עוד בחדשות ודעות
 >  > 

חדש: מרכז פונדקאות - גם לזוגות גייז

המרכז, שהוקם על ידי יועץ התקשורת גיא טצה, מסייע לזוגות גאים ולאחרים בתהליכי פונדקאות באורגון, ארצות הברית. בסוף החודש יתקיימו מפגשים להצגת המרכז במרכז הגאה בתל אביב ובבית קפה בירושלים

נוכח המספר ההולך וגדל של זוגות מאותו המין שמביאים ילדים לעולם באמצעות פונדקאות, הוקם לאחרונה מרכז המסדיר את ההליכים בתחום. המרכז, Baby Bloom - Gift of Life, מתאם בין אמהות פונדקאיות בארצות הברית לבין זוגות או יחידים שאינם זכאים לכך, לפי החוק הישראלי, בהם זוגות חד-מיניים.

מקים המרכז הוא יועץ התקשורת גיא טצה, שעשה זאת לאחר שלפני כשנתיים הפכו הוא ובן זוגו להורים לילדה שהביאו לעולם באמצעות אם פונדקאית אמריקנית. ניתן לקבל במרכז שירותי תיאום ותיווך לתהליכי פונדקאות בפורטלנד, אורגון. הוא פועל בשיתוף פעולה עם גופים מקצועיים מקומיים, שמוציאים לפועל את התהליך, שכולל איתור פונדקאית, בחירת תורמת ביצית, ביצוע הפריה חוץ גופית ותפירה של ההיבטים המשפטי והביטוחי של התהליך. בנוסף, מקבלים ההורים לעתיד הנחייה וייעוץ לקראת ובמהלך התהליך, וכן סיוע בפתרון ההליכים המשפטיים והביורוקרטיים הקשורים לאזרוח הילדים והוצאת דרכון אמריקני.

טצה אמר, כי "הניסיון האישי ומחקר עומק שערכנו בשנה האחרונה לגבי האופציות הקיימות לפונדקאות אפשרו לנו להציע פתרון העושה שימוש במומחים הרפואיים הטובים בעולם, ולהוזיל את העלויות המוכרות של פונדקאות בארצות הברית בעשרות אלפי דולרים". לדבריו, "עלות התהליך כולו באמצעות המרכז נעה בין 70 ל-100 אלף דולרים". הוא הוסיף, כי המטרה של המרכז היא "להפוך את הדרך להורות לפחות מלחיצה".

השותפים האמריקניים של Baby Bloom, עורכי הדין ג'ון שאלי וסנדרה הוג'סון, מתמחים מזה 30 שנים באימוצים, ומזה 15 שנים בהליכי פונדקאות במדינת אורגון. לדברי הוג'סון, פונדקאות באורגון הינה חוקית, והמדינה תומכת ומסייעת לזוגות סטרייטים וחד-מיניים וכן ליחידים המעוניינים לעבור הליך זה.

לקראת סוף החודש יגיעו שאלי והוג'סון לארץ, ויקיימו מפגשים עם ישראלים המתעניינים בתהליך, שבהם יציגו, ביחד עם טצה, את המרכז ואת האפשרויות שהוא מציע לפונדקאות בארצות הברית. המפגשים יתקיימו ב-27 ביולי ב-20:00 במרכז הגאה בגן מאיר בתל אביב, וב-28 ביולי ב-19:00 בקפה-מסעדה "תמול שלשום" בירושלים.

יצוין, כי נושא הפונדקאות נמצא לאחרונה בוויכוח בקרב גורמים שונים בקהילה. טענות המתנגדים הן, כי מדובר בניצול של נשים ממעמד כלכלי נמוך וכי תרומת ביציות היא הליך שכואב מאוד לתורמת.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...