אילוסטרציה. צילום: Fox キヨ, Flickr.

 >  >  > 

ג'וני ירוק

והלילה חם אבל יש בו נשיבות קרירות שמצמררות את העור והבשר ויש הרגשה משוחררת, קלה וילדותית, פרוצה וחשקנית ושחקנית

ג'וני הזמין את הג'ירף למסיבת רווקים צנועה. זה יהיה אירוע קטן מאוד, הוא אמר, ולרגע הג'ירף התבלבל וחשב שהוא מדבר על החתונה. אבל לא, לחתונה הוא לא יהיה מוזמן, אין לו מה לדאוג. הם לא רוצים שיהיו יותר מדי אנשים וחוצמזה ג'וני זוכר שהג'ירף לא אוהב חתונות. מדובר במסיבת רווקים. אירוע, כלומר לא אירוע, מפגש קטן, יהיה על האש ושתייה וחברים קרובים. וצריך להודות שהג'ירף נגע לו ללב שהוא נחשב חבר קרוב, וגם הפתיע אותו, והוא אמר את זה. ג'וני חייך. תשמע, הוא אמר. ולא פירט. ואמר שהוא ייסע עם יקיר ואם הג'ירף רוצה ליסוע איתם אז בשמחה.

ובכן האירוע התקיים בקיבוץ של שובל. שובל הוא חבר טוב מאוד של ג'וני מהצבא והוא קיבוצניק ואחראי בריכה, ככה שאפילו שהעונה כבר נגמרה הוא יכול להכניס אותם ולארגן כל מה שצריך. הגיעו גם יעל ואבידן, ויקיר וג'וני והג'ירף כמובן, וזהו. כשהירושלמים הגיעו המנגל כבר העלה עשן ויעל סידר עליו כנפיים. כדי שיהיה מה לנשנש, הוא אמר, עד שהאוכל יהיה מוכן. הג'ירף הצטרף לבחור שישב וקיצץ מלפפונים לסלט, כדי לעזור במשהו ובגלל שהיו לו עיניים חמודות נורא. שובל קרא לג'וני שיעזור לו לסדר את הגרילנדה. יקיר התמסר לטיפול בנתח ההו-כה-משובח שתיכף יעלה על האש. ואבידן, זה קוצץ המלפפונים, פתח לג'ירף בקבוק גולדסטאר ושאל מאיפה הוא וג'וני מכירים ושיסלח לו בבקשה אבל הוא חייב להגיד שהוא בחור ממש יפה. הג'ירף נבוך וחייך והצליח להגיד רק, סלחתי. גם אתה.

הו, הג'ירף אמר. וואו. ונשך בעוד חתיכה. זה נהדר. אתם עושים עבודה נהדרת. מאיפה הבשר הזה. יעל צחק. מהאקונומיה כמובן. הג'ירף הביע את התפעלותו והערכתו המופלגות לאקונום של הקיבוץ שדואג לאספקה כל כך מובחרת. די, נו, תמשיך, יעל התחנחן. האקונום זה יעל, ג'וני הסביר. אה, הג'ירף אמר. ושתה לחייו. שובל מזג יין לכולם, גם ליקיר ויעל שעמדו על המנגל (בואו רגע לשבת, ג'וני אומר, ויקיר אמר שאי אפשר, הבשר יישרף) והודיע שעכשיו שותים לחיי יהונתן, שהוא אחלה גבר וחבר נהדר ואיש טוב, ולמרות שהוא הולך להתחתן אנחנו עדיין אוהבים אותו ורוצים לקוות שהוא יודע מה הוא עושה. לחיים. וג'וני צחק וקם ונתן לו חיבוק כזה חזק חזק של גברים שמתרגשים.

