עוד בחדשות ודעות
 >  > 

לבני - רוצים מעשים, ולא רק דיבורים

אוריה רון לא התרגש מהאיגרת ששלחה ציפי לבני לרגל יום הבנ"ה: "ב-12 השנים בכנסת, לא פעלה לבני למען הקהילה, ואף הצביעה נגד הצעות חוק פרו-להט"ביות" / דעה

לכבוד היום הבינלאומי נגד הומופוביה והקמת השדולה לזכויות הקהילה הגאה בכנסתהעבירה ציפי לבני מסר לקהילה ובשורה התחתונה, טוענת לבני שלכל אדם יש את הזכות לאהוב, שאהבה היא לא עניין פוליטי.

ואני קורא ותוהה, האם לא הייתה את זו שקידמה את חוק האזרחות שמונע איחוד משפחות של אזרחים ישראלים עם כאלה שאינם אזרחים כי הם ערבים (חס וחלילה, לא עלינו) כשהיית שרת משפטים?

לכן, אני מפקפק ביושר של יו"ר האופוזיציה, כי כנראה פיה וליבה אינם שווים. ב-12 השנים שהיא מכהנת בכנסת, לא ראיתי אותה פועלת – ולו פעם אחת – לטובת קהילת הלהט"ב, וכשהצביעה על חוקים פרו להט"בים כשהייתה חברת ליכוד, תמיד הצביעה נגד, כי קשה להיבחר בליכוד כשאת חובבת הומואים.

אבל עכשיו, כשהיא מעוניינת לשמור או לאסוף את קולות השמאלנים, הנשים הפמיניסטיות, התל אביבים והמעמד הבינוני הליברלי, היא חייבת להתבטא בעד הומואים, אבל לעשות? את זה היא תשאיר לאחרים, היא רק תשלח איגרת ותבוא למצעד הגאווה להגיד כמה מילים, לתפוס כותרת בעיתון, שכולם ימחאו לה כפיים, שהלהט"בים יגידו לה תודה, כולם יתלהבו שאישה במעמדה מתבטאת ככה והיא תחזור לחוסר העשייה שלה, תתן לפוליטיקאים טובים ממנה וישרים ממנה לעשות את העבודה, כשהיא תרכב על ההצלחה ומפעם לפעם תשלח להם איזו איגרת.

אבל עליי, ציפי, את לא מצליחה לעבוד. אני לא צריך את האישור שלך לאהוב את מי שאני אוהב ולא צריך שתאשרי ש"לכל אדם הזכות לאהוב". למען האמת, אני אפילו מעדיף שתשמרי על פה סגור, שתפסיקי עם הניצול הציני שלך של המאבק החשוב הזה לשוויון, שתפסיקי לרכב על גב הקהילה בשביל רווחים פוליטיים.

ואם את באמת רוצה לעזור ולעשות, תלמדי מאלו שבאמת עשו למען הקהילה ולא רק בשביל קולות ולא רק כשזה פופולארי כמו חברי הכנסת בדימוס שולמית אלוני, רן כהן, יעל דיין, תמר גוז'נסקי ומוסי רז (שבתקווה גם יחזור לכנסת), ומחברי הכנסת ניצן הורוביץ, דב חנין וזהבה גלאון. הם, בניגוד אליך, עושים ולא רק מדברים או גרוע מכך – רק שולחים אגרות ומכתבים.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...