>  >  > 

גם הוא מחכה לך בצד השני

יש את הרגע הזה שבו כל מה שהאמנת בו נשבר.

תמיד חשבת שהאהבה תנצח את הכל. תמיד האמנת שאם אתה אוהב מישהו, אתה לא צריך שום דבר יותר מזה. אבל אז בא הרגע שבו המבט מופנה החוצה, אל העולם שמסביבך, ואתה חושב על כל הדברים, הטובים והרעים, שיש לו להציע לך. זה שאתה אוהב עוד נמצא שם, חושב בדיוק כמוך. באותו הרגע אתה לא יכול להסתכל לו בעיניים, להכיר בזה שאתה חושב על ללכת, לעזוב. אתה גם לא יכול להסתכל החוצה ולחשוב על החיים בלעדיו.

ואתה לא יכול שלא להסתכל על שני הצדדים, ולהישבר מבפנים.

תמיד האמנת שהכל ברור, שהכל צבוע בצבעי שחור ולבן. יש את הטוב, ויש את הרע. הבחירה הנכונה תמיד תהיה מול עינייך, חשבת. ופתאום מגיע הרגע שבו אתה צריך ללכת בתחום האפור, לבחור בין שני צדדים שאף לא אחד מהם נראה שחור או לבן. מגיע הרגע שבו כלום לא ברור, והיית נותן הכל בשביל שמישהו אחר יבחר בשבילך, ייקח ממך את הכוח הנורא הזה שנמצא כאן, בידיך. עמוק בפנים, היית רוצה שהוא יגיד לך את מה שאתה לא רוצה לשמוע, שהוא ילך ממך, לכאוב, אבל לא לדעת שאתה היית זה שביצע את הבחירה הקשה.

אבל הוא לא יגיד את זה, גם הוא מחכה לך בצד השני, שאתה תהיה זה שיבחר.

תמיד האמנת בדרמטיות הגדולה שצריכה לקחת חלק בכל חלק מחייך. כל דבר שעשית, חוזק באלמנטים שנראים כלקוחים מסרט כזה או אחר. היית הילד שהיית, בגלל שפגעו בך. הרחקת אנשים ממך רק כשעברו גבול טרגי, כשפגעו בך. אפילו הכרת אותו בצורה דרמטית, באותו הלילה שבו כבר איבדת כל תקווה למצוא מישהו, ופתאום הוא נכנס לחייך במהירות שכזו.

להחלטה הזו לא יהיה שום גורם דרמטי. הוא לא בגד בך, הוא לא הפסיק לאהוב אותך, וגם אתה עוד אוהב אותו. ההחלטה הזו תהיה אפורה וריקה. ההחלטה הזו תתבסס על בעד ונגד, על הגיון קר.

אתה לא תעזוב אותו כי הוא צריך להשתחרר ממך כדי להתפתח – לא תקבל כאן תירוץ אלטרואיסטי למעשים שלך. אתה גם לא תישאר איתו כי הוא לא יכול בלעדיך, או כי אתה לא יכול בלעדיו – אתה תישאר כי כרגע טוב לך. אף אחד לא מבטיח לך שתמיד תהיו ביחד, אף אחד לא מבטיח לך שלא תתחרט על כל החלטה שתעשה. הכל כאן עומד באפלה.

לא חשבת שתגיע ליום הזה. לא חשבת שגם אתה אנושי, שגם אתה אפור כמו כולם, שיש דברים אצלך שיכולים להתחרות עם האהבה. טעית. גם אתה אנושי. גם אתה מרגיש פיתויים, גם אתה רע באותה מידה שאתה טוב. במקום מסוים אתה שונה, נכון. אתה מרגיש את הצורך לסדר את הדברים חזרה כמו שהם היו… לצבוע הכל שוב בצבעים שמוכרים לך.

