עוד בחדשות ודעות
 >  > 

ועדה תבחן האם לאפשר פונדקאות לגייז

הוועדה תדון בהסדרת נושא הפונדקאות בישראל, כולל בשאלה האם יש לתת לזוגות חד-מיניים אפשרות לבצע הליך שכזה בארץ. הקמת הוועדה - בעקבות עתירה של איתי פנקס ויואב ארד

ועדה חדשה תבחן את נושא הפונדקאות בישראל, ובכלל זה האם לאפשר לזוגות חד-מיניים להביא ילדים לעולם באמצעות הליך שכזה - בארץ. המדינה הודיעה על הקמת הוועדה לבג"ץ, בעקבות עתירתם של בני הזוג איתי פנקס ויואב ארד, שמבקשים לאפשר להם לבצע את ההליך.

על פי תשובת המדינה, "מתבקשת הוועדה לגבש המלצה לעניין הסדרה בחוק של נושא הפריון וההולדה, בהיבטים שאינם מטופלים כיום בחקיקה, וכן להציע שינויים בחקיקה הקיימת. בין היתר, התבקשה הוועדה לתת דעתה לשאלת נגישותן של קבוצות אוכלוסיה לטכנולוגיות פריון שונות ולדיון בשאלות האם יש מקום לקבוע מגבלות ביחס לנגישותם של זוגות או יחידים לטכנולוגיות פריון מסוימות, לפי מבנה התא המשפחתי, קשרי המשפחה או המעמד האישי של הצדדים להליך; והאם יש לשנות מגבלות כאמור שנמצאות בחקיקה הקיימת".

בתשובתה מפרטת המדינה את הרכב הוועדה, המונה 11 חברים. בראש הוועדה יעמוד פרופ' שלמה מור-יוסף, מנכ"ל המרכז הרפואי הדסה. חלק מהחברים בה הם רופאים ואנשי משרד הבריאות, כולל הרב ד"ר מרדכי הלפרין, הממונה על האתיקה הרפואית במשרד. בנוסף, ניתן למצוא בה, בין היתר, את פרופ' אסא כשר, עו"ד יהושע שיפמן, לשעבר המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, ורחל אגמון, מפקחת ארצית בשירות לרווחת הפרט והמשפחה במשרד הרווחה. הוועדה צפויה להגיש את המלצותיה עד 1 ביוני 2011.

לטענת המדינה, בהתחשב בעובדה שהוועדה "צפויה להידרש גם לנגישותם של בני זוג חד-מיניים להסדר הפונדקאות", יש לדחות את עתירתם של פנקס וארד. דיון ראשון בעתירה צפוי להתקיים ב-28 ביוני הקרוב.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...