עוד בחדשות ודעות
 >  > 

על הפתיחות ועל הנזילות

מחקר חדש מראה כי הצעירים השבדים פתוחים יותר להתנסויות מיניות ומעדיפים להגדיר עצמם ביסקסואלים. החוקרים: "המיניות היום נזילה יותר מבעבר"

בני הנוער בשבדיה פתוחים יותר להתנסויות מיניות עם בני אותו המין, בוחנים את הגבולות המיניים שלהם ומתאפיינים במיניות "נזילה" יותר מבעבר. כך עולה ממחקר חדש שנערך לאחרונה באוניברסיטת מאלמו ובחן את דפוסי ההגדרה העצמית של צעירים בשבדיה.

במחקר השתפו 855 צעירים וצעירות, בני 18 עד 24. באמצעות שאלון מקוון, אספו החוקרים נתונים על האופן שבו הצעירים מגדירים עצמם, את מידת פתיחותם להתנסויות מיניות עם בני מינם, ואת היחס שלהם להגדרות המקובלות כיום - הומוסקסואליות, ביסקסואליות, הטרוסקסואליות - בכל הקשור למשיכתם ולזהותם המינית.

במחקר כ-31% מהנשים הצעירות ו-7% מהגברים ציינו כי הם נמשכים בדרך כלל לבני המין השני, אך לעתים נמשכים גם לבני מינם. 39% מהנשים ציינו כי יש להן פנטזיות מיניות על שני המינים, לעומת 8% מהגברים.

החוקרים מצאו פער בין הפנטזיות של המדווחים, לעומת המימוש בפועל של ההעדפות המיניות. מבין הנשים והגברים שציינו כי הם מפנטזים או נמשכים לבני מינם, כ-13 מהנשים ו-3% מהגברים דיווחו כי קיימו יחסי מין, לפחות פעם אחת, עם פרטנר מאותו המין. נתונים אלו עולים בקנה אחד עם מחקרים קודמים, חלקם ותיקים ביותר, המראים כי רק חלק מהאנשים הנמשכים לבני מינם מיישמים את מיניותם, בעוד חלק גדול אחר מעדיף להשאיר את הפנטזיות עמוק בארון.

המחקר הראה עוד כי המשתתפים בחרו שלא להגדיר עצמם במונחים המקובלים כיום, והעדיפו "שלא להתחייב" על הגדרת נטייתם המינית. כן הם ציינו כי בסביבתם קיימות מודעות ופתיחות לזהויות מיניות שונות, וברובם אמרו כי אילו היו מעוניינים להתנסות עם בן מינם, הם לא היו נרתעים מההשלכות החברתיות שעלולת להיות לכך.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...