ומאיפה אתם מכירים, הג'ירף שאל את אבידן, מין המשך לשיחה מקודם. אבידן הסביר שהוא ושובל ויעל בני משק, בני אותה כיתה וחברים קרובים מאוד, התגייסו ביחד לבני משקים (נו ברור) ושם הכירו את יונתן, וזאת היתה אהבה ממבט ראשון, הוא מקריין. למרות שהוא (ג'וני) ושובל תמיד היו קרובים קצת יותר וגם טיילו ביחד, במונגוליה אם הוא לא טועה, אבל הם כולם שמרו על קשר די קרוב ויונתן שורץ אצלם די הרבה, או לפחות היה שורץ עד שנעשה עסוק מדי, הוא אומר בקול רם ומכוון. מי עסוק מדי, ג'וני מיתמם. אתה, אבידן מאשים, כבר אין לך זמן לחברים שלך, לא בא להגיד שלום, אני בעבודה, אבידן מחקה אותו, אני צריך ללמוד, אני הולך עם מיכאלה לערב שירה, אני מביא את מיכאלה להורים (זה היה רק פעם אחת, ג'וני מבקש להבהיר), מיכאלה לא מרגישה טוב, מיכאלה פה, מיכאלה שם – הי, ג'וני קוטע, והוא קצת פחות ממשועשע. אני הצעתי יותר מפעם אחת לבוא איתה לבלות איתכם. זה אתם שעשיתם פרצופים.

הקול של ג'וני יש בו כעס ורוגז ואחריו יש שקט נאשם. לאבידן יש פרצוף כאילו הוא יודע שהוא הגזים אבל לא מבין למה. ובתוך הצרימה הזאת יעל אמר, בקול שיש בו פיוס וריצוי וגם משהו פיתוי, הוא אמר, טוב תשמע. יש דברים שלא כל כך מתאים שהיא תצטרף. וג'וני, עדיין כועס אבל גם רמזני: כמו מה. ויעל: כמו כדורמים. עכשיו אתה מדבר, אבידן מתאושש וגם השאר עושים קולות של רצון והסכמה ומתחילה תנועה והתפשטות וגם ג'וני צוחק בהשלמה ורק הג'ירף לא מבין מה קורה עד ששובל צריך להגיד לו בצורה מפורשת, מה, חשבת שסתם ארגנתי לנו את הבריכה. אבל, הג'ירף עדיין לא מבין, אבל אין לי בגד ים, הוא מתחמק. לאף אחד אין, יקיר זורק לו בחזרה ומקלף מעל עצמו את המכנסים עם התחתונים. ואני לא יודע לשחק, הג'ירף מנסה תירוץ אחרון, למרות שהוא כבר מתפשט, בצחוק, בהתלהבות, ויקיר מנחרר מן נשיפת בוז ואומר, אז. ודילג מעל הגדר הנמוכה והאיבר שלו מיטלטל תחתיו והג'ירף הסתכל בו בלי לחשוב, וגם באחרים, ערומים גם הם וקופצים או מעבירים רגל מעל הגדר ועומדים מסביב וקופצים למים ומסתמררים מקור ומשפריצים וצוחקים ומתארגנים לקבוצות והלילה חם אבל יש בו נשיבות קרירות שמצמררות את העור והבשר ויש הרגשה משוחררת, קלה וילדותית, פרוצה וחשקנית ושחקנית, והג'ירף קפץ למים בבת אחת והתיז התזה אדירה סביבו ואבידן צעק תיזהר דפקט וצחק פתוח ובקול.

וכיף ככה, רטוב ואלים ופרוץ ונסער ואינפנטילי וצוחק. נלחמים על כל שער אבל אף אחד לא סופר נקודות, משחקים בשביל המשחק, בשביל המים, כדי להרגיש את הגוף מסתער במים ואת המים נסערים קרים ולוטפים ולהרגיש שהם יחד והם פשוטים וגם קצת פרוצים וזוממים וקצת מתביישים ולכן משתחצים וצורחים. אבידן בלם נסיון הבקעה נהדר של ג'וני והטיס את הכדור מעל כל רוחב הבריכה והלאה והחוצה. זה היה באמת מרשים מאוד ואבידן היה גאה מאוד ושיבחו אותו על המהלך היפה ונזפו בו שעכשיו יקום ויביא את הכדור. ואז כשהוא יצא כולם ראו שהם בעצם לא לבד כי הצטרף אליהם מישהו, מישהי, גדולה ומבוגרת ועומדת בידיים בכיסים ובפרצוף לא מאוד מתרגש ולא מאוד מרוצה, סקרה את אבידן והגוף שלו הערום והנוטף והסומר שבדיוק יצא מהמים ורק אז תפס שהיא שם, אבל גם הוא לא נראה מתרגש מאוד וגם היא לא ממש מתפעלת ואומרת, ערב טוב חבר'ה. עושים מסיבה בבריכה. יש מן המהום נבוך של כן כללי ושובל עונה בשם כולם ואומר, ערב טוב רוחל'ה (אבידן, מאחר שהוסר ממנו המבט האדיש, רץ בטפיחות יחפות והשיג את הכדור אבל אז נעמד לו שם, בצד השני של הבריכה, עם הכדור ביד, ערום ונוטף וקצת בצל). אנחנו חוגגים ליהונתן. הוא מתחתן בשבוע הבא. מזל טוב, רוחל'ה אמרה, בשעה טובה. יש לכם אישור להכנס לבריכה. אה, שובל מהסס. ורוחל'ה הוסיפה, שומעים אותכם עד השכונה הצפונית. יש שתיקה נבוכה. נאשמת. אתה מכיר את התקנון, רוחל'ה ממשיכה. ואז, במין השלמה עייפה ואיכשהו מצטערת, תצאו מהמים חבר'ה. ותסדרו אחריכם. ואל תשכחו לכבות את האורות. ושיהיה במזל טוב, בירכה לסיום. והלכה.

