עוד בחדשות ודעות
 >  > 

עיריית ת"א: גן העצמאות - בלי סקס גאה

פקחים של העירייה פשטו על גן העצמאות ואיימו לעצור את מי שיקיים בו סקס. פעילים גאים: "העירייה רוצה לגרש אותנו מהגן". יניב ויצמן: אני מתנגד לסקס בגן

עיריית תל אביב-יפו הכריזה מלחמה על המין המזדמן בגן העצמאות: פקחים של "הסיירת הירוקה" שך העירייה פשטו בשבועות האחרונים מספר פעמים על גן העצמאות, במגמה לנסות ולעצור את ה-"קרוזינג" - חיפוש של גייז אחרי פרטנרים ליחסי מין מזדמנים - הנערך בגן. עדי ראייה טוענים שמדובר בפשיטות מפחידות ש-"מזכירות את משמרות הצניעות". בעירייה טוענים, לעומת זאת, שכל מה שהפקחים עושים הוא לנסות לאכוף את החוק.

גן העצמאות המחודש נחנך לפני חודשים אחדים לאחר ששופץ על ידי העירייה בעלות של 12 מיליון שקלים. מרבית העצים והשיחים העבותים שהיו בגן נעקרו או נגזמו, ואזור הקרוזינג הפופולרי בצפונו עבר חישוף. בנוסף, התקינה העירייה בגן פנסי תאורה חזקים, במקום הפנסים העמומים שהיו שם קודם לכן. בהודעה שהוציאה לקראת טקס חנוכת הגן מחדש, העירייה כלל לא הזכירה את היותו של גן העצמאות מוסד הומואי תל אביבי ותיק, וכתבה, כי הוא "קיבל את פרסומו הגדול בעקבות סידרת הספרים 'חסמב"ה', שכתב יגאל מוסינזון, והפך אותו לאחר האתרים המוכרים והחביבים בעיר".

הומואים שנהגו לפקוד את הגן ופעילים נוספים בקהילה הביעו תרעומת על השיפוץ עוד במהלך העבודות, מתוך חשש שהעירייה מנסה להדיר את רגלי הקהילה מהמקום. מעט לאחר חניכתו של הגן המחודש הקימה קבוצת פעילים, ובראשם ליאור קיי, את התארגנות "ידידי הגן", ששמה לה למטרה לאפשר את המשך הקרוזינג - בגן העצמאות ובגנים אחרים בתל אביב. כך, בחודש שעבר הם בנו "סוכות" בגן הרכבת.

קניאל: "השלב הבא יהיה לכסח את ההומואים"

לאחר פתיחת הגן, מספרים מבקרים במקום, החלה הסיירת הירוקה של עיריית תל אביב לפקוד אותו לעתים קרובות, בניסיון לגרום להפסקת הפעילות המינית בו. זהר קניאל, אחד המבקרים בגן ומחברי ההתארגנות, נתקל בהם לאחרונה. "ערב אחד, בעודי משוטט בגן העצמאות, הגיחה שיירה עם ארבעה קטנועים של הסיירת הירוקה", סיפר. "זיהיתי אותם, כי הם לבשו חולצות שעליהן היה כתוב 'הסיירת הירוקה', והייתה להם סירנה בצבע ירוק".

"הם רכבו בתוך הגן - מקום שאסור לנסוע בו בכלי רכב. נראה שזה לא הזיז להם - מה שהם רצו היה לגרש אנשים שהלכו לכיוון השיחים בגן", המשיך.

#בוקסה1#לדברי קניאל, "כל עוד עמדתי על השביל או על הדשא, אף אחד מהסיירת הירוקה לא העיר או התייחס אליי, אבל ברגע שעשיתי דרכי לכיוון השיחים - נחסמתי על ידי שני רוכבים שאסרו עליי להיכנס לשם. הם אף איימו עליי שאם אעשה זאת - הם יעצרו אותי. מאחר שלא רציתי להסתבך ומפני שהייתי לבד - עזבתי את המקום".

קניאל הוסיף ש-"הסיטואציה הזאת מפחידה וחשפה בפניי, בצורה מאיימת, את משטרת הצניעות של תל אביב. עכשיו, אחרי שעיריית תל אביב השחיתה לחלוטין צמחייה נדירה שהייתה בגן ועקרה עצים עתיקים בטענה של רווחת התושבים, נראה שראש העיר חולדאי ומשרתיו בסיירת הירוקה החליטו שכדי להרחיק את ההומואים מהגן - לא מספיק לכסח את הצמחייה, אלא צריך לגרש אותם פיזית. השלב הבא יהיה לכסח את ההומואים".

אחת הטענות של ידידי הגן היא, כי העירייה צריכה לחדול מ-"התנכלויותיה" לבאי המקום, משום שבכל עיר מערבית גדולה בעולם יש גן המשמש לקרוזינג גאה. "קרוזינג זה דבר לגיטימי ומקובל", אמר קיי, "ואנחנו בכלל רוצים להחזיר את הגנים הרומנטיים לתושבי תל אביב". לטענתו, "באירופה, קרוזינג והתגפפויות ציבוריות נמצאות באג'נדה של חלק מהערים. חולדאי רואה את תל אביב כיעד לתיירות אירופית, ותל אביב צריכה להתאים את עצמה למודל האירופי".

טענות נוספת הן שמדובר במקום היסטורי וחשוב לקהילה, שיחסי המין מתקיימים בו מזה שנים רבות, ושהפעילות שמתקיימת בין שיחי ועצי הגן לא אמורה להפריע לאף אחד. "כל עוד דברים נעשים בצנעה ולא פוגעים - זה לגיטימי", אמר קיי.

אבל המרחב הציבורי לא נועד לקיום יחסי מין, בשביל זה יש את הבתים.
"מי אמר? המרחב הציבורי שייך ליותר מקהילה אחת. במרחב ציבורי יש הרבה ציבורים, כולל אנשים שמחפשים קרוזינג ומתגפפים".

עקב תקלה טכנית לא ניתן להציג את המשך הכתבה. עמכם הסליחה.

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...