אורי אריאל, שר השיכון. צילום: יחסי ציבור, ויקיפדיה.
עוד בחדשות ודעות
 >  > 

שר השיכון החדש: "הומופוב גאה"

אורי אריאל מהאיחוד הלאומי התבטא בחריפות נגד הקהילה הגאה ואמר כי אין לגייס הומואים מחוץ לארון לשירות צבאי, מסיבות מוסריות ואתיות. לא נעים להכיר

הומואים, לסביות, בי וטרנס, הכירו את שר השיכון החדש שלכם: אורי אריאל (האיחוד הלאומי). למרות הבטחותיו של בנימין נתניהו על כך ששר השיכון לא יימסר למפלגה סקטוריאלית, המציאות שוב מוכיחה שהבטחות לחוד ומעשים לחוד. וכך מינה נתניהו, למגינת ליבם של חברי "התא הגאה" בליכוד ותומכיו הנלהבים של נתניהו ומדיניותו, שר הומופוב גאה שטען בתוקף כי יש לאסור על גיוס הומואים לצה"ל. 

בראיון שנתן לערוץ הכנסת, אמר אריאל שהוא מתנגד לגיוס הומואים כי אלו מפריעים, לטענתו, למאמץ המלחמתי. "דעתי האישית היא כי אין לגייס מועמדים לשירות המניפים את הנושא כדגל. ומי שמגיע כאדם פרטי יתגייס ככולם. שילובם של אלו המניפים את הדגל באופן מוצהר גם בצבא מפריע לצבא להילחם ללא קשר לשאלת התאמתם או אומץ ליבם", אמר.אריאל הציג בדבריו מדיניות מפוקפקת למדי שהוכחה כבר בעבר כמזיקה ביותר: מדיניות ה-"Don't ask, don't tell" (DADT) של הצבא האמריקני, שבוטלה ב-2011 לאחר שנחלה מפלה קשה. הוא מתנגד לגיוס הומואים "מוצהרים", כאלו שלדבריו "מניפים את הנושא כדגל", ולא לגייז הנמצאים בארון ומסתירים את נטיותיהם המיניות. לאלה האחרונים הוא מוכן לתת מקום בשורותיו של צה"ל.

התבטאויותיו עוררו דיון ער בקהילה הדתית, כאשר דפוס השיחה המוביל היה "מי שלא נלחם בתאוות שלו, איך הוא ילחם נגד האויב". כך לדוגמה, במאמר שהתפרסם באתר הדתי-לאומי "סרוגים", הובעה תמיכה חד-משמעית באריאל, ונטען כי הומואים צריכים להילחם בנטייתם ולנסות "לתקן" אותה.

זו אחת ההשלכות של התבטאות הומופובית, המזינה מיד שיח אנטי-הומוסקסואלי, מלא בבורות ובערות, שמקבלת הדהוד רב ומחזקת דוברים המתנגדים לשוויון זכויות ולהכרה בקהילה הגאה אפילו בנושאים הנמצאים בלב הקונצנזוס - גיוס ושירות לצה"ל, כדוגמה.

כעת הופך אורי אריאל לשר השיכון, ואפשר רק להניח שבניגוד להבטחות המפליגות שחילקו לקהילה חברי הכנסת מטעם הליכוד ערב הבחירות, המציאות הקואליציונית עמה נתמודד בשנים הקרובות תהיה כזו שתקשה מאוד על העברת חוקים פרו-להט"ביים בכנסת.

תגובות הגולשים כתבו תגובה

    כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
    נא להמתין... נא להמתין...