עוד בתרבות ובידור
 >  > 

סטיבן גייטלי ("בויזון") נמצא מת בספרד

כוכב להקת הבנים בן ה-33 מת בנסיבות שטרם פורסמו, במהלך חופשה עם בן זוגו במיורקה. מנהל הלהקה: "אנחנו המומים"

סטיבן גייטלי, אחד משני הסולנים בלהקת הבנים "בוזיון" שהחזיק גם בקריירה עצמאית כמוזיקאי ושחקן, נמצא מת במהלך חופשה במיורקה. גייטלי, ששהה בספרד עם בן זוגו, אנדי קוואלס, מת במיטתו, כפי הנראה במהלך הלילה שבין שישי לשבת – ה-10 באוקטובר – אז נמצא ללא רוח חיים.

נסיבות מותו של גייטלי טרם פורסמו, אך בעוד שהחקירה נמשכת מנהליו של גייטלי, חבריו, קרוביו ובני משפחתו כבר קיבלו עשרות אלפי פניות ממעריציו של גייטלי ברחבי העולם, המבקשות לחזק אותם ולנחם אותם על מותו.

מנהל "בויזון", לואיס וולש, צוטט באמצעי התקשורת כשאמר "אנחנו שבורים לחלוטין. אני בהלם מוחלט. רק ביום שני הייתי איתו בטקס פרסי המוזיקה. עדיין איננו יודעים הרבה על מה שקרה".

חופשתם של גייטלי וקוואלס תוכננה להסתיים היום (א'), אך בן הזוג יישאר בספרד להמשך החקירה. חברי "בויזון", להקת הבנים שהתפרקה בתחילת שנות ה-2000 והתאחדה מחדש לפני כשנה, צפויים להגיע לספרד כדי לחבור לקוואלס ולאנשי צוות נוספים שכבר הגיעו למקום, וכדי לעקוב מקרוב אחר התקדמות הפרשה.

את בן זוגו, אנדרו (אנדי) קוואלס, פגש גייטלי דרך אלטון ג'ון ובן זוגו, דיוויד פורניש, שהחליטו לנסות ולשדך בין הזמר לאיש העסקים. ב-2003 הם ערכו טקס מחוייבות הדדית בלאס וגאס, וב-2006 הם נרשמו תחת חוק הזוגיות האזרחית בטקס שערכו בלונדון.

היציאה ששינתה (כמעט) הכל
במהלך חודש הגאווה ב-1999 יצא גייטלי מהארון בשער עיתון ה"סאן" הבריטי, בראיון שכותרתו "אני הומו ואני מאוהב". גייטלי, אז בן 23, סיפר בראיון על חייו כהומו, על החשש שהיציאה מהארון תפגע בקריירה שלו, ועל הסיבות שהובילו אותו לבסוף לבחור כן להיחשף.

בעקבות הראיון אמר וולש - מנהל הלהקה אז והיום - כי הוא מתנגד ליציאתו של גייטלי מהארון. הוא צוטט באמרו "אם הייתי יודע שגייטלי הומו לפני שבחרתי אותו ללהקה, הייתי חושב פעמיים אם לצרף אותו לצוות". התבטאות זו גררה תגובות חריפות, אך נדמה שהיא נשכחה כשלהקת הבנים התאחדה שוב ב-2008, גם הפעם תחת ניהולו של וולש. 

יציאתו מהארון של גייטלי עוררה הדים רבים בעולם המוזיקה, כמו גם בקהילה הגאה. גייטלי זכה למספר רב של אזכורים חיוביים באמצעי התקשורת, וארגוני להט"בים רבים בירכו על החלטתו לצאת מהארון ולספר על מערכת היחסים שלו. היו אף שטענו שגייטלי השפיע על זמרים ויוצרים נוספים, כמו סולן "ווסטלייף" מארק פהילי, שיצא מהארון ואף אמר שינשא לבן זוגו זמן קצר אחרי הודעה דומה של גייטלי ב-2005. 

בשנים האחרונות היה גייטלי מעורב במספר פעילויות התנדבויות, ובראשן פעילותו בארגון המגיש סיוע לילדים חסרי בית, וכן בהופעות צדקה והתרמה למען נזקקים וקהילות חלשות. 

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...