עוד בחדשות ודעות
 >  > 

מחקר: איך זה לחיות כלהט"ב בישראל?

ארגון הנוער מקיים מחקר על חייהם של בני הקהילה בארץ. בין היתר, נשאלים הנחקרים על ההתייחסות כלפי נטייתם המינית או זהות המגדר שלהם, הרגלי המין שלהם ועמדותיהם כלפי הרצח בברנוער

ארגון הנוער הגאה עורך בימים אלה מחקר אינטרנטי, במטרה "ללמוד לעומק על החיים של נוער, צעירים ובוגרים להט"בים בישראל, בהשוואה לחייהם של הטרוסקסואלים", לדבריו. הארגון טוען, כי המחקר, "לגדול בישראל", הוא "מהגדולים שנערכו עד כה בישראל".

המחקר מתמקד במספר תחומים: גיבוש הנטייה המינית, בריאות נפשית, בריאות פיזית (הכוללת גם בריאות מינית), התעללות ואלימות על רקע נטייה מינית - בבית הספר, בצבא, בלימודים גבוהים ובמסגרות עבודה – וכן תמיכה משפחתית וחברתית.

בנוסף לכך, כולל המחקר, בין היתר, שאלות על הרגלי הגלישה של הנסקרים באתרי אינטרנט להט"ביים, ולאילו מטרות הם עושים זאת; באיזה גיל הם חשו לראשונה משיכה מינית לבני מינם, ובאיזה גיל קיימו לראשונה פעילות מינית עם בני מינם; שאלות על עמדות כלפי נטייה מינית; על ההרגלים המיניים שלהם; ועל ההתייחסות אליהם או לאחרים בשל נטייתם המינית או זהות המגדר שלהם; עמדות כלפי הרצח בברנוער; והאם חשבו הנסקרים להפסיק את "פעילויותיהם ההומואיות/לסביות".

ד"ר גיא שילה, רכז המחקר של ארגון הנוער הגאה, אמר, כי "המחקר נועד לספק תמונה על המצב בישראל, על רקע נתונים הקיימים בארצות אחרות על כך שנוער וצעירים להט"בים נמצאים בסיכון גבוה יותר לבעיות בריאות נפשית ופיזית, כמו גם מיעוט המחקר הקיים לגבי התנהגויות בריאותיות מסוכנות של נוער וצעירים. המטרה שלנו היא ללמוד על היבטים אלה ולתכנן מענים מתאימים לאוכלוסיות השונות, כמו גם ללמוד על הבדלים בין להט"ב להטרוסקסואלים, צעירים לבוגרים, גברים לנשים ועוד".

לדבריו, "השאלון הנוכחי מהווה שאלון בסיס ובו נאספים נתונים רבים. אלה שיסכימו להשתתף במחקר המשך שנערוך יוזמנו לענות בעתיד על שאלונים שיבדקו שינויים לאורך זמן, כגון: שינויים בהתפתחות וגיבוש הנטייה המינית, השפעות ארוכות טווח של אלימות וגילויי הומופוביה ועוד ושינויים בתחומי הבריאות הנפשית והפיזית".

המחקר נערך על ידי צוות המחקר של ארגון נוער גאה, בשיתוף אוניברסיטת תל אביב והמרכז הקהילתי הגאה. ניתן לענות עליו כאן.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...