עוד בלייפסטייל ובריאות
 >  > 

נוזלים שונים

טיפול בגמגום, שפיכה מוקדמת, סיכויי הידבקות באיידס במהלך מין אנאלי ועוד - ד"ר דובי עונה על שאלותיכם

שלום חברות וחברים,
מצעד הגאווה מאחורינו. מקווה שמרחתם מספיק קרם שיזוף ושתיתם המון מים. אני מאוד נהניתי, מקווה שגם אתם. היום אענה על שאלות שונות שהופנו אליי בשבועות האחרונים. המשיכו לשלוח שאלותיכם ואל תשכחו לציין את הדואר האלקטרוני שלכם אם אתם רוצים שאוכל להשיב באופן אישי.

לשליחת שאלה לד"ר דובי (אפשר גם בצורה אנונימית) לחצו כאן

זאב מספר שהוא מגמגם וקרא במאמר שמישהו ניסה תרופה בשם אולנזפין שעשתה פלאים ושואל האם יש מידע בנושא.
זאב יקירי, חצבתי מידע ממקורות של ספרות רפואית ואכן גיליתי מאמר שהתפרסם בעיתון רפואי מפורסם בשם: ANNALS OF CLINICAL PSYCHIATRY בדצמבר 1999 ובו תאור 3 מקרים בהם טופלו מגמגמים באולנזפין (בארץ התרופה משווקת בשם "זיפרקסה"). שלושת המקרים היו בילדים בני 9, 10 ו-16 עם תוצאות די טובות.

לא מצאתי מאמרים נוספים או תוצאות של שימוש בתרופה בהיקף נרחב או במבוגרים. בעבר ניסו לטפל בתופעה בתרופות שונות כגון: הלופרידול וריספרדל עם הצלחה מוגבלת. בכל מקרה כדאי שתתייעץ עם מומחה בשטח הגמגום (כנראה פסיכיאטר או נוירולוג היות והם אלו המורשים לרשום את התרופה באופן חופשי). בכל מקרה מאחל אני לך בהצלחה.

דניאל מספר שכשהוא חודר לבן זוגו הנ"ל גומר תוך 30 שניות ושואל האם יש משהו על מנת שבן זוגו יחזיק יותר זמן לאחר חדירה?
דניאל ובן זוגו המתוקים, אתה מתאר כאן תופעה שנקראת בז'רגון המקצועי "שפיכה מוקדמת". ישנן שיטות טיפוליות לא תרופתיות לטפל בבעיה. בין שאר הדברים שעושים הוא לחיצה חזקה על קצה איבר המין עם החדירה למשך כ-10 שניות או יותר. צריך לתרגל זאת כמובן קודם בחוץ מספר פעמים ורק כשזה עובד לנסות זאת בחדירה עצמה. בכל מקרה כדאי להתייעץ עם סקסולוג/ית ולקבל הדרכה נכונה. אשמח לשמוע מכם בהמשך אם ואיך זה עובד.

אסף כותב שכאשר חבר שלו גומר הזרע שלו הוא כמו מים ושואל האם זה נורמלי.
אספי, כן זה בהחלט יכול להיות נורמלי. ה"זרע" מכיל את נוזלי הזרע עם הזרעים ונוזלים נוספים המצטרפים מבלוטות נוספות לאורך הדרך. תלוי בפרופורציה של מה מופרש יותר ומתי וזה יכול לתת צמיגות שונה לנוזל הזרע החל מנוזל צמיג ביותר שבקושי זורם ועד לדליל - מימי והכל יכול להיות תקין.

גיל שואל האם יש סכנה במציצה כאשר לפרטנר יש פריקם (נוזל מקדים)
גילי חמודי, ישנה כנראה סכנה מסוימת היות ונמצאו וירוסים למשל של איידס וכמובן חיידקים ווירוסים של מחלות אחרות המועברות מינית גם בנוזל המקדים אם כי בכמויות קטנות בהרבה מאשר בנוזל הזרע עצמו. בכל זאת כדאי תמיד להיזהר אם אינך בטוח בבן זוגך.

אריאל שואל האם מסוכן שבן זוגו מחדיר אצבעות עם רוק כלובריקנט?
אריאל, עקרונית לא מסוכן. אם כי גם ברוק יכולים להיות גורמים מזהמים.

אלון שואל האם קיום יחסים לא מוגנים עם נשא כולל שפיכה ברקטום משמעותם 100% הדבקה או רק במצב של דימום ברקטום אפשר להידבק?
אלון מחמדי, יחסים לא מוגנים עם נשא מסוכנים. אין צורך שיהיה דימום ברקטום על מנת להידבק. עם החדירה והחיכוך יש מספיק הזדמנויות לוירוס לחדור פנימה דרך "חריצים" מיקרוסקופיים שונים לאורך הדרך ובוודאי שאם גומרים בפנים והזרע נגוע הסכנה גדולה הרבה יותר.

מאידך גם אם מקיימים יחסים עם נשא ואפילו כולל שפיכה בפנים אין זה אומר שב-100% תהיה הדבקה. ישנם כנראה גורמים רבים למה האחד נדבק והשני לא באותם תנאים. בכל מקרה לא הייתי מסתכן - השתמש בקונדום ושים לב למה שאתה עושה. שמור על עצמך.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...