עוד בחדשות ודעות
 >  > 

חשש לפגיעה בפרטיות באתר לנוער גאה

רשות הסחר האמריקנית הזהירה את החברה המפעילה את אתר XY, שנמצאת בהליכי פשיטת רגל, לא למכור את המידע על בני הנוער הגולשים בו, שחלק גדול מהם נמצא בארון

רשות הסחר האמריקנית (FTC) הזהירה את בעלי האתר והמגזין האמריקניים לבני נוער וצעירים גאים XY שלא למכור מידע על הגולשים במסגרת הליכי פשיטת רגל שבהם נמצאת החברה המפעילה אותו בימים אלה.

האתר והמגזין פונים לבני נוער מגיל 13, ועוסקים בנושאים, כמו: פוליטיקה, תרבות, חינוך ומשפחה. החברה המפעילה את האתר הגישה מוקדם יותר השנה בקשה לפשיטת רגל, כאשר הנכס בעל הערך היחיד שנשאר לה הוא המידע שיש לה על מיליון הגולשים באתר. מידע זה כולל את השמות, הכתובות, כתובות הדואר האלקטרוני ומספרי חשבונות הבנק של הגולשים, שסביר להניח שרבים מהם בארון ולא סיפרו להוריהם על נטייתם המינית.

במכתב ששלחה הרשות לבעלי האתר, היא הזהירה אותם, כי אם ימכרו את המידע – הם יפרו את פרטיותם של הגולשים. כן היא התרתה בהם שלא להשתמש במידע זה אם הם יחליטו להקים את האתר מחדש.

בהצהרת הפרטיות של האתר נכתב, כי הנהלתו "מעולם לא מוכרת את הרשימה לאף אחד". המגזינים שמוציאה החברה נשלחים למנויים בניילון שחור ואטום, כדי שההורים שלהם לא יוכלו לדעת מה הם מקבלים. לפי ה-FTC, הלקוחות של החברה אף קיבלו הבטחה, כי המידע האישי אודותיהם "לא יפורסם".

המגזין פורסם בין השנים 1996-2007, ואילו האתר XY.com נסגר בשנה שעברה.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...