עוד בחדשות ודעות
 >  > 

ביץ' בויז

תחרות "נער החוף" מעוררת התנגדות בטענה שהיא מקדשת את החיצוניות ומשתמשת בסמל צבאי. המארגנים משיבים שהם רוצים לאחד את הקהילה, ובכלל - מה רע בקוביות בבטן?

הפילוג הקיים בקהילה הולך וצף שוב מעל פני השטח. קבוצות שונות מארגנות מצעד גאווה אלטרנטיבי, או, בלשונן, קהילתי, שיתקיים באותו הזמן שבו יצעד המצעד שמקיימת עיריית תל אביב; קהילות מקומיות מארגנות מצעדים ואירועים בערים כמו ראשון לציון, באר שבע וקריית שמונה; ובכלל, לעתים נראה שרב המפריד בין תתי-הקהילות הלהט"ביות על המשותף.

לכך נוסף לאחרונה הקונפליקט שנתגלע בקהילה לאחר שקבוצה בשם TLV Pride הכריזה על קיומה של תחרות "נער החוף". מטבע הדברים, התחרות מתבססת בעיקר על מראה חיצוני - מה שעורר את חמתם של פעילים וגולשים להט"בים - בעיקר בפייסבוק. אלה טענו בעיקר נגד סמל התחרות - תג בצבעי הגאווה שנראה דומה לתג של צה"ל, והסיסמה "יש לנו גאוות יחידה".

המארגנים, לעומת זאת, טוענים שהמטרה שלהם בתחרות היא לאחד את הקהילה, ולא לפלג אותה. "הרעיון הוא לא להריץ מישהו שיעמוד בכל הקריטריונים - דוגמן עם קוביות בבטן - אלא לגבש ולאחד את הקהילה", הם אומרים. "אנחנו רוצים שמי שייבחר יהיה מייצג של הקהילה, כאלה שהבוחרים חושבים שהוא יכול להיות חלון הראווה שלה".

12 משתתפים נרשמו לתחרות. ההצבעה מבוצעת באמצעות פייסבוק, כאשר מי שמעוניין לבחור במועמד מסוים פשוט צריך להשאיר תגובה בכרטיס שלו. התחרות מתחלקת לשני שלבים - חצי גמר וגמר, כאשר ההצבעה לחצי הגמר תיסגר ביום ב' הקרוב, 31 במאי.

בכרטיס של כל אחד מהמועמדים ניתן, לצד תמונתו, לקרוא מידע עליו: היכן הוא עובד, איפה הוא מבלה ומה התחביבים שלו. רבים מהמתמודדים אוהבים לצאת ל-FFF או באוויטה ולהשתזף בים, אם כי אחד מהם אוהב להגיע למסיבות פרטיות בלבד, ובין המוטואים שלהם: "חייה ותן לחיות", "תיהנה כל עוד אתה יכול" ו-"חיים רק פעם אחת".

המארגנים אומרים שרעיון נוסף בתחרות הוא לפרגן לקהילה - ולמתמודדים. "אנשים ממליצים, הקהילה בוחרת, אין ועדת שיפוט. בגלל זה גם שמנו את המידע על כל אחד מהמועמדים מתחת לתמונה שלו".

הטיעונים נגד תחרויות כמו "נער החוף" היא שהן שטחיות, מתבססות על חיצוניות.
"אין שום רע בחיצוניות או בלחשוף את הגוף. בואו לא נהיה תמימים - יש כאן גם שיקולים פרסומיים, כדי למשוך את העיניים. מה גם שהעובדה שלמישהו יש קוביות בבטן לא אומרת שאין לו משהו בקודקוד. אנחנו צריכים לחשוב מחוץ לקופסה, כל בן אדם הוא רב-גוני. חוץ מזה, כמו שלסטרייטים יש תחרויות יופי - גם אנחנו רוצים".

התכנון המקורי היה לקיים את התחרות בהפנינג הגאווה, אולם רעיון זה ירד מעל הפרק לאחר לחצים שונים לבטל את התחרות. המארגנים אומרים שהם הופתעו מלחצים אלה, ולכן, "ולא מטעמי ארון", הם מסרבים להיחשף. "אנחנו רוצים לעשות למען הקהילה ולא להתעסק בלחצים כאלה או אחרים", הם אומרים.

כרגע לא ברור היכן התחרות תתקיים, והמארגנים נמצאים במגעים עם מספר ליינים בקהילה. לדבריהם, אם גם זה לא יסתייע - התחרות תישאר ברשת.

לצפייה בתמונות המועמדים ולהצבעה - לחצו כאן.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...