עוד בחדשות ודעות
 >  > 

אובמה חתם על חוק פשעי שנאה נגד גייז

עם חתימתו של אובמה נכנס החוק, שאוסר על אלימות נגד אדם בשל נטייתו המינית, לתוקפו. אובמה: "החוק יגן על האזרחים מאלימות על רקע מי שהם"

הישג לקהילה בארצות הברית: החוק האמריקני האוסר על פשעי שנאה נגד להט"בים נכנס לתוקפו, לאחר שהנשיא, ברק אובמה, חתם עליו לפני ימים אחדים. החוק החדש מאפשר לממשל הפדראלי במדינה כר פעולה נרחב יותר לחקירת פשעים נגד בני הקהילה שנעשו על רקע של אפליה. מדובר למעשה בתיקון לחוק שנחקק עוד ב-1968, ואסר עד כה על אלימות בשל גזע, דת או מוצא.

לאחר שחתם על החוק, אמר אובמה, כי "אחרי למעלה מעשור של התנגדות ועיכובים, העברנו חוק פשעי שנאה שיסייע להגן על אזרחי ארצות הברית מפני אלימות שנעשתה בגלל איך שהם נראים, את מי הם אוהבים, כיצד הם מתפללים או מי הם".

הרקע לחקיקת החוק הוא מקרה הרצח של מת'יו שפרד, סטודנט שהוכה ונרצח לפני 11 שנים בשל היותו הומו. הוא אושר בעבר על ידי הסנאט מספר פעמים, אולם חברי קונגרס רפובליקנים נקטו בטקטיקות שונות, שלא אפשרו את העברתו שם. קבוצות שמרניות נבעתו מכך שלטענתן, "החוק יהפוך התנהגות הומוסקסואליות, כמו גם קרוס-דרסריות, טרנסווסטיזם וטרנסקסואליות ל-'מיעוטים' (כך במקור) שיהיו מוגנים על ידי הממשל הפדראלי".

החוק החדש הוא מילוי של אחת ההבטחות המרכזיות שנתן אובמה לקהילה במסע הבחירות שלו לנשיאות ארצות הברית. לאחרונה העבירו פעילים גאים ביקורת על אובמה בטענה, כי הוא לא ממלא אחר הבטחותיו, ובראשן לאפשר ללהט"בים מחוץ לארון לשרת בצבא האמריקני. אובמה נאם מוקדם יותר החודש בכנס של ארגון זכויות הלהט"בים HRC, ושב והבטיח, כי יפעל למען מטרה זו.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...