עוד בחדשות ודעות
 >  > 

רב: הומואים מתאבדים כי הם לא יפים

הרב זמיר כהן, יו"ר ארגון הידברות, תולה את הסיבה להתאבדויות של גייז בהעדר אטרקטיביות בגיל מבוגר. חברותא: מי שלא יפה הוא הרב בעצמו

לא הארון, האלימות נגד להט"בים או חוסר הקבלה של החברה הן, בעיני הרב זמיר כהן, הסיבה המרכזית להתאבדות של גברים הנמשכים לגברים אחרים, אלא חוסר יופי. לטענת הרב, העדר האטרקטיביות של הגייז המבוגרים בעיני הצעירים הוא הסיבה לכך.

הרב כהן, מחזיר בתשובה המשמש כיושב ראש ארגון "הידברות", התראיין בתוכניתו של דודו כהן בערוץ הטלוויזיה שמפעיל הארגון, ושנקלט ב-HOT וב-yes. "אני מגדיר את העניין הזה בעיה, אם כי אני לא שופט ולא דן, אבל האנשים האלה חיים בצורה לא טבעית", אמר. לדבריו, "מי שיש לו נטייה כזאת לא מקים משפחה, לא מביא ילדים לעולם".

"כשהוא צעיר, הכול נראה נחמד ויפה", המשיך. "אבל כשהוא מתבגר... אחוז המתאבדים הגבוה ביותר בעולם הוא בין בעלי הנטיות האלה שמגיעים לגיל מסוים. הגוף כבר לא נראה כמו בעבר, הם לא מבוקשים כמו בעבר. בדרך כלל, בני זוג כאלה גם נפרדים".

לדבריו, הפרידות הללו נובעות מכך ש-"קשר שהוא לא טבעי, ש-ה' לא יצר אותו בטבע העולם, לא מחזיק מעמד ואורך זמן. אז יחזיקו מעמד כמה שנים, יבזבזו את הזמן אחד של השני, יגיעו בסופו של דבר לגיל של פרידה, ואז הוא נשאר בודד וגלמוד ומסכן".

הרב כהן גינה בתוכנית את האלימות נגד הקהילה, וטען שזו לא דרכה של תורה. לדבריו, אסור לפעול באלימות כלפי גייז או לזלזל בהם, אלא להעניק להם "הסברה".

הוא הוסיף, כי האיסור מהתורה אינו על הנטייה ההומוסקסואלית עצמה, אלא על האקט המיני. הוא אמר שגברים הנמשכים לגברים יכולים לעבוד את ה', אבל בשום אופן, אסור להם לקיים יחסי מין הומוסקסואליים. על פי הרב כהן, עדיף שהומואים יישארו לבד - ובלבד שלא יקיימו את "המעשה האסור". דעתו על אימוץ על ידי בני זוג מאותו המין היא שמדובר ב-"עוול לילד", מאחר שהוא יגדל בלי אב או אם.

מהארגון הדתי הגאה חברותא נמסר בתגובה, כי "אנחנו רואים בעצב אמירות כשל הרב כהן. הן לא מוסיפות חוכמה אלא בערות, לא תורמות לדיון אלא מנציחות דעות קדומות. אם כבוד הרב היה מעיין בסטטיסטיקות, הוא היה מגלה ש-30% ממקרי ההתאבדות בשנה של צעירים הם של הומואים. יש כאן בעיה של ממש שבמקום לחקור לפשרה ולדעת כיצד לטפל בה, כבוד הרב מעדיף לטעון בבורות מבישה שהומואים מתאבדים כש-'הגוף לא נראה כפי שנראה בעבר'".

"אם היופי נעדר כאן", הוסיפו בארגון, "הרי שהוא נעדר מאמירותיו של הרב כהן, שמקצתן אף מעודדות עצבות, שיכולה לגרום להתאבדות. ועל זה נאמר: 'חכמים, היזהרו בדבריכם'".

לצפייה בתוכנית - לחצו כאן.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...