עוד בחדשות ודעות
 >  > 

מהיום: "סקס אחר" - בסימן הרצח באגודה

הכנס השנתי ללימודים להט"ביים ותיאוריה קווירית, שייפתח הערב (א'), ייערך בפעם העשירית. היום האחרון שלו יתקיים באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע

"סקס אחר", הכנס השנתי ללימודים להט"ביים ותיאוריה קווירית, יחל היום (א') ויתקיים בפעם העשירית. הכנס ייערך עד ליום ג' הקרוב, 25.5, כאשר ביום האחרון שלו הוא יתקיים באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, וביתר הימים - במיקומו הקבוע, אוניברסיטת תל אביב. השנה, יעמוד הכנס בסימן הרצח בברנוער והתגובות לו בקהילה ומחוצה לה.

כך, יתקיים בו מושב שבמסגרתו יספרו בני נוער מהקהילה ומדריכים של נוער להט"בי על תחושותיהם ותחושות חניכיהם לאחר הרצח. כמו כן, יתקיים בו מושב על הקהילה לאחר הרצח, תחת הכותרת "בין אהבות לשנאות". איילה כץ, אמו של ניר כץ ז"ל, שנרצח בפיגוע, ויושבת ראש תהל"ה, תדבר במושב הפתיחה של הכנס.

המרצה המרכזית בכנס תהיה הת'ר לאב, פרופסור לספרות אנגלית באוניברסיטת פנסילבניה וחוקרת מובילה בתחום לימודי המגדר והתיאוריה הקווירית. ממארגני הכנס נמסר, כי פרויקט המחקר הנוכחי שלה, "ארכיון הסטיגמה", מתחקה אחר המקורות ל-"סטיגמה: על הניהול של זהות מקולקלת", ספרו של הסוציולוג האמריקני ארווינג גופמן שראה אור ב-1963, וממשיך את עבודתה אודות ההיסטוריה של תשוקה דחויה ואפקטיביות קווירית בספרות ובתרבות המודרנית.

בין הנושאים הנוספים שבהם יעסוק "סקס אחר" השנה: להט"ביות ודת, הייצוג של הקהילה בתקשורת הישראלית, זקנה והקהילה, משפחות גאות והקהילה בפריפריה.

לתוכנייה המלאה של הכנס - לחצו כאן.

#רצחבאגודה#

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...