עוד בחדשות ודעות
 >  > 

אימוץ גאה - באקדמיה

כנס שתקיים השבוע המכללה למינהל יכלול שתי הרצאות על אימוץ גאה. עו"ד עירא הדר תשוחח על הפריות ואימוצים במשפחות גאות, ואריאל כהן ידבר על גורמים מניעים לאבהות הומוסקסואלית

נושא האימוץ הגאה הולך וצובר תאוצה בזמן האחרון בזכות פסיקות נאורות של בתי המשפט, זוגות רבים מהקהילה שמאמצים ילדים – וגם בזכות העלאת הנושא באקדמיה. כנס שתערוך התוכנית לתואר שני בלימודי משפחה של המכללה למינהל ביום ה' הקרוב יכלול מושב על משפחות חדשות, שיעסוק, בין היתר, באימוץ על ידי זוגות מאותו המין.

עו"ד עירא הדר, שמייצגת את בני הקהילה בהליכים משפטיים רבים, תרצה במסגרת המושב על הפריות ואימוצים במשפחות חד-מיניות. לזכותה של הדר רשומים תקדימים משפטיים רבים בכל הנוגע לזכויות הקהילה, ובהם ייצוגן של בנות הזוג טל ואביטל ירוס-חקק בתיק שבסופו בג"ץ אפשר להן לאמץ זו את ילדיה הביולוגיים של זו.

יחד אתה, ישוחח במושב אריאל כהן מהמחלקה לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן גוריון על גורמים מקדמים ומניעים לאבהות הומוסקסואלית.

הכנס ייערך במעמד פרופ' זאב נוימן, נשיא המסלול האקדמי - המכללה למינהל, ובהשתתפות פרופ' דליה מור, ראש החוג למדעי ההתנהגות במכללה; פרופ' סילביה ביז'אווי, ראש התוכנית לתואר שני בלימודי משפחה; עו"ד אירית רוזנבלום, מייסדת ומנכ"לית ארגון "משפחה חדשה", שמסייע רבות גם לזוגות מאותו המין ומקיים טקסי נישואים גאים; וכן מומחים מהאקדמיה, מהתעשייה ומהמגזר הציבורי.

פרופ' ביז'אווי אמרה לקראת הכנס, כי "מוסד המשפחה עובר תהליך מתמשך של שינוי והתפתחות. אנחנו עדים כיום לדפוסים רבים ושונים של הורות ומשפחה, כולל של הורות ומשפחה להט"בית, בין היתר כתוצאה מאימוץ או הפריה. עלינו לדון בשאלות מכריעות בתחומי החברה, הפסיכולוגיה, המשפט והאתיקה, על מנת שמשפחות חדשות אלה ימצאו את מקומן הראוי בחברה".

הכנס יתקיים ביום ה' הקרוב, 29 באפריל, בין השעות 09:00-16:00 באולם 160, בניין ג', המכללה למינהל, ראשון לציון.

ניתן לראות את תוכניית הכנס ולהירשם אליו באתר האינטרנט של המכללה.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...