> 

אלטון ג'ון: "ישו היה הומו"

ג'ון עורר סערה לאחר שאמר ש-"ישו היה הומו בעל חמלה וסופר-אינטליגנטי". מספר ימים אחר כך הוא התנצל. הזמר התייחס גם לאזור שלנו: "לסבית במזה"ת משולה למתה"

אלטון ג'ון מחולל שוב סערה: הפעם, העלה הזמר הפופולרי את קצפם של חוגים נוצריים לאחר שטען, כי ישו היה הומו.

בראיון למגזין Parade אמר ג'ון, כי "אני חושב שישו היה הומו בעל חמלה וסופר-אינטליגנטי, שהבין את הבעיות של בני האדם. הוא סלח לאנשים שצלבו אותו, ורצה שאנחנו נהיה סלחנים ואוהבים".

ג'ון, שיגיע בקרוב להופיע בארץ, התייחס גם לאזור שלנו. "אני לא יודע מדוע אנשים כל כך אכזריים", אמר. "לסבית במזרח התיכון משולה למתה".

הליגה הקתולית השמרנית הגיבה לדבריו של ג'ון באתר שלה. נשיא הליגה, ביל דונהיו, כתב באתר, כי "ישו אמנם היה בעל חמלה, אבל לומר עליו שהיה 'סופר-אינטליגנטי' זה להשוות את בן האלוהים לשעשועון מצליח". הוא הוסיף, כי "דבר יותר חמור, מי שאומר שישו היה הומוסקסואל מתייחס אליו כאל סוטה מין. אבל מה כבר מצופה מאדם שאמר בעבר: 'הייתי אוסר על דת כליל?'".

מספר ימים לאחר פרסום הראיון עם ג'ון, הוא התנצל ואמר, כי "כשאמרתי שישו היה הומו - לא התכוונתי לפגוע באף אחד".

דבריו של ג'ון על ישו מצטרפים להערכות דומות שפורסמו בעבר. כך, למשל, אמר לפני שנים אחדות קאנון ג'ן רובינסון, הבישוף ההומו הגלוי הראשון, כי ייתכן שישו היה הומו. לדבריו, אחד מתלמידיו של ישו היה ידוע כ-"בחור שהוא היה אוהב". לפני כשנתיים הועלה באוסטרליה מחזה שבו הוצגו הקדוש הנוצרי ויהודה איש קריות, אחד משליחיו, כזוג אוהבים. גם אז גרמה הצגתו של ישו כהומו לסערה בחוגים הנוצריים השמרניים.

כל הזכויות שמורות 1999-2017 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...