נשארה שתיקה אשמה. משחק אינפנטילי שיצא ממנו הצחוק ונשארה רק הטיפשות. ועירום מביש ומביך קצת בין זרים. אבידן ניגש לשטוף את עצמו בטוש ליד היציאה, בועט לפניו את הכדור ומשיג אותו ונראה כמו ילד שהודיעו לו שמספיק לשחק להיום וצריך לחזור הביתה והוא לא מרוצה אבל גם בכל זאת מתרצה כי בעצם כבר די נמאס לו, ושטף את עצמו וניקה את עצמו בתנועות ידים חזקות ומהירות על הגוף, הבטן, החזה, המתניים והירכיים, מחליק בין הישבנים ומקרצף את הערוה ולא שוכח להעביר שטיף גם לכדור וכבר מדלג מעל הגדר והחוצה לדשא. והשאר אחריו, מתלקטים בשקט מהבריכה, עומדים בדבוקה רופפת סביב הטוש ומחכים לתורם, מדברים את הלילה (הג'ירף היה נבוך ומבוהל, למרות שהוא קיבוצניק לשעבר ולא אמור להתרגש. ושובל הרגיע אותו במבט ואמר שלא ידאג מרוחל'ה, היא אחלה גבר והיא אוהבת אותם, פשוט הרעש הפריע לה).

יצאו לדשא והתיישבו שוב לשולחן ויש שקט של אחרי התרגשות ושל המתנה אבל אף אחד לא עשה סימנים של התלבשות. ויש על השולחן בקבוק מרובע עם תוית אלכסונית מוכרת, אבל ירוקה, וערימה קטנה של כוסיות פלסטיק חד פעמיות שבאמת לא מכבדות את המשקה אבל מתאימות יפה לאוירה הכללית. ושובל אמר, טוב תמזוג, ויעל אמר, תמזוג אתה, ושובל ענה, אני כבר בירכתי קודם, ויעל השיב, נו מצוין, אז יש לך נסיון, ואבידן אמר נו ארוך כזה ויעל נכנע וקם ולקח את הבקבוק ביד ואמר, יהונתן היקר שלנו, כששאלנו אותך איזה משקה לקנות לך אמרת וויסקי, וכששאלנו איזה אמרת שלא אכפת לך. עכשיו, אנחנו יודעים שאתה לא מבין בשיט באלכוהול ושהיה אפשר לסגור את העסק עם ג'יימסון וזהו, אבל החלטנו שאנחנו אוהבים אותך ושחוצמזה אנחנו רוצים להנות ולכן קנינו לך וויסקי שאנחנו אוהבים. אז קנינו לך ג'וני ירוק. ג'וני בגלל השם, כמובן, וירוק כי הוא כבר ברמה שלא מעליבה את הכוסות. אה תודה באמת, ג'וני אמר. עם חברים כמוכם וכו'.

