עוד בחדשות ודעות
 >  > 

"הגיע הזמן שנתמוך בחלש"

כפיר משעל ראה את ילדי העובדים הזרים שגירושם מהארץ עומד על הפרק - והחליט להקים התארגנות להט"בית למענם. "אנחנו צריכים לתמוך בהם", הוא אומר, "כי אנחנו יודעים מה זה להילחם על זכויות האדם שלנו"

אחת השאלות המפלגות את הקהילה כבר זמן רב היא האם עליה לתמוך במאבקים של קהילות אחרות לזכויות אדם, או שעליה להפגין רק למען עצמה. האם להט"ב גאה צריך לתמוך בהכרח בזכויות של ציבורים אחרים, כמו הפלסטינים, הנשים והעובדים הזרים. כפיר משעל סבור שכן, לפחות בכל הנוגע לילדיהם של העובדים הזרים, ששאלת השארתם בארץ או גירושם עם תום שנת הלימודים עומדת בימים אלה על הפרק.

לפני חודשים אחדים, כשהנושא עלה לראשונה, הוא ראה את הילדים האלה - דוברי עברית, מתעניינים במה שקורה בארץ ורוצים לחיות כאן ולהתערות בחברה הישראלית - וליבו נחמץ. לקראת ההכרעה בסוגיה, ומתוקף האמונה שלו בזכויות אדם לכל, החליט משעל להקים התארגנות של להט"בים שתתמוך בהשארתם של אותם ילדים בישראל. הוא גייס כמה חברים, הקים קבוצה בפייסבוק, הוציא, על חשבונו, מדבקה (שניתן לראות אותה למטה), והערב (ג') הוא וחברי ההתארגנות מתכוונים להשתתף בעצרת למען ילדי העובדים הזרים, שתתקיים ברחבת מוזיאון תל אביב.

"הילדים האלה נולדו וחונכו בארץ, מעוניינים לשרת בצבא, העברית היא השפה שלהם, החברים שלהם כאן. לכן, צריכים להשאיר אותם", הוא אומר. "אנחנו, כקהילת להט"ב, צריכים להשמיע את קולנו בעדם, יד ביד עם ילדי העובדים הזרים, כי אנחנו יודעים איך זה להילחם על זכויות האדם שלנו. מה גם שהמטרה היא חשובה, והעתיד שמחכה לילדים האלה אם הם יגורשו לארצות המוצא שלהם רע יותר מאשר פה".

למה דווקא אנחנו צריכים להתגייס למענם?
"אני מרגיש שיש שותפות גורל בינינו לבין העובדים הזרים, במיוחד הילדים. מדובר בשני מיעוטים, שתי קהילות שנתקלות במחסומים שקשורים לזכויות אדם. אלה אמנם מחסומים אחרים, אבל יש לי תפיסה כוללת של זכויות אדם".

הקהילה שלנו רחוקה מלסיים את המאבקים שלה, אין עדיין שוויון ללהט"בים. אז למה לא להתמקד במאבקים על הזכויות שלנו?
"נכון שיש לפנינו עוד הרבה מאבקים, אבל הקהילה שלנו גדולה וחזקה, ואנחנו יכולים וצריכים להיאבק למען אוכלוסיות מוחלשות, מתוך תפיסה של שוויון".

משעל אומר, כי היוזמה הזו היא חלק מתוכנית רחבה שלו לבצע פעילויות של להט"בים למען זכויות אדם. לדבריו, הן נמצאות עתה בשלב הרעיוני בלבד - רעיון שאותו הוא מגלגל עם גורמים בכירים בקהילה. "ההשתתפות שלנו בעצרת היא פיילוט", הוא אומר, "לראות האם יש לחברי הקהילה עניין להתגייס למאבקים למען זכויות אדם".המדבקה שהוציאה ההתארגנות

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...