עוד בחדשות ודעות
 >  > 

600 משתתפים באירוע הגאווה הראשון בב"ש

האירוע משך משתתפים מרחבי הארץ, אולם הושם בו דגש על הקהילה המקומית. "הגשמנו חלום - נראות, קבלה, שוויון וגאווה", אמר יושב ראש סניף האגודה בעיר, ברק עטר

היסטוריה בבאר שבע: מאות בני אדם - כ-600, להערכת המארגנים - השתתפו באירוע הגאווה הראשון שהתקיים היום (ו') בבירת הנגב. האירוע התקיים, בתמיכת ובמימון העירייה, על גג מרכז הצעירים שבעיר. לדברי המארגנים, מספר המשתתפים שהגיעו אליו עולה על הקיבולת של המקום, ולכן - חלק מהם נאלצו לחזור על עקבותיהם.

מייק המל, יושב ראש האגודה, אמר, כי מדובר ב-"יום חג לבאר שבע, לעוד עיר שהקהילה יוצאת בה היום מהארון, שדגלי גאווה מונפים בה". המל הזכיר את הרצח בברנוער ואמר, כי "הברנוער נפגע, אבל הוא יעלה ויצליח עם פתיחת סניף שלו בבאר שבע. זאת המטרה, זה התפקיד שלנו, בשביל זה האגודה קיימת".

אילה כץ, אמו של ניר כץ ז"ל, שנרצח בפיגוע בברנוער, ויושבת ראש תהל"ה, העידה שהיא מתרגשת. "זה אירוע הגאווה הראשון שלי אי פעם", אמרה. "ברור לי שלא הייתי פה אם לא היה קורה מה שקרה, כי לפני הרצח לא הבנתי את המשמעות של הורים שבאים לאירועי הגאווה. חשבתי שאם הכול בסדר בבית - זה מספיק. לאחר הרצח הבנתי שצריך גם את ההורים באירועי הגאווה".

היא ציטטה את יושב ראש הכנסת, ח"כ רובי ריבלין, בדבריו בכנס הגאווה שאירע השבוע בכנסת ואמרה, כי "כל קבוצה זכאית להתנהל על פי המנהגים והאמונות שלה, אבל לאף קבוצה אין זכות לכפות על קבוצה אחרת".המימון העירוני לאירועים ניתן לאחר עבודה סיזיפית ומתמשכת שמנהל הסניף של האגודה בבאר שבע עם העירייה. ברק עטר, יושב ראש הסניף, אמר, כי "היום אנחנו מגשימים את החלום שלנו – נראות ציבורית, קבלה, שוויון וגאווה". לדבריו, "לאחר עשור של פעילות משגשגת בסניף הבאר שבעי, אנחנו יוצאים בקול ובאהבה רבה לכל תושבי באר שבע. היינו כמעט בלתי נראים ועכשיו כולם יודעים שבבאר שבע חיה קהילה גאה, פעילה ותוססת".

עטר הוסיף, כי בסניף חששו שלאחר הרצח באגודה – "יירצח גם החלום שלנו". עם זאת, "בעקבות האירוע, והצעדה שארגנו בבאר שבע לאחריו, הבנו שאנחנו קהילה גדולה, מגובשת וחזקה", הוסיף.

במהלך האירוע התקיימו גם הופעות של אומנים כמו קורין אלאל, יהונתן גטרו, שילה פרבר ומלכות הדראג גלינה פור דה ברה ואלכסנדרה פון שטראוס, שגם הנחו אותו.

האירוע התקיים לאחר שמספר חברי מועצה בעיריית באר שבע ניסו למנוע את קיומו - ללא הועיל. יצוין, כי לא נתקיימה כל הפגנה מול האירוע.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...