עוד בתרבות ובידור
 >  > 

לקראת שידור

השבוע בטלוויזיה: סרט תיעודי של אסי עזר שמספר על יציאה מהארון - בעיקר דרך עיניהם של ההורים; וראובן, אילנית, שולה, מירי וכל החבר'ה של "אחד העם 1" חוזרים בגרסה חדשה

ערוץ 2 ישדר בימים הקרובים שתי תוכניות גאות במיוחד: הערב (ו') יוקרן סרטו התיעודי של אסי עזר, "אמא, אבא, יש לי משהו לספר לכם" וביום ב' תעלה לאוויר "אחד העם 101" - העונה החדשה של סדרת הקאלט.

סרטו של אסי עזר, שבויים על ידי יאיר קדר, מוקרן בסיומו של חודש הגאווה. הוא עוסק ביציאה מהארון - בעיקר מהזווית של ההורים. במהלך הסרט מספרים עזר והוריו את הסיפור שלהם, וכן מובאים סיפורי היציאה מהארון של סלבריטיז גאים - וגם של אנשים מוכרים פחות.

הסרט מסקרן גם בגלל הנושא, והזווית שממנה הוא מובא, אבל גם מפני שהוא נעשה על ידי אסי עזר. אני מודה - אני מאוד מעריך את האיש הזה. הוא מוכשר, אינטליגנט בטירוף וייצוג חיובי מאוד לקהילה. רק חבל ששידורי קשת החליטו להקרין את הסרט מול השידור הישיר של אחד ממשחקי רבע גמר המונדיאל, שכן סביר להניח שאם הוא היה מוקרן בהזדמנות אחרת – היה הסרט זוכה ליותר רייטינג.

שלושה ימים לאחר מכן תעלה, כאמור, רשת את העונה החדשה של סדרת הקאלט "אחד העם 1" (שזוכה בעונה זו לשם "אחד העם 101") - אולי הסדרה הכי הומואית שנעשתה בישראל בשנים האחרונות, בעיקר בגלל דמויותיהן הקאמפיות של מירי פסקל, שולה נמירוביץ'-נמיר והאחרים. הסדרה זכתה לערבים רבים, שחלקם התקיימו באוויטה וחלקם במקומות "כלליים". בכל מקרה, הייתה בערבים אלה נוכחות גאה בולטת.

הסדרה עוסקת בחייהם של דיירי בית משותף, שבעונה הזאת "מתקדמים" לבית יפה וחדש יותר. בין היתר, גיבורי הסדרה הם עמרם השוביניסט, יהודית - אשתו הנרצעת, זוג הומואים, מניקוריסטית, יושבת ראש ועד בית מטורללת ופרחה בת 10 שיש לה תובנות מעניינות על החיים. בראש כולם עומדת דמותה של פקחית החנייה מירי פסקל, שמגולמת על ידי אילן פלד. פסקל היא "אישה משוחררת" שלעתים נראית הכי פרימיטיבית בעולם, וללא ספק שולטת ביד רמה בבעלה - וביתר דיירי הבניין.

כשלעצמי, צפיתי עד כה רק במספר פרקים מהעונה הראשונה, וגם זה בעיקר בעקבות הפצרות של חברים שאמרו ש-"אתה חייב לראות את הסדרה הזאת" וציטטו רפליקות מהסדרה. אני אמנם חושב שמדובר בסדרה נחמדה, שלעתים אפילו מעלה חיוך, אולם היא בעיניי לא כמו מה שעושים ממנה. היא הרבה פחות מצחיקה בעיניי מ-"קרובים קרובים" - סדרה קומית ישראלית שהיא אמנם ישנה, אולם חלק מההומור בה עדיין רלוונטי. לצערי, אני לא זוכר בשנים האחרונות סיטקומים ישראליים טובים ש-"תפסו" את הקהילה ושניתן להשוות אליהם.

לסיכום, צפוי לנו שבוע די מסקרן מבחינה טלוויזיונית, לפחות בעיניי. הסרט של אסי עזר, "אחד העם 101" וכן - גם משחקי רבע וחצי הגמר של המונדיאל. צפייה מהנה.

כל הזכויות שמורות 1999-2017 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...