> 

צפו: קמפיין חדש של הוועד למלחמה באיידס

פרסום ויראלי חדש שמופץ בימים האחרונים ברשת מציף את אחד הקשיים המרכזיים של נשאי HIV בישראל - החשש מפני חשיפה לציבור ואפילו לקרוביהם. שוברים את הסטיגמה

 

הקמפיין החדש של הוועד למלחמה באיידס מבקש לשבור את הסטיגמה: לרגל יום האיידס הבינלאומי שיתקיים מחר (ה') משיק הוועד קמפיין אמיץ ומרגש ובהם נשאי HIV חושפים את זהותם במטרה להיאבק בסטריאוטיפים ובדעות הקדומות בנוגע לאיידס ו-HIV.כמדי שנה התפרסמו השבוע נתוני משרד הבריאות בנוגע לשיעור הנשאים באוכלוסיה. הנתונים המדאיגים שפורסמו מראים כי מגמת העלייה במספר הנשאים שהחלה לפני מספר שנים עדיין ממשיכה. לפי נתוני הוועד למלחמה באיידס, בשנת 2010 חלה עליה של כ-12 אחוזים במספר הנשאים החדשים, עם 430 נדבקים חדשים שמתוכם 143 גברים הומואים וביסקסואלים. יצויין כי שיעור הנשאים ההומואים מכלל הנשאים החדשים דומה לזה שנרשם ב-2009.

על פי הערכות הוועד למלחמה באיידס, המספר האמיתי של הנשאים בישראל גבוה בהרבה, וזאת מאחר ורק 30% מכלל האוכלוסייה בצעו אי פעם בדיקה לגילוי הנגיף. אם מחברים נתון זה לעובדה שמרבית ההדבקות החדשות נגרמות על ידי שאינם מודעים לנשאותם, מקבלים הסבר אפשרי למגמה המטרידה של מספר המתגלים החדשים.

יום האיידס הבינלאומי מצוין ברחבי העולם מדי שנה ב-1 בדצמבר. במסגרתו יתקיימו בארץ אירועים שונים, ובין היתר יופעל מרכז בדיקות מיוחד של הוועד למלחמה באיידס, ברח' הנצי"ב 18 בת"א. מרכז הבדיקות של הוועד בת"א יפעל ביום זה במתכונת מוגברת בין השעות 10:00-20:00. ניתן יהיה לבצע בדיקות מהירות עם תוצאה תוך 30 דקות בלבד. לרשימת האירועים המלאה לחצו כאן.

כל הזכויות שמורות 1999-2017 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...