עוד בחדשות ודעות
 >  > 

לראשונה: עיריית ב"ש תממן אירוע גאווה

האירוע יתקיים ב-4.6, בהשתתפות אומנים ואישי ציבור, בהם קורין אלאל. בסניף האגודה בעיר אומרים שהם מתרגשים מאוד לקראת האירוע, וכי הוא תוצר של שיתוף פעולה מתמשך עם העירייה

עיריית באר שבע תממן את אירוע הגאווה שיתקיים בעיר ב-4 ביוני, באמצעות "כיוונים" - חברה שהקימה העירייה כדי לספק שירותים עירוניים בתחום התרבות. מסניף האגודה בבאר שבע, שמארגן את האירוע, נמסר, כי עלותו נאמדת ב-30 אלף שקלים, וכי "כיוונים" תיתן לו את מרבית המימון.

ברק עטר, מרכז הסניף, אמר, כי האירוע הוא תוצאה של שיתוף פעולה מתמשך בין האגודה לעירייה, שנולד עוד בימיו של יעקב טרנר כראש העיר. "אנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם העירייה הרבה מאוד זמן, אבל זה אף פעם לא בא לידי ביטוי בסכומים שמאפשרים להרים אירוע", ציין. "פנינו לעירייה לפני מספר חודשים, ומההתחלה הייתה לה נכונות. בעירייה חושבים שנכון לסייע בעשיית האירוע, כי הוא ממקד את באר שבע כעיר סובלנית".

לדבריו, "אין ספק שהרצח בברנוער שינה את הגישה של עיריית באר שבע. למחרת הרצח עשינו בעיר צעדה, פתאום אנשים ראו אותנו והבינו שאנחנו כאן. נציגי 'כיוונים' השתתפו בצעדה ונאמו. מאז הרצח הקשרים בינינו רק התהדקו".

האירוע זוכה להתנגדות מצד מספר חברי מועצה, בראשותם של זכריה אוהב שלום. זה אמר ל-"הארץ", כי "לא ישנתי בלילה מרוב צער. הופתעתי לשמוע על כוונתם של ההומואים לקיים צעדה בעיר, ועוד במימון של כיוונים - חברה של העירייה. לא יעלה על הדעת שהם ייתנו תקציב עירוני, על חשבון תושבי העיר באר שבע, לחגיגות ולמצעדים הלא ראויים הללו". בר שלום הוסיף, כי מדובר באירוע "ש-99% מתושבי העיר מתנגדים לו" ושהוא אמנם "לא שונא את הקהילה ההומו-לסבית בבאר שבע, אבל הם פשוט חולים וצריכים טיפול".

בקהילה בבאר שבע, לעומת זאת, מאוד מתרגשים לקראת האירוע. "מדובר באירוע של גאווה וסובלנות, ואנשים ממש שמחים שהוא עומד להתרחש", אמר עטר. "כל מי שאני מספר לו על האירוע מגיב בהתלהבות ושמחה".

אירוע הגאווה העירוני הראשון בתולדות באר שבע יתקיים ב-4.6 החל ב-14:00 באמפיתיאטרון של בית הצעירים - מרכז תרבות באר שבעי. בתחילה נקבע האירוע ל-10:00 אולם הוא נדחה לאחר שהמארגנים קיבלו את אישור המשטרה לכך. מרכז האירוע הוא שי גורטלר, ופרט לעירייה ולאגודה, הוא ייערך בשיתוף חברת הפטנטים לוצאטו את לוצאטו, אוניברסיטת בן גוריון ואגודת הסטודנטים של האוניברסיטה. ייכללו בו נאומים של אישי ציבור ושל פעילים להט"בים מקומיים וכלל-ארציים, לדברי עטר - "מכל הקשת של הקהילה", וכן הופעות של קורין אלאל, יהונתן גטרו, שילה פרבר, מלכות הדראג גלינה פור דה ברה ואלכסנדרה פון שטראוס ולהקות מקומיות. DJ Daniel Mariuma ינגן.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...