אם להיפרד, אז להיות באמת רע. לעזוב, וללכת לעולם בלי רגש אמיתי. לפגוע ולדרוך ללא רגע של חרטה, להיכנס למערכות יחסים הרסניות לך ולכל מי שיעיז לאהוב אותך שוב. יותר לא יעמדו בדרכך, לא יאלצו אותך להתמודד שוב עם החלטות שכאלה. אתה תהיה סמל לציניות, לכאב שלא חולף שאותו תאמץ ללבך ותהפוך אותו לחלק בלתי נפרד מאישיותך… יותר ממה שהוא היום. אבל אתה יודע שאתה לא מסוגל. אתה לא תהפוך לרע כי אתה לא כזה. אין לך את זה.

ואם להישאר, אז להיות טהור. לאהוב מכל הלב, לא להסתכל החוצה בכלל. לעצום עיניים לכל פיתוי, לכל פחד שיעבור בעצמותיך כשתחשוב על מחויבות. כבר הרבה זמן אתה מעמיד פנים שאתה כזה, אבל אתה לא. עכשיו גילית, לך ולו, שגם לך יש פיתויים. שגם אתה יכול להימשך החוצה ולהיכנע לדחפים. אבל גם כזה אתה לא… אתה פשוט היית רוצה להיות. כמו שהיית רוצה להיות באמת רע. רק בשביל שהדברים יסתדרו לך בראש בקלות, כדי שהבחירות יהיו ברורות ופשוטות.


אולי במערכת יחסים אחרת תרגיש יותר טוב. אולי במערכת יחסים אחרת תרגיש יותר בטוח, כשבן זוגך ייפול לרגליך מדי יום ויצהיר על המחויבות שלו כלפיך. אולי במערכת יחסים אחרת יהיה יותר סקס, יותר הערצה, יותר ארוחות במסעדות. אולי לא. אולי במערכת יחסים אחרת תהיה יותר תלות. אולי במערכת יחסים אחרת יהיה יותר פחד. אולי במערכת יחסים אחרת תרגיש קשור ומוגבל. אולי במערכת יחסים אחרת תהיה פחות אהבה. אולי במערכת יחסים אחרת תרגיש חרא.

אז לאן עכשיו, אתה שואל? לאן אתה אמור ללכת, כששום דבר לא ברור?

אתה לא אמור לקבל תשובה ממקור חיצוני, אבל לי יש מעמד מיוחד, בתור המצפן הפנימי שלך. כשאני חושב על הדברים שמובילים אותך החוצה, אני רואה סקרנות, אני רואה הרפתקנות, אני רואה דחפים. בעיניי, ובעינייך, הדברים האלה מייצגים צד שלך שאולי היית רוצה שיהיה קיים, אבל הוא לא. אתה לא באמת חי בשביל הסיכונים ובשביל ההנאות החולפות. הם מושכים אותך כמו מגנט בגלל שאתה אף פעם לא תוכל באמת לגעת בהם. כמו שאמרתי קודם, אין לך את זה.

עכשיו, תבחר. אתה רוצה ליצור לעצמך צד חדש, או שאתה רוצה ללכת למקום שבו אתה מרגיש טוב. תחשוב לרגע – מה הם הרגעים שבהם הרגשת שהעולם שבחוץ לא באמת מעניין כל כך?

אתה יודע ואני יודע. אלו הרגעים שבהם היית איתו. לא איתו מרחוק, בידיעה. אלא הרגעים שדיברתם בטלפון, הרגעים שישבתם ביחד במקום זה או אחר, הרגעים שבהם שכבת במיטה שלו.
אם היית יכול להיות איתו יותר, אולי לא היית מרגיש את המשיכה.

ואולי כן.

אין לי תשובות בשבילך. היחיד שיש לו תשובות בשבילך זה הוא, ואתה היחיד שיש לו תשובות בשבילו. ביחד תבינו, אולי. אולי אין לכם את האומץ להיפרד, ואולי אין לכם את האומץ להישאר.
מעניין לראות מה יקרה. אולי ביחד תוכלו להפוך את הרגע לאמיתי, להחליט מה הכי טוב לכל אחד ממכם לחוד ולשניכם ביחד. מכל החלטה שתעשו, אתם תלמדו. אתה יודע מה? זאת הדרמה האמיתית. זה הרבה יותר חזק ומשמעותי מהבחירות הקלות, של השחור והלבן.

תגובות הגולשים

הגיבו בפייסבוק

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...