חגי פליסיאן. צילום: מתוך פייסבוק.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

הרצח בברנוער: נקמה על אונס קטין

בן 15 סיפר לקרוביו כי בכיר בקהילה אנס אותו, ואלו יצאו למסע נקמה קטלני בו נרצחו ליז טרובישי וניר כץ ב-2009. אלו החשדות שמעלה המשטרה מחקירת הרצח בברנוער

הפעיל בקהילה קיים יחסים עם קטין בן 15, וקרוביו החליטו לנקום ולרצוח חפים מפשע באגודה. אלו החשדות העולים מפרסומה של החקירה הממושכת והיקרה - היקרה ביותר עד היום - של פרשת הרצח בברנוער.

לאחר קצת פחות מארבע שנים לאחר הרצח שטלטל את הקהילה, ומספר ימים לאחר פרסום דבר מעצרם של שלושה חשודים ופעיל מוכר בקהילת הלהט"ב, הותרו היום (ג') לפרסום כמה מהחשדות בפרשה וחלק מהראיות שהובילו למעצרם של שלושה חשודים במעורבות ישירה ברצח, וכן למעצרו של פעיל קהילתי מוכר, שנחשד בביצוע עבירה וכן חשוד בהסתרת פרטים וראיות שעשויים היו לזרז את החקירה. שמותיהם של שניים מהעצורים נאסרו לפרסום, להוציא שמו של חגי פליסיאן (23) מפרדס כץ החשוד בירי וברצח וטרלן חנקישייב (26) שחשוד במעורבות בתכנון וביצוע הרצח.

שניים מהחשודים ברצח בברנוער
חגי פליסיאן (מימין)

עוד הותר לפרסום כי קצה החוט התגלה לאחר שעבריין, הומוסקסואל בעצמו וחבר של החשודים ברצח, הדליף את הפרטים למשטרה, הפך לעד מדינה וסייע למשטרה לגייס עדויות נוספות. בין יתר העדויות איתרה המשטרה את כלי הנשק ששימש לרצח, והוסתר בחורשה בסמוך לראש העין. החקירה כולה ארכה כ-4 שנים, נחקרו בה אלפי בני-אדם, והיא עלתה כעשרה מיליון ש"ח. 

עוד בנושא


על פי החשד, תכננו החשודים את הרצח לאחר שקרוב משפחתם (שהיה אז בן 15) סיפר להם כי הוא קיים יחסים עם פעיל האגודה המוכר. עדיין לא ברור האם היחסים היו בהסכמה, מאחר וגם הצעיר וגם הפעיל בקהילה מכחישים כל קשר לדברים, מחשש שהמשטרה תפנה אליהם האשמות נוספות. לאחר שהתבררו פרטי המקרה, עצרה המשטרה את הפעיל לחקירה והאריכה את מעצרו, בין היתר כדי לוודא האם הוא ידע על זהות הרוצחים או חשד בכך, וכן על מנת לבדוק האם "יצופו" נגדו תלונות נוספות בנושא.

מפקד ימ"ר תל אביב במשטרה, ניצב-משנה גדי אשד, אמר בתדרוך לתקשורת כי עד המדינה חשף את הדברים מאחר וחש נבגד על ידי החשודים ברצח, וכן בשל רגשות אשם שהרגיש בגלל שהוא בעצמו הומוסקסואל. יצויין כי לפי הפרסומים, עד המדינה ריצה עונש מאסר בעת ביצוע הרצח, אך הוא היה שותף להכנות האירוע, לרבות מסירת מידע לרוצחים על הכניסה למבנה ומסלולי מילוט אפשריים.

לפי החשד החשוד פעיל הקהילה, הסתיר פרטים חשובים לחקירה כי חשש ששמו יקשר למעשים לא חוקיים שביצע לכאורה בעבר ובמרכזם קיום יחסי מין עם לפחות קטין אחד. במהלך חקירתו נשאל הפעיל שוב ושוב האם ידע או חשד שהעצורים היו מעורבים ברצח, ולמרות שהוא הכחיש את הדברים, במשטרה סבורים כי הוא משקר וכי יכול היה לסייע לחוקרים לקדם את החקירה אילו שיתף פעולה ומסר את כל הפרטים שהיו ברשותו בסמוך לרצח ולאחריו.

פרסום המידע בשבוע שעבר הכה בתדהמה את אנשי האגודה, המכירים את הפעיל מזה שנים ארוכות. חלקם סירבו להכיר בחלקו ועדיין מתעקשים שמדובר בטעות במקרה הטוב, או עלילה של המשטרה במקרה הרע. אחרים כבר דורשים להוקיע אותו מן הקהילה, ולגנותו באופן פומבי. עם זאת, ברור שיש להמתין לחקירת המשטרה הסופית ולהחלטתו של בית המשפט בנושא, בטרם תתקבל החלטה על תגובת הקהילה למעורבותו לכאורה של הפעיל בפרשה.

אישור הפרסום הוא רק יריית הפתיחה במה שצפוי להיות משפט מתמשך ואינטנסיבי, שעוד יתפוס כותרות רבות וייזכר לשנים כאחד האירועים המכוננים של קהילת הלהט"ב הישראלית. מחר צפויים להתפרסם פרטים נוספים ובראשם שמותיהם של החשודים.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...