עוד בחדשות ודעות
 >  > 

פיצול - גם במצעד הגאווה בחיפה

פעילות רדיקליות מארגנות מצעד אלטרנטיבי במקביל למצעד ה-"רגיל" בעיר. הן טוענות שהמצעד לא מאזכר הפרות זכויות אדם של ציבורים אחרים, בהם פלסטינים, וקובעות: "מה שווה כזאת גאווה כשמחביאים אותנו?"

אחרי תל אביב, גם בחיפה יתקיים יותר ממצעד אחד: קבוצה של פעילות רדיקליות החליטו לקיים מצעד אלטרנטיבי-רדיקלי למצעד של הפורום החיפאי, באותן השעות שבהן הוא מתקיים - יום ה' בשעות אחר הצהרים. המארגנות יוצאות נגד העובדה שהמצעד ה-"רגיל" מתקיים בטיילת יפה נוף הסמוכה לגן האם - רחוב צדדי למדי בחיפה - ולטענתן, אינו מאזכר הפרות זכויות אדם אחרות שנעשות בישראל – נגד פלסטינים, עניים ואחרים.

המצעד האלטרנטיבי-רדיקלי יתקיים תחת הכותרת "חותרות תחת דיכויים – המשט הגדול". המארגנות קוראות למגיעים ולמגיעות לאירוע להביא "את אביזרי הים החביבים עליכן", ומתכוונות לצעוק סיסמאות, כמו: "לסביות חותרות תחת הכיבוש", "נשים חותרות לשלום", "גאות לחתור תחת המצור" ו-"גאות לנווט לשלום".

הפעילות אף פרסמו שיר לקראת האירוע, בלחן של השיר "סרט הודי" של דנה אינטרנשיונל ועידן יניב. "מה יצא לי אם אצעד איתך?", הן שואלות, "שתיקה שתיקה שתיקה - שלא נפר את המנוחה. שתיקה - צועד רק על הזכויות שלך". השורות הבאות הן: "מה שווה כזאת גאווה אם לא רואים אותנו? מה שווה כזאת גאווה כשמחביאים אותנו? מה שווה כזאת גאווה כשלא רואים ממטר? מה שווה כזאת גאווה כשרומסים את כל היתר?" עוד הן שואלות מה שווה כזאת גאווה "כשיש מצור על עזה, כשהרג זה סבבה, כשמייצרים עוד עוני וכשאין מקום לשוני?"

יצוין, כי מארגנות המצעד האלטרנטיבי-רדיקלי אינן היחידות שמחו נגד תוואי המצעד ה-"רגיל" בעיר. מספר ארגונים - "אישה לאישה", "פיצ'", "אסוואת", "שישה צבעים", פורום אדום-ורוד של חד"ש, תהל"ה, TQ, "רדוגה" ו-"פור"ה" - שלחו באחרונה מכתב לראש עיריית חיפה ובו הם מבקשים לשנות את התוואי, כך שהמצעד יתקיים בציר מוריה - מקום מרכזי הרבה יותר בעיר הכרמל. כן הם ביקשו, כי העירייה תתמוך במצעד כלכלית. לדבריהם, התשובה שהם קיבלו הייתה שהפנייה נעשתה "מאוחר מדי".

מצעד הגאווה ה-"רגיל" של חיפה, שמאורגן על ידי הפורום החיפאי, יתקיים ביום ה' הקרוב. המארגנים טוענים, כי השנה חשוב להשתתף בו מפני ש-"10 חודשים לאחר הרצח במפגש הנוער הגאה, חשוב במיוחד לשדר מסר של מאבק בלהט"בפוביה, בעד שוויון זכויות וחירות, בכל מקום. כי אין שום מקום 'בטוח' מול ההומופוביה, כמו שלמדנו, לצערנו. עלינו לצעוד למען זכויות אדם, למען חברה שוויונית, דמוקרטית ופתוחה יותר".

שני המצעדים יחלו ב-17:00 ויתרכזו, בסופו של דבר, לאירוע מסיים בגן האם בחיפה. המצעד של הפורום החיפאי יוזנק מרחוב יפה נוף במרכז הכרמל, ואילו זה האלטרנטיבי-רדיקלי יחל בכיכר ספר.

לאחר המצעדים תתקיים מסיבה בליין הליפסטיק, עם מוזיקה שתנוגן על ידי DJ'S Sun Shine, גיל פרץ ולה-בז', וכן הופעה של הצ'יפנדיילס.

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...