עוד בחדשות ודעות
 >  > 

חדש בכנסת: שדולה נגד הומופוביה

ביוזמת ח"כ ניצן הורוביץ וח"כ נינו אבסדזה תוקם בכנסת שדולה למאבק בהומופוביה וטרנספוביה. המטרה: קידום חקיקה, תמיכה בארגונים ועוד

היום (שלישי) מצוין ברחבי העולם, כמו גם בישראל, היום הבינלאומי נגד הומופוביה - יום הבנ"ה. בין יתר האירועים המתקיימים לציון היום, הודיעו ח"כ ניצן הורוביץ (מרץ) וח"כ נינו אבסדזה (קדימה) על הקמת שדולה חדשה בכנסת, שתתמקד במאבק בהומופוביה וטרנספוביה.
‬‫
חברי הכנסת ישתתפו בארוע מיוחד שייערך הערב במרכז הגאה בת"א, במהלכו יחתמו הנוכחים על מגילת ענק הקוראת לשיוויון ולמאבק באפליה על כל צורותיה.‬
‫ ‬
‫ניצן הורוביץ אמר כי "הייתי שמח אם לא היה צורך בכלל בשדולה כזו, אך לצערי תופעות של אלימות ואפליה על רקע נטייה מינית וזהות מיגדר הן נפוצות ביותר ופוגעות בישראלים רבים מאוד".

הורוביץ אמר כי בתקופת כהונתו הוא נתקל במספר רב של אירועים בהם להט"בים הותקפו, הוטרדו או קופחו עקב נטייתם המינית והמגדרית. "במסגרת תפקידי כחבר כנסת, קיבלתי מאות פניות מאזרחיות ואזרחים – מכל מגזרי האוכלוסיה - שקבלו על תקיפות, הטרדות, וקיפוח עקב נטייתם המינית וזהותם המיגדרית".

ריבוי הפניות הוביל את הורוביץ ליזום את הקמת השדולה פורצת הדרך, ולראשונה בישראל תעסוק הכנסת באופן קבוע בטיפול בנושא, ולא רק במסגרת דיונים מיוחדים או במסגרת הוועדה לקידום מעמד האישה המקיימת דיון בנושאי הקהילה מדי שנה, ביום הגאווה.

"השדולה תעסוק בקידום הצעות חוק, בתמיכה בארגונים, ובהעצמת השיח הציבורי כדי לקדם את החופש והשוויון", הוסיף הורוביץ.‬

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...