עוד בחדשות ודעות
 >  > 

משלחת נגד אלימות הומופובית - בלי המשטרה

המשטרה הודיעה לעיריית ת"א שלא תשתתף במשלחת למניעת פשעים נגד הקהילה - שאמורה לכלול שני שוטרים - בגלל חוסר תקציב. בעירייה אמרו ששמעו מגורם במשטרה שזו "לא רוצה להשתתף במשלחת גאה"

משטרת ישראל הודיעה אתמול (ה') לעיריית תל אביב-יפו, כי לא תיטול חלק במשלחת של העירייה שתצא בקרוב לברלין על מנת ללמוד על הסובלנות כלפי הקהילה בעיר ועל מודל שמיישמת המשטרה המקומית, בשיתוף עם ארגונים גאים, למניעת פשעי שנאה נגד להט"בים - כך דיווח הבוקר "הארץ".

במשטרה מסרו לעירייה, כי "הגורם המממן לא אושר על ידי הוועדה". על פי העיתון, הגורם המממן הוא "מנאו" - ארגון גרמני לייעוץ לקהילה - והוועדה היא גוף במשטרה המאשר נסיעות שאמורות להיות ממומנות על ידי גורמים מחוץ לה. עוד נמסר מהמשטרה, כי היא בחנה את האפשרות לממן את הנסיעה בעצמה - אולם אפשרות זו נפסלה, מחוסר תקציב.

הגורמים הישראליים - בהם פצועים שנפגעו ברצח בברנוער וגורמים רשמיים בעיריית תל אביב-יפו - יגיעו לברלין בשתי משלחות (שאחת מהן כבר הגיעה לבירת גרמניה), וייפגשו עם מפקד משטרת ברלין ונציגים אחרים ממנה. כמו כן, הם יקיימו פגישות עם חברי ארגון "מנאו", חברי פרלמנט גרמניים וראש עיריית ברלין, קלאוס ווברייט. גורם בעיריית תל אביב-יפו מסר, כי מספר השוטרים שהיו אמורים להשתתף במשלחת עמד על שניים בלבד.

מטרת המשלחות היא ללמוד את הנעשה בברלין למיגור ומניעת פשעי שנאה נגד הקהילה, ולבחון תשתית למאבק דומה בישראל. בין היתר, שניים משוטרי משטרת ברלין מופקדים על קשר עם הקהילה הגאה בעיר. נציגי ארגון "מנאו" ערכו ביקור מכין לפני כחודשיים, ואף נפגשו עם גורמים במשטרת תל אביב. מפקד משטרת ברלין אף שלח בחודש שעבר מכתב למשטרת תל אביב-יפו, המזמין נציגים שלה לביקור.

"הארץ" ציטט גורם בעיריית תל אביב-יפו שמסר שבמשטרה אמרו לו, כי "המשטרה לא מעוניינת להיות חלק ממשלחת של הומואים". בקהילה אף הביעו אכזבה מאי-אישור המשלחת, בין היתר לנוכח העובדה שעברה שנה מאז הרצח בברנוער - והרוצח טרם נמצא.

לעומת זאת, מהמשטרה נמסר, כי השתתפות השוטרים במשלחת נפסלה מאחר ש-"הערך המוסף המקצועי", שהוא הפרמטר המרכזי בבחינה האם להתיר את הנסיעה או לא, הוא מינורי. הם הוסיפו, כי "הגורם המממן לא אושר על ידי הוועדה" וכי "לא נמצא מקור תקציבי פנים ארגוני למימון הנסיעה". לדבריהם, החלטה זו אינה חריגה, ומדי שנה לא מאושרת נסיעתן של משלחות רבות מטעם המשטרה לחוץ לארץ.

אושרה אסף, יושבת ראש עמותת זכויות השוטרים, קראה למשטרה לשנות את ההחלטה. יואב גולדרינג, חבר מועצת העירייה מטעם "עיר לכולנו", קרא למשטרה לשקול אותה בשנית ואמר, כי "הצידוקים הביורוקרטיים והטענה כי מדובר בעדיפות משטרתית נמוכה מראים דווקא עד כמה נחוצה ההכרה עם הנושא בקרב מקבלי ההחלטות במשטרה".

בתוך כך, חיים פרלמן, שנחשד על ידי השב"כ בפציעת ובניסיון לרצח פלסטינים - ושוחרר, אמר ל-ynet, כי החוקרים אף האשימו אותו בכך שביצע את הרצח בברנוער. פרלמן לא הודה בהאשמות נגדו, וכאמור - שוחרר.

#רצחבאגודה#

כל הזכויות שמורות 1999-2017 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...