עוד בחדשות ודעות
 >  > 

שוב: תקיפה על רקע הומופובי בחיפה

הכניסה לבית הפורום החיפאי הושחתה בכתובות גרפיטי, וקבוצה של נערים השליכה לעברה בקבוקים. יושב ראש הפורום: "זה לא ירפה את ידינו"

חברים בארגון הפורום החיפאי הגיעו אמש (ש') למקום, וגילו, כי הכניסה אליו הושחתה בכתובות גרפיטי שנכתבו עליה, בהן "הומואים גרים פה!", וכי נערמו במקום ערימות אשפה - ככל הנראה מעשה ידיהם של התוקפים. כמו כן, יבגני, אחד מחברי הפורום, העיד שמספר נערים שעברו במקום קיללו אותם וזרקו בקבוקים לעבר בית הארגון.

אורי שמילוביץ', יושב ראש ועד הפורום החיפאי, אמר ש-"הגעתי ביום ה' לבית הארגון ובצאתי, שאלו אותי כמה נערים לפשר המקום. הסברתי להם על הפורום, והם סיננו כמה קללות ברוסית. שאלתי אותם אם יש בעיה, והם לא בדיוק ענו. עם או בלי קשר, אתמול התגלתה ההשחתה שבוצעה במקום, וגם הייתה ההיתקלות ההומופובית המכוערת. בכוונתי להגיש על כך תלונה במשטרה".

התקפה זו אינה האירוע נגד להט"בים הראשון שאירע השנה בחיפה. במרץ האחרון הותקפה אישה שהילכה בגן ציבורי בשכונת הדר הכרמל בעיר לאחר שצעיר שהיה במקום לא זיהה אם היא אישה או גבר, קרא לה "קוקסינל" ופצע אותה.

שמילוביץ