עוד בתרבות ובידור
 >  > 

"נמס בגשם" יוקרן בפסטיבלים בקנדה וצרפת

סרטו של דורון ערן, שעוסק במשפחה שמתמודדת עם תהליך שינוי המין של בנה, ישתתף בפסטיבל הקולנוע היוקרתי במונטריאול ויתחרה על פרס "חביב הקהל" בפסטיבל הבינלאומי מונפלייה בצרפת

סרטו של דורון ערן, "נמס בגשם", התקבל לפסטיבל הקולנוע היוקרתי במונטריאול שבקנדה, ולפסטיבל הקולנוע הבינלאומי מונפלייה בצרפת. הסרט, פרי עטה של התסריטאית בילי בן משה, עוסק בזוג הורים שילדם החל בתהליך לשינוי מין מזכר לנקבה (M2F) ובהשלכות התהליך על חייהם ומשפחתם.

פסטיבל הקולנוע במונטריאול יציין את שנתו ה-40, והוא נחשב לאחד מפסטיבלי הקולנוע החשובים בצפון אמריקה. סרטים רבים המופיעים בפסטיבל נרכשים להפצה וזוכים לחשיפה רבה במהלך ימי הפסטיבל בו מבקרים בכירים רבים בתעשייה במונטריאול ונחשפים לסרטים מרחבי העולם. 

במקביל, ישתתף "נמס בגשם" בתחרות על פרס "חביב הקהל" בפסטיבל הקולנוע מונפלייה בצרפת, ואם יזכה צפויים יוצרי הסרט לקבל פרס כספי שיסייע להם בהפצת הסרט וקידומו. 

דורון ערן, שביים את הסרט, אמר כי "נמס בגשם" נעשה בעקבות מקרה הרצח בבר-נוער שבו נרצחו ניר כץ וליז טרובישי ז"ל על ידי אלמוני שטרם נלכד על ידי המשטרה. בעקבות הרצח נחשף סיפורם של מספר נערים ונערות שנפגעו באירוע ואושפזו בבתי-החולים, ולאחר מכן ננטשו על ידי בני-משפחותיהם שסירבו לבקרם בשל נטייתם המינית. בהודעה לעיתונות שפרסם כתב ערן "הרגשתי הזדהות מוחלטת עם אותם בני נוער פצועים ששכבו במחלקות הטיפול נמרץ. אני מאמין שהסרט יגרום לשינוי בדרכי החשיבה של הורים רבים בארץ ומחוצה לה".

משתתפי הסרט הם חן יאני, לימור גולדשטיין, עמי ווינברג, אייל רוזלס, עודד לאופולרד ושי קדימי. הסרט הופק בסיוע קרן הקולנוע הישראלי ובשיתוף סרטי יונייטד קינג, והוא צפוי לצאת לבתי-הקולנוע בארץ בחורף הקרוב.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...