ובינתיים יעל מזג את הנוזל המדובר לכוסיות והעביר אותן סביב השולחן וכשראה שלכל אחד יש כוס ביד אמר, ועכשיו ברצינות. מזל טוב ג'וני, החבר שלנו שאנחנו אוהבים. שתהיו מאושרים ביחד ושתדעו רק שמחה וברכה. ועכשיו, הוא מוסיף, בכיוון השעון. קדימה יקיר. לך על זה. ויקיר התחיל בטון של מרצה, המדרש מספר על אדם אחד, ואז קלט איך מסתכלים עליו ומה השעה ואמר, בקיצור, אתה איש נפלא, מיכאלה בחורה נהדרת, מי ייתן ויהיו לכם ילדים טובים כמוכם. לא כל כך מהר עם ילדים, ג'וני נבהל. שובל אמר, שיהיה במזל טוב, ושתישאר יפה ומוכשר וחכם וטוב כמו שאתה, ושתמשיכו לאהוב בעוד עשרים שנה כמו שאתם אוהבים היום. ג'וני שאל אם זה כל מה שהוא נותן להם, עשרים שנה, ושובל הסביר שבעוד עשרים שנה יבדקו שוב את המצב והיחסים ובמידת הצורך תינתן ברכה נוספת. אבידן ניסה לפטור את עצמו באוהבים אותך יונתן, שיהיה מזל טוב, אבל לא נתנו לו להתחמק כל כך מהר והוא נאלץ להוסיף, ושגם כשקשה ולא נוח תזכרו שאתם אוהבים אחד את השני, כמו שאתה יודע לאהוב. והוא מנסה לחייך אבל בכל זאת ברחה לו רעידה לתוך הקול. וגם ג'וני קיבל את הברכה בהנהון עצוב. ועכשיו תורו של הג'ירף, אבל מה הוא יגיד, הוא בקושי מכיר את ג'וני ולא הרבה יותר את מיכאלה. ואמר, אני לא מכיר אותך הרבה זמן, אבל אני יכול לומר שאני מכיר אותך מספיק כדי לקנא במיכאלה, שיש לה אותך, ולקנא בשניכם ביחד שיש לכם אחד את השני. ואני מאחל לך, אם זה בסדר, שתמשיכו לתת לנו סיבות לקנא. אני לא רוצה שתקנאו, ג'וני אמר, אני רוצה שתשמחו. ולפני שהג'ירף הספיק להתנצל או להסביר חייך ואמר, לחיים.

יעל מזג לכולם סיבוב נוסף ואמר, אבל אין ברירה, אנחנו מקנאים. גם מקנאים. אתה יודע, יש דברים שכבר לא נוכל לעשות ביחד. זה חבל. טוב תשמע, ג'וני מחייך, ככה זה. מה לעשות. וחוצמזה, הוא אומר ושותה, עדיין לא התחתנו. ושובל קם בתנועה כזאת של באמת הגיע הזמן והתכופף וחיטט בין הבגדים – והישבן שלו חמוד ומזמין באור החשמלי הכתום – ומצא והלך וניגש ופתח את המלתחות, והשאר אחריו מתקבצים בלי חיפזון, עם הכוסות ביד, והג'ירף אחריהם, ונכנסו אחריו למלתחות והוא סגר אחריהם את הדלת ומעכשיו עד סוף הערב לא יהיו עוד דיבורים, רק שתייה וגופים, באור הנאוני הלבן והחשוף.

