עוד בחדשות ודעות
 >  > 

עצומה: "להדיח את אוחובסקי מארגון הנוער"

פעילים להטבא"קים ניסחו עצומה הקוראת להדחת אוחובסקי, בטענה שהוא עושה אאוטינג וכי דבריו מהווים "קרקע פורייה לניצול של בני נוער". אוחובסקי: "זכותם לכתוב איזו עצומה שהם רוצים"

קבוצה של פעילים מהקהילה העלתה לרשת עצומה הקוראת להדחתו של גל אוחובסקי מנשיאות ארגון הנוער הגאה, לאחר שזה אמר בתוכנית של גיא פינס בערוץ 10, כי הופעתו של הראל סקעת בעצרת במלאות שנה לרצח בברנוער "השפילה אותו".

הכתבה עסקה בעיקר בדברים שסקעת אמר, ובאלה שלא אמר, במהלך הופעתו. כזכור, סקעת שר בעצרת את השיר "בתוך" - במקור שיר אהבה של אישה לגבר, ובחר שלא לשנות את המילים. בנוסף, הוא אמר מעל הבימה, כי "אני גאה לתמוך בקהילה" ו-"תודה שהזמנתם אותי" - שעה שהוא עצמו ביקש להופיע בה.

לאחר העצרת הקודמת, במלאות שבוע לרצח בברנוער, יצא אוחובסקי להגנתו של בן זוגו, איתן פוקס, לאחר שזה כמעט שהוציא מהארון שלושה ידוענים. שניים מהם, יהודית רביץ ויהודה פוליקר, עשו זאת באחרונה.

בעצומה כותבים הפעילים, כי הם "מגנים בכל תוקף את התבטאויותיו הקשות של אוחובסקי כלפי חייהם הפרטיים של אמנים ואמניות - באשר לזהותם המינית ועד לכדי הוצאתם הכפויה מהארון פעם אחר פעם".

לדבריהם, "כקהילה אשר מבקשת שוויון וכבוד מהחברה כולה, איננו יכולים לעמוד מנגד ההתבטאויות הללו מבלי להוקיע אותן מקרבנו. נאה דורש - נאה מקיים".

הפעילים אף השתמשו בלשון שממנה עולה, כי הם כותבים את העצומה בשם כל הקהילה. "אנחנו, כקהילה אחת, מכבדים את זכותם של אנשים מפורסמים, או שלא, לפרטיות ולכבוד, אנחנו רואים בחומרה את הניצול לרעה של גל אוחובסקי בכלי התקשורת לצורך הבעת דעותיו האישיות כביכול בשם הקהילה כולה".

בנוסף, קראו כותבי העצומה ליושב ראש ארגון הנוער, יניב ויצמן, המשמש גם כיועץ ראש עיריית תל אביב-יפו לענייני הקהילה, "לגנות בפומבי התבטאויות אלה". הם אף קוראים לו לכנס "דיון דחוף להדחתו של גל אוחובסקי מנשיאות ארגון הנוער הגאה, אשר חרט על דגלו להוות מודל מיטיב ובטוח עבור בני נוער המתמודדים עם זהותם המינית או המגדרית השונה".

"לגיטימציה להוצאה כפויה מהארון, שאינה באה בהלימה עם רצונו וצרכיו של אדם, היא קרקע פורייה לניצול בני הנוער ולפגיעות נוספות בהם", סיכמו הפעילים. "לא ייתכן שארגון הנוער הגאה ייתן במה ויד לאדם אשר מתנהג באופן אלים וכוחני כלפי אנשים באשר הם אנשים וכנגד כל תפיסה טיפולית ומקצועית ביחס לגיבוש בריא ונכון של זהות מינית או מגדר של בני נוער".

נכון לכתיבת שורות אלה, חתמו על העצומה יותר מ-300 גולשים, כאשר היעד של כותביה עומד על 1,500 חתימות. חלק מהגולשים הוסיפו לחתימתם את דעתם האישית על אוחובסקי ועל
פועלו בתחום - בין אם בנאצות או בלשון יותר נקייה. כך, אחת מהן כתבה, כי "חבל לי שאנשים כדוגמת גל... עושים שימוש ציני בחייהם של אחרים. לאף אחד מאתנו ההתמודדות האישית לא פשוטה ומובנת מאליה, ויש לתת את הדעת לגבי ביקורת כלפיי חייהם הפרטיים של בני האדם, וכל שכן אם הם אנשים ידועים". אחרים טענו שהוא "חסר חמלה", "בהחלט לא מודל ראוי לבני נוער" ו-"מבייש את הקהילה הגאה". אחת הגולשות אף קראה לו "לרדת מהעץ" שעליו הוא עלה.

אוחובסקי אמר בתגובה, כי "זכותם של אנשים לכתוב איזו עצומה שהם רוצים".

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...