עוד בחדשות ודעות
 >  > 

מחקר: רוב הלהט"בים סובלים מפשעי שנאה

על פי המחקר, שנערך בסקוטלנד, 88% מהלהט"בים שהותקפו מילולית ו-61% מאלה שהותקפו פיזית לא מדווחים על כך. המשטרה מקווה, כי חוק חדש נגד פשעי שנאה ייתן לקורבנות את הביטחון לעשות זאת

רוב הלהט"בים חוו התקפות מילוליות או פיזיות, אולם רובם לא דיווחו על כך לרשויות - כך עולה ממחקר חדש שנערך בסקוטלנד. בנוסף, רבע מהלהט"בים היו עדים להתקפות מילוליות.

בנוסף, 88% מהלהט"בים שחוו התקפות מילוליות ו-61% מאלה שהותקפו פיזית על רקע נטייתם המינית או זהותם המגדרית לא דיווחו על כך.

המחקר, שתוצאותיו פורסמו באתר ה-BBC, נערך על ידי הארגון הגאה סטונוול סקוטלנד, לקראת כניסתו לתוקף מחר (ד') של חוק חדש האוסר על ביצוע פשעי שנאה נגד להט"בים ונכים.

קארל וואט, מנהל סטונוול סקוטלנד, אמר, כי "יותר מדי אנשים בסקוטלנד חווים פשעי שנאה, ורבים לא מדווחים על כך מפני שהם חושבים שזה לא ישנה או, כי ההתקפות מבוצעות על בסיס קבוע". לדבריו, "לקראת החלתו של החוק החדש, התחלנו לעבוד מול המשטרה כדי שיהיה לאנשים יותר נוח לדווח על פשעי שנאה שבוצעו נגדם".

כחלק ממהלך זה, הציע הארגון לשוטרים להדביק סטיקר ובו דגל הגאווה, במטרה להראות לציבור, כי הם נוהגים בשוויון כלפי כל אדם באשר הוא.

שר המשפטים הסקוטי, קנת מק'אסקיל, אמר, כי "אין שום תירוץ לכל פשע שנאה שהוא. זה לא מקובל ולא נתייחס לכך בסובלנות. בדיוק בשביל זה חוקקנו את החוק החדש, שישים את פשעי השנאה הללו באותו מקום ביחד עם אלימות על רקע גזעני".

יאן לאטימר, קצין בכיר במשטרת סקוטלנד, אמר, כי "המשטרה לוקחת את הטיפול בפשעי השנאה ברצינות רבה, ומפתחת מדיניות ונהלים למלחמה בהם. אנחנו בטוחים שהצעדים הללו, ביחד עם החוק החדש, ייתן לקורבנות את הביטחון לדווח על הפשעים למשטרה ואת הידיעה שהם יקבלו טיפול הולם".

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...