עוד בחדשות ודעות
 >  > 

לא רק אטרף

יונתן קלדרון החליט שלא מספיק לקטר על אטרף ומקומות הבילוי, וייסד אופציית היכרויות נוספת לקהילה - פיקניקים. בשישי הבא יתקיים הראשון שבהם, לדבריו - כדי "לנסות לפתור בעיה של הרבה אנשים"

הקיטורים והטענות על אטרףדייטינג - שהוא שוק בשר, שאנשים נשפטים שם על פי פרמטר אחד ושלא באמת אפשר להכיר בו למטרת קשר רציני - הפכו מזמן לדבר נדוש. רבים אומרים זאת ולא עושים שום דבר. יתרה מכך, חלקם חוזר לשם בכל יום, לפחות פעם אחת.

לעומתם, יש מי שהחליט להרים את הכפפה ולנסות להרחיב את מגוון האפשרויות שיש ללהט"בים בישראל להכיר. יונתן קלדרון העלה רעיון לקיים סדרה של פיקניקים בימי שישי בצהרים בגן מאיר בתל אביב, תחת הכותרת "פיקניק כל הצבעים". הוא רתם לכך את האגודה, והאירוע הראשון עומד להתקיים ביום שישי הבא, 9 באפריל, מ-12:00.

לדברי קלדרון, הרעיון עלה אצלו לאחר שהבין שקשה לו להכיר בן זוג באופציות ההיכרויות הקיימות בקהילה. "אני רוצה להכיר פרטנר ומרגיש שאין לי איפה לעשות את זה", אמר. "הפאבים רועשים, באינטרנט זה מדי סליזי ומפגשי פנויים-פנויים יוצרים סטרס. לעומתם, פיקניק גורם לדברים להתרחש באופן טבעי, מביא אנשים להכיר זה את זה בדרך הכי טבעית בעולם". עם זאת, הוא מדגיש, כי גם זוגות ומשפחות מוזמנים להגיע.

קלדרון ציין, כי המפגש פתוח לאנשים מכל חלקי הקהילה, וכי הוא רוצה באמצעותו לגרום ליותר אחדות בין גווניה השונים. "מאוד חשוב לי שכל הצבעים של הקהילה יהיו שם", אמר. "חסר לי המפגש בין חלקי הקהילה - צעירים עם מבוגרים וזקנים, גברים עם נשים, טרנסים עם הומואים ולסביות, כל האפשרויות. יצא לי להשתתף במפגש בין צעירים למבוגרים והיה מאוד מחזק לפגוש מבוגרים בקהילה שמנהלים חיים מלאים. זה פוגג את החששות שלי מהזדקנות".

הוא הוסיף, כי "אני רוצה ליצור חלל לא פטרוני ולא מנוהל ומנחה, אלא כזה שמאפשר לאנשים להיפגש ולהכיר אנשים חדשים, שלא בהכרח היה יוצא להם להכיר בנסיבות אחרות".

"עוד אחת מהסיבות שגרמו לי לרצות לעשות את המפגשים היא שיום הגאווה קורה פעם בשנה, ואז מסתנוורים מכמות האנשים", אמר. "בן אדם מהפריפריה שלא פוגש חצי הומו בכל השנה רואה ביום הזה הומואים רבים ולא מצליח להכיר אף אחד. צריך לקיים אירועים שבהם אנשים מהקהילה יוכלו להיפגש זה עם זה לעתים יותר קרובות מאשר פעם בשנה, כדי שהמפגשים הללו יהיו אפקטיביים יותר. לא הפגנת כוח לשם הפגנת הכוח, אלא אירועים שיוכלו באמת לתת לנו כוח".

למה דווקא ימי שישי בצהרים?
"כי מדובר בשעות שבהן אנשים בדרך כלל לא עובדים ושעדיין יש בהן תחבורה ציבורית - מה שמנגיש את האירועים גם לפריפריה. אני בעצמי אגיע אליהם מהמושב שבו אני גר".

האירוע יהיה בחינם, ולדברי קלדרון - הצוות לא מתכנן להביא אליו שום דבר, "אולי רק מחצלות ושטיחים", כדי לגרום לו "להתפתח לאן שהוא יתפתח".

מפגשים אחרים עם מטרות דומות - למשל קבוצת גיי-דייט במרכז הגאה - קמו בקול תרועה רמה ונכשלו. למה שהגורל של הפיקניקים שאתה מארגן יהיה שונה?
"כי זה דבר שחסר ושיש לו דרישה. אני חושב שהזמן יוכיח את זה והם יתפסו. מה גם שעכשיו זה זמן פנטסטי להתחיל לעשות את הדברים האלה - האביב, ועוד מעט זו תחילת הקיץ".

"אני מרגיש בפיקניקים האלה ייעוד", סיכם קלדרון. "אחרי שלא הצלחתי למצוא זוגיות ואת המקום שלי בקהילה, אולי באמצעות הפיקניקים האלה אוכל לתרום משהו ולפתור בעיה שמשותפת להרבה אנשים".

כל הזכויות שמורות 1999-2017 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...