עוד בלייפסטייל ובריאות
 >  > 

סכנות שונות

אפשרויות הדבקה באיידס, מחלת קרוהן וסכנות הכרוכות בפיסטינג - ד"ר דובי עונה

קוראי היקרים,
הקיץ מתקרב, כולנו אוהבים לחשוף את גופנו לשמש ולבלות שעות על שפת הים.
ראו הוזהרתם!
השמש הקופחת בארצנו מסוכנת מאוד. יש קרינה אולטרא סגולה חזקה שעלולה לגרום נזקים בלתי הפיכים. ברבות השנים עלולות להתפתח מחלות סרטניות מסוגים שונים עקב חשיפה מוגברת זו. בנוסף לסרטן, העור "מזדקן" מהר יותר אם הוא חשוף הרבה לשמש ולקרינה.אולי להראות שזופים זה יפה אבל תזכרו שהנזקים לטווח בינוני וארוך גדולים.

לא מספיק למרוח קרם הגנה. צריך להימנע משהייה בשמש בשעות הקרינה העיקריות (16-10) ואם כן אז לזמנים קצרים בלבד. בואו לים אחרי 4, מזג האוויר נעים יותר, תרגישו גם "בריזה מכיוון הים ובכלל יהיה בריא יותר וכיף יותר.

לשליחת שאלה לד"ר דובי (אפשר גם בצורה אנונימית) לחצו כאן

וכעת לשאלות ותשובות.

מושיקו שאל מספר שאלות לגבי איידס ואפשרויות הדבקה
מושיקו יקירי,
הסיכון הכי גבוה להידבק באיידס הוא בחדירות ולא משנה אם תגמור בפנים או לא. אין צורך בפציעה או חדירה קשה כדי להידבק. מספיק מגע רגיל עם אדם שיש לו את הנגיף, מאחר ולכל אדם יש פתחים מיקרוסקופיים הן על אבר המין והן באזור פי הטבעת ודרכם הוירוס יכול בקלות לחדור. הסיכון גבוה יותר כנראה אם חודרים אליך וגומרים בפנים.

יש שונות בין תגובות של אנשים למגע עם הוירוס. שני בני אדם השוכבים עם בעל נגיף, האחד יכול להידבק והשני לא מאותו סוג של מגע ולא ברור לגמרי מדוע. בכל מקרה לא כדאי לקחת סיכונים מיותרים ויש להשתמש בקונדום תמיד!
גם לגבי הרוק, הנטרול אינו מלא וגם שם ישנה סכנה מסוימת אם כי פחותה מאשר בחדירה.

שניים מחברינו "החולה" ו"שם" שאלו על קיום יחסי מין אנאליים במחלת קרוהן/קוליטיס.
"שם" - התרשמתי מאוד מרצונך להעניק לבן זוגך יותר ממה שעשית עד כה.
ובכן מתוקים
מחלת קרוהן פוגעת לרוב במעיים הדקים והדלקת לא מגיעה למעיים הגסים. אי לכך לא צריכה להיות בעיה מיוחדת בקיום יחסי מין אנאליים. אם יש מצב דלקתי חריף עם שלשולים דמיים וכו' הייתי מייעץ להימנע לאותה תקופה מקיום יחסים אלו (כל השאר אפשרי כמובן). בקוליטיס אולצרוזה יש לעיתים קרובות מעורבות של הרקטום והסיגמא (החלקים הסופיים של המעי הגס) -
במקרים אלו יש להיות רגישים יותר ולא להחדר כאשר יש רגישות כלשהי, הפרשה קלה וכמובן שלשולים. חדירה במצב בו המעיים מודלקות עלולה להיות מסוכנת לפציעה של דופן המעיים ולהחדרת זיהומים פנימה.

אורי שואל על סכנות הכרוכות ב"פיסטינג" והאם יש דרך לעשות זאת מבלי לגרום נזקים בלתי הפיכים.
אורי יקירי, פיסטינג מסוכן. (למי שאינו יודע הכוונה להחדרת אגרוף מלא / כף יד וחלק מהאמה פנימה דרך פי הטבעת). הסכנות העיקריות הכרוכות בכך הן קריעה של השרירים הטבעתיים של הרקטום ופציעה חודרת של המעיים. בעיה עיקרית היא מתיחה ואיבוד אלסטיות של שרירי הרקטום וכתוצאה מכך אי יכולת החזקה של הצואה והתלכלכות ללא שליטה.

ברם אולם, אם בן זוגך יודע את המלאכה ואתה מתורגל בחדירות גדולות ועבות זמן רב והדבר נעשה תוך שימוש בלובריקנטים טובים ובכמות נדיבה ואתה נמצא במצב פיזי ורגשי "פתוח" יש סיכוי שזה יצליח ללא נזקים גדולים מדי.
אורי ואחרים, אל תראה בזה המלצה שלי או מרשם לעשייה אולם אם כבר עושים זאת - עשה במירב הזהירות ושמור על הרקטום שלך. בהצלחה.

ודבר אחרון קטן. גיא מספר שכאשר הוא מתגרה יש לו הפרשה מרובה (פריקם) ושואל האם הדבר ניתן לטיפול?
גיא חמודי, אי אפשר לטפל ואין צורך לטפל. תהנה מזה. זה חומר סיכה נהדר וחיכוך איתו נותן הרגשה נעימה לך ולזוגך. עם השנים והגיל יש להניח שהבלוטות שמפרישות נוזלים אלו ייצרו פחות והכמות היוצאת תפחת.

שבת שלום לכולם.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...