עוד בחדשות ודעות
 >  > 

הצעת חוק: לאסור הסתה נגד להט"בים

ח"כ ניצן הורוביץ יוזם חוק שיאסור הסתה בשל דת, מוצא עדתי, נטייה מינית, זהות מגדר או הסתה נגד עובדים זרים. ההצעה נולדה בעקבות הרצח באגודה

הצעת חוק חדשה שיוזם ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) מבקשת להוציא אל מחוץ לחוק הסתה נגד קבוצות שונות, בין היתר נגד להט"בים. הורוביץ גיבש את ההצעה ביחד עם ארגונים חברתיים שונים, והיא תוגש על שולחן הכנסת בימים הקרובים - הימים הראשונים של מושב החורף.

על פי ההצעה, יורחב החוק הקיים, האוסר על הסתה בשל צבע העור, הגזע והמוצא הלאומי-אתני של אדם, ולהחיל אותו גם במקרים של הסתה בשל דת, מוצא עדתי, נטייה מינית, זהות מגדר או היותם של אלה שמסיתים נגדם עובדים זרים.

הצעת החוק נולדה בעקבות הרצח בבית האגודה בתל אביב, ולאחר מקרי הסתה ואלימות קשים נגד קבוצות שונות.

ח"כ הורוביץ אמר, כי "ההצעה באה לתקן עיוות בחוק, ולהציב לחברה הישראלית רף מוסרי ומעשי גבוה בכל הקשור להסתה. מדינה דמוקרטית לא יכולה להרשות התקפות והסתה נגד אנשים בשל דתם, עדתם, נטייתם המינית או היותם עובדים זרים, ממש כפי שהיא כבר אוסרת כיום בחוק על הסתה בשל גזע או צבע עור".

לדבריו, "ההסתה הפרועה נגד הקהילה הגאה, שלה היינו עדים בשנים האחרונות, הייתה יכולה להימנע אם חוק זה היה קיים. לנוכח מעשה זה, ופגיעות בקבוצות אחרות על רקע של שנאה, חובה עלינו להגן על החברה הישראלית מפני ההסתה".

הורוביץ חשף את ההצעה בכנס של לשכת עורכי הדין בתל אביב, שהתקיים אתמול (א'). הוועד המרכזי של הלשכה ידון האם לאמץ את הצעת החוק בשבוע הבא.

#רצחבאגודה#

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...