עוד בחדשות ודעות
 >  > 

האגודה קיבלה את אות הנשיא למתנדב

האות ניתן לאגודה על ידי נשיא המדינה, שמעון פרס. מנימוקי הוועדה: האגודה מבצעת "פעילויות רבות לקידום סובלנות בחברה הישראלית, לקבלת האחר והשונה וסיוע ממשי לאנשים במצוקה בשל נטיותיהם המיניות"

האגודה קיבלה אתמול (ב') את אות הנשיא למתנדב מידיו של נשיא המדינה, שמעון פרס. בטקס, שנערך במשכן נשיאי ישראל בירושלים, קיבלו את האות אישים וגופים רבים שתרמו למען החברה והקהילה בארץ.

בנימוקים לקבלת האות נכתב, כי האגודה זוכה בו "על פועלה למימוש זכויות חברתיות ומענה לצרכיהם הייחודיים של אנשי ונשות קהילת הגאים בישראל. האות מוענק לאגודה על פעילויות רבות ומגוונות לקידום סובלנות בחברה הישראלית, לקבלת האחר והשונה וסיוע ממשי לאנשים במצוקה בשל נטיותיהם המיניות".

יושב ראש האגודה, מייק המל, אמר לאחר קבלת האות, כי "אני גאה לקבל אותו בשם מתנדבות ומתנדבי האגודה לדורותיהם . האגודה היא מתנדביה בכל רחבי הארץ, ובעזרתם היא עומדת כבר 35 שנים בראש מאבקי הקהילה הגאה כולה. מהיווסדה, הייתה האגודה ארגון מתנדבים מתוך הקהילה ולמען הקהילה. מתנדבים אלה הקימו את הקו הלבן, יש עם מי לדבר, בל"ה דואגת, סניפי האגודה, קבוצות הנוער - לימים ארגון הנוער ואת שירות ההרצאות, שממנו התפתח חוש"ן. מתנדבי האגודה בסניפים - גאים בגליל, עמק יזרעאל, באר שבע ותל אביב - הפכו אותם לבית חם לקהילה בישוביהם. אני גאה לעמוד על בימת הטקס על מדשאת בית הנשיא בירושלים ולקבל בשמם את האות".

הרצח שאירע בברנוער - פעילות של האגודה לבני נוער להט"בים - אמנם לא מוזכר בנימוקים לקבלת הפרס, אולם הוא ניתן לאגודה כשנה לאחר אותו אירוע. הנשיא פרס נאם בעצרת שהתקיימה שבוע לאחר הרצח, ואמר, כי "היריות שפגעו בראשית השבוע בקהילה הגאה פגעו בכולנו, כבני אדם, כיהודים, כישראלים. מי שכיוון קנה אקדחו אל ניר כץ וליז טרובישי כיוון אותו גם אליכם כולכם, כולנו, אליך, אליי".

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...