>  >  > 

קיץ

במטבח ניצבה ערמת הבשר הטחון שהתרומם מבאיש ולח על השולחן. סבתי עמדה על רגליה, ורידיה תפוחים והיא לשה בידיי ענקים את הררי הבשר, תוחבת את ידיה אל אחורי התרנגול ומנקה בסכין חד את גוויות הקרפיונים שעיניהם הריקות קסמו לי כאוצרות בתוכן דברים מופלאים.

סבתא שסיבובי הטרחנים במטבח והתלהבותי הארוטית לא נראו לה רצויים, קראה לעברי תוך כדי שקינחה את ידיה באותו סינר מרובב ספוג כתמי שומן לצאת החוצה ''חת-שתיים ולא...'' .

ברחוב לא היה איש והחלטתי ללכת ברגל עד רחוב הקדושים, עד הבית של ''המשוגעת'' זאת שמספרים עליה שרצחה את בעלה כשחלטה לו תה מפרחי ''ציפור גן עדן''.

ירדתי במדרגות בריצה ופתאום נתקלתי בזוג שדיים ענקיים, הייתה זו גברת אחת שהכרתי כי ישבה ליד סבתא בבית הכנסת. ''חמודי תיזהר'' שמעתי אותה צוחקת תוך כדי שהיא מהדקת את תלתלי אל שני גושי השומן שהדלדלו לפניה.

לאחר שנחלצתי מתוכה הגעתי לחצר בית הספר הישן שהייתה שוממת. רק הנער הערב, שולייתו של השרת, נמנם תחת עץ חרוב מעוקם גזע שריח פריחתו הורגש למרחוק. פלג גופו העליון היה חשוף ונראה שהוא מביט בי במבט בוחן.

חשבתי להסתלק אך הוא קרא לי וסימן לי לשבת לידו, הצית סיגריה ואת ידי הניח על איברו החמים. משכתי ידי ממנו ופתחתי בריצה עד שהגעתי חזרה למטבח ששיירי נוצות ועיניי דגים היו פזורים על רצפתו ואז נכנסה השבת.

תגובות הגולשים

הגיבו בפייסבוק

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...