עוד בחדשות ודעות
 >  > 

"מי אתה שתרצח לנו את החבר הכי טוב?"

חבריו של ערן אלון, הישראלי שעל פי החשד נרצח על ידי בן זוגו הקנדי, כועסים והמומים. הם מתארים אדם שמח ומצחיק ומערכת יחסים שידעה הרבה תהפוכות, אבל לא האמינו שהיא תסתיים בטרגדיה נוראה כזאת

זעזוע, כאב והרבה הלם - אלה התחושות העיקריות בקרב חבריו של ערן אלון, הגבר הישראלי שנרצח בשבוע שעבר במונטריאול, ושהחשוד ברצח הוא בן זוגו הקנדי, מייקל גארו בן ה-33. כמו במקרים אחרים של רצח בין בני זוג, הם מספרים שלא האמינו שחברם הטוב יירצח. גארו אמנם קינא לבן זוגו, אמרו, אבל הם לא העלו על דעתם שמערכת היחסים ביניהם תסתיים בטרגדיה נוראה כזאת.

החברים מתארים את ערן כאדם סימפטי, שמח, שנון ובעל חוש הומור ציני. "מצחיק ברמות חולניות", כהגדרת אחד מהם. חבר אחר תיאר אותו כאדם צנוע, ש-"לא היה ממובילי ההפגנות, אלא חי את החיים שלו בשקט".

"ערן היה בחור מדהים", סיפר. "בן אדם חי, תוסס, קופצני. הוא לא הפסיק לצחוק כל הזמן, היה שמח ומאושר, ואהב מסיבות. שם גם הכרנו, על רחבת הריקודים".

מה כבש אותך בו?
"הקסם שלו. הוא היה בן אדם זורח ועוזר. פעם אחת, למשל, עשיתי יום הולדת על יאכטה - לא הפקה הכי קלה בעולם. הוא עזר לי בזה מההתחלה ועד הסוף. הייתה בו המון נתינה".

ככלל, רבים מהחברים מספרים, כי ערן היה כריזמטי ומלא קסם. אחרים גם מתארים אותו כמוזיקאי מחונן (ערן היה חבר בלהקת רוק). "לפני זמן כל כך קצר חבר שלך יושב אתך בסלון ואתם צוחקים על העולם", כתב אחד מהם בפרופיל של הנרצח בפייסבוק. "פתאום, ביום בהיר, אתה שומע שהעולם כבר לא צוחק ושהחבר שלך כבר לא בחיים". "אתה מפלרטט עכשיו עם המלאכים", כתבה חברה אחרת. "אף פעם לא נשכח אותך".

"הוא לא רוצח"
ערן הכיר את גארו דרך האינטרנט. "בעקבות ההיכרות ביניהם, הוא הגיע לארץ לביקור של שבועיים", מספר שמעון מיטרני, שאמר שהוא, ערן וגארו היו החברים הכי טובים. "כשהם נפגשו - הם הבינו שזה זה. הוא חזר לקנדה, ואחרי זמן קצר הגיעו שוב לארץ. אז הם עברו לגור ביחד".

משיחות עם מיטרני ועם חברים נוספים של בני הזוג עולה תמונה של מערכת יחסים מורכבת, שידעה עליות ומורדות. הם מתארים את גארו כאדם אכפתי, עוזר ומשקיען, אבל גם קנאי. במשך שנה וחצי, הוא עזב את ישראל פעמיים, לאחר שרב עם בן זוגו. "מייקל פינק את ערן והשקיע בו הרבה כספים", אמר החבר. "ערן אמר לי שהוא לא רוצה את כל זה, כי הוא בן אדם פשוט. מייקל גם לא עבד בארץ, וזאת הייתה אחת הסיבות שהם נסעו לפני כחודשיים לקנדה - לנסות למצוא לו שם עבודה". אבל, ככל הנראה, זמן קצר לאחר שהגיעו לקנדה התפתחה בין השניים מריבה גדולה, שגרמה למתח רב במערכת היחסים ביניהם - ושבעקבותיה החליט ערן לחזור לישראל מיד. הוא היה אמור לנחות בנמל התעופה בן גוריון אתמול (א').

לדברי החבר, אחד הנושאים המרכזיים שהעיבו על מערכת היחסים היה רצונו של הנרצח להכיר את המשפחה של בן זוגו הקנדי. "הוא אמר לו: אתה יודע מי אני ומכיר את המשפחה שלי", סיפר. "אני רוצה לנסוע אתך לקנדה, כדי להכיר את המשפחה שלך. אז זה הגיע למצב של או שנוסעים או שנפרדים". אגארו הסכים לכך - אבל רק אחרי שטס פעמיים לקנדה, ולאחר שבן זוגו הישראלי זרק אותו מהבית. "באחד המקרים, ביום של הטיסה, אחרי שהם כבר ארזו והכול היה מוכן, ערן הלך להיפרד מאימא שלו, וכשחזר - אין מייקל ואין מזוודה", אמר. "הבן אדם פשוט טס לבד".

"בכלל", הוסיף, "מייקל היה דמות חידתית. ערן ביקש ממני לבדוק פרטים עליו באינטרנט, וזה היה אחרי כמעט שנה של קשר". עם זאת, הוא טען, כי "מייקל הוא לא רוצח, לא אחד שיזרוק את החיים שלו בשנייה ויעשה מעשה שיגרום לו ללכת לכלא. הוא בחור מאוד עדין, ילד טוב, ויקרעו אותו בכלא. הוא קצת קנאי, יש לו שריטה, אבל לא הרבה מעבר לזה. יכול להיות שהם רבו והייתה אלימות שהביאה לרצח, אבל אני מעריך שלא הייתה לו כוונה לרצוח. עובדה שהוא מואשם ברצח מדרגה שנייה".

הייתה ביניהם אלימות בעבר?
"לא הכרתי צד אלים שלו, אם היה. ערן לא אמר לי שהייתה ביניהם אלימות".

"מייקל תקע לכולנו סכין בגב"
מיטרני אמר ש-"כולנו אהבנו את מייקל. הוא מאוד אהב לעזור, היה מאוד מעניין, איש שיחה. למעשה, הוא היה ה-'אבא' שלי ושל ערן. שניהם היו די דומים בקטע הזה, וזה מה שערן אהב במייקל. מצד שני, מייקל קינא בו קנאה די רצינית ואובססיבית".

עקב תקלה טכנית לא ניתן להציג את המשך הכתבה. עמכם הסליחה.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...