שובל תפס את ג'וני. זה היה ברור. הדביק אותו בנשיקת שקיקה ארוכה על הקיר ונצמד אליו לכל אורך הגוף והזיעה, כשיקיר נצמד בו מאחורה ומלטף לו את העורף בנשיקות מרחפות. אבידן נשכב עם הגוף שלו השורי הגדול והשרירי והעיניים שלו הירוקות הנהדרות ומשך אליו את הג'ירף שיכניס לו לפה ויעל כבר יורד לו בין הירכים והג'ירף, מסתכל עליו, על הגוף השעיר הבהיר שרכון שם בין הירכיים החזקות הסוסיות והגב שלו מתקמר ומפתה. וליטף את אבידן, את הראש שלו והשיער והחזה והפטמות, מתכופף לתפוס ולשפשף לו ומסתכל על ג'וני ויקיר בצמידות הדוחקת שלהם ויקיר שמלטף ועוטף את שניהם בסבלנות, בידיעה. השחיל את היד בין הירכים שלו, של אבידן, למטה לבין הישבנים, למקום המכוסה והמזיע, והוא מבין ויעל התרחק ונתן לו שיסתובב אליו, שיפנה אליו, שיתן לו שיכניס לו, הוא גונח בשקט ואומר לג'ירף שייזהר עם הצפורנים ויעל נשכב מולו ומנשק לו ומחייך. הג'ירף לא ראה את זה קורה אבל בדיוק כשהוא נכנס לתוך אבידן, לתוך החום השרירי והמוכן שלו, בדיוק כשהניח רגל בין רגלים והזין שלו מצא את המקום המדויק וחדר לתוכו וזיווג אותם בעינוג חשוך ובשר מתנשם, בדיוק אז ג'וני עשה כמעט את אותו הדבר לשובל, אחרי שהעמיד אותו עם הפנים לקיר וכופף אותו קצת והרטיב לו והכין אותו והכניס לתוכו חכם ויודע ותובע ובתנועה אחת מכניעה, כל כך שהנשימה נעתקה ורק כשהוא היה לגמרי בפנים, כולו בפנים, מתנשם ונרגש וצמוד מעל הכתף, כשכל האורך שלו היה בפנים ודוחף וחונק שובל פלט מתוך עצמו הו גדול ונענג ולא נשלט, הו כזה שהכל הסתובבו להביט בו, אפילו אבידן. הג'ירף נשמט מתוכו חלש ורפוי ואבידן טיפס מעליו, על ארבע, מחייך ואוהב, נישק אותו בעדינות וליטף לו בעדינות ונתן ליעל שיעמוד מעליו וייכנס בו בטפיחות מהירות וחזקות ומרעידות את כל הגוף ומרטיטות את השרירים וזה מצחיק קצת, שהוא מזיין אותו ככה, כי אבידן כזה גדול ויעל כזה קטן, אבל יפה, שרירי וחלק וזוממני כמו חתול. הג'ירף, עייף ומלוטף, מתמסר ללטיפות של אבידן ולנשיקות שלו, עד כמה שהוא יכול כשיעל דופק בו ככה מאחורה. ולכן הוא לא ראה איך ג'וני, תוך כדי שהוא מזיין את שובל בידיעה עמוקה ונמשכת, תוך כדי זה יקיר מלטף לו, בו, מעביר עליו ידיים מהעורף לגב לתחת לרגלים ושוב למעלה, לבין הירכיים, ממשמש לו שם ומרחיב ויורד ולוחך לו שם, בין הירכיים, בתוך הזיון, הג'ירף לא רואה את זה אבל שומע את הנשימות החשוקות החטופות החנוקות הגוברות וחולשות ואז סדרה אחת מובחנת של נשימות אחרות, מהירות ורצופות וכמעט יפחות כשיקיר חודר לתוכו בזין היפה והזקור שלו וג'וני התנשם מהר ועמוק וכמעט בוכה אבל לא הפסיק ונתן לגוף שלו לקבל ולהיות נבעל ונשלט. אבידן מתנשם. אבידן שולח יד להדביק את יעל. יעל מזדקף וזורק ראש ומתנשם ודופק לאט יותר ועמוק יותר ונשפך בתוכו בכוח וויתור. אבידן מתנשם. הפה שלו דבוק בג'ירף והוא לא יכול לעצור אותו והתענוג ממלא אותו ומתנקז בו כשיעל גומר בו מלמעלה והג'ירף מנשק לו ומלטף לו ומשפשף לו מלמטה והוא מנסה ולא מצליח וגומר ומתיז עליו, על הג'ירף, בנתזים עבים וחמים ודביקים. והג'ירף עדיין לא יכול לסובב את הראש והוא תפוס באבידן בנשיקת נשיכה ובחיבוק דביק וממוטט ויכול רק לשמוע את האנחות והנשימות הגבוהות, הקטועות, המתנשפות בקושי ובכוח כשג'וני נכנע לגוף, לתענוג שלו ולתביעה שלו ולזרימת הנוזלים שבתוכו וסביבו ונותן לו ומוותר ומשחרר ונשבר לתוך הגוף לתוך נקודה אחת נקרעת תהומית שוטפת ולוהטת בתוכו וממלא אותו בתנועה אלימה כל כך שהוא כמעט נחנק ונגמר, נשמט ונסמך בו ושובל הבין והתחזק כלפיו, שיישען עליו, שיסדיר נשימה ויירגע ויתמתן, שיחבק וילטף אותו בבטן, בחזה, בצואר, בידיים חלושות ומודות ועצובות, שיישען עליו וייסמך בו ויתמלא ממנו עד שיוכל לעמוד שוב וללכת.

לפרק הקודם לפרק הבא 
תגיות

תגובות הגולשים

הגיבו בפייסבוק

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...