עוד בחדשות ודעות
 >  > 

עלייה בפניות לעזרה ראשונה נפשית

לאור ההתפתחויות בחקירת הרצח בברנוער, תיגברה עמותת ער"ן את קווי הסיוע ואת פעילות אתר האינטרנט, בדגש על הגשת סיוע ללהט"בים במצוקה

לאור ההתפתחויות בחקירת הרצח בברנוער בסניף "האגודה" ברחוב נחמני בתל אביב באוגוסט 2009, עמותת ער"ן (עזרה ראושנה נפשית) הודיעה כי היא מתגברת את הקווים בכדי להיות שם עבור אנשי ונשות הקהילה הגאה ובני משפחותיהם. הטראומה הקשה שספגה הקהילה, ובייחוד הצעירים שבה, עלולה להתעורר ולחזור בתגובה פוסט טראומטית –וער"ן ומתנדביה כאן כדי להקשיב, לסייע ולעזור לכל מי שזקוק/ה לאוזן קשבת וכתף תומכת – באנונימיות מלאה.

ד"ר שירי דניאלס, המנהלת המקצועית של ער"ן, אומרת כי "בעקבות אירוע הירי, מצאו עצמם מתבגרים רבים במצב של חוסר שליטה מוחלט, כאשר נאלצו "לצאת מהארון" בעל כורחם ובטרם עברו תהליך של בשלות רגשית, אשר יסייע להם להתמודד, בצורה מושכלת ומיטבית יותר, עם השלכות הגילוי על סביבתם ועל תפיסתם העצמית. עבור מתבגרים וצעירים אלה וכן עבור בני משפחתם, האירוע הטראומטי הוביל למצוקה רגשית חריפה ורבת פנים. מצד אחד, האבל והאובדן הקבוצתי ומצד שני תחושת האיום והחדירה הגסה לטריטוריה הפרטית, שבן לילה, הפכה לנחלת ציבור גדול, חברו יחד למצב סיכוני".

עוד אומרת ד"ר דניאלס כי "בשנה האחרונה התקבלו בער"ן אלפי פניות בנושא של הומוסקסואליות וזהות מינית באמצעות הטלפון ובעיקר באמצעות האינטרנט. מרבית הפניות מפונים בגילאי 15-25. כשני שלישים מן הפניות התקבלו מבני נוער והשאר התקבלו ממבוגרים צעירים. השרות של ער"ן מהווה מקור מתאים למתן תמיכה נפשית גם לפונים הט"ביים בשל הגישה המבינה והמקבלת מצד המתנדבים, האפשרות להישאר אנונימיים והזמינות הגבוהה של קבלת הסיוע".

בעקבות התפתחות החקירה, חודר ביתר שאת אירוע הירי למודעות ומציף מחדש פגיעות, טראומטיזציה וחרדה. החשיפה המחודשת לאירוע באמצעי התקשורת, עלולה לערער אצל רבים, לא רק מבני הקהילה הלהט"בית, את הביטחון ואת תחושת המוגנות ולעורר תחושות של דאגה, איום וספק. אחת הדרכים להתמודד עם מצוקה רגשית וחרדה היא לשתף אחרים ברגשות ובמחשבות. השיתוף מאפשר פורקן רגשי של תחושת מועקה והפחתת תחושת בדידות. העמדת החרדות בפרספקטיבה מציאותית מאפשרת את המשך שגרת החיים, בצד ההתקוממות הרגשית בעקבות האירוע המשברי".

בער"ן מוסרים המתנדבים כי ליבם עם משפחות הנרצחים, עם הנפגעים ובני משפחותיהם וכולם מקווים כי האשמים יובאו לדין ובמהרה. בינתיים, אומרת ד"ר דניאלס כי "אנחנו כאן עבור כולם, ללא הבדלי נטייה מינית או מגדר, 24/7, מוכנים להקשיב ולתמוך".

קו התמיכה זמין במספר 1201 מכל טלפון, או באתר האינטרנט בכתובת: http://eran.org.il.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...