עוד בחדשות ודעות
 >  > 

לזכרו של הדר גרד

לפני כשבוע הלך לעולמו הדר גרד, אחד מוותיקי הפעילים לזכויות קהילת הלהט"ב בישראל. הוא הותיר אחריו כלבה המחפשת כעת בית חדש

הקהילה הגאה לא תשכח אותו. לפני מספר ימים הלך לעולמו הדר גרד - אחד מראשוני הפעילים לזכויות הומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים בישראל. גרד החל את פעילותו בתקופה שבה הומוסקסואליות הייתה מחוץ לחוץ, וכיהן כמזכיר האגודה במשך זמן ממושך. הוא לקח חלק בפעילויות שונות, היה העורך הראשון של ביטאון הקהילה "ריש גלי", והתנדב באגודה במספר רב של תפקידים לאורך שנים ארוכות. גרד, שנפטר בגיל 81, היה גם חבר במועדון "קשת מזהב", שיחק בהצגה "גיי-גריאטריה" ועסק בצילום אמנותי, ובראיונות שנתן לאמצעי התקשורת הדגיש פעם אחר פעם עד כמה חשובה לו הקהילה ששימשה עבורו משפחה.

יגאל רענן, שהיה בעברו חבר ועד באגודה וכיום הנו פעיל בולט בקהילה, כתב הלילה (ד') "הדר גרד היה יפה בצעירותו והסתכלו כמה יפה נפשו לפני לכתו. תודה על כל מה שהיית לקהילה וראה כמה אנשים מספרים שלמדו ממך. כשחיבקתי אותך להגיד תודה עלל ההצגה אמרת לי בצחוק "אני אשכרה אגדה" לו רק ידעת כמה אתה אגדה עכשיו.תודה לך איש נפלא, הומו ישיש ואיש מצחיק הלוואי שנלמד".

גרד השאיר אחריו כלבה העונה לשם "אודרי", וכעת נעשה ניסיון למצוא לכלבה בית חדש ואוהב כדי להימנע ממסירתה לאחת מהעמותות המטפלות בבעלי חיים חסרי בית. בעמוד פייסבוק שנפתח במיוחד לשם מציאת מאמצים לכלבה, נכתב "אודרי היא זאבה מעורבת מקסימה בת 10. היא בריאה, עדינה ידידותית ומתוקה, היא אוהבת לטייל ולרחרח, שמגרדים לה בבטן, וסתם לרבוץ בבית. בגלל שמדובר בכלבה בוגרת ולא בגור כלבים, אם תמסר לצער בעלי חיים או לכלביה העירונית, למרות שהיא בריאה ומלאת מרץ, ונותרו לה עוד שנים רבות של הנאה מהחיים, סיכוייה לאימוץ נמוכים ויש סיכוי גבוה שירדימו אותה, או שתבלה את כל חייה בכלוב. אודרי כיום נמצאת בבית זמני, ונשמח לכל עזרה במציאת לה בית קבוע, חם ואוהב".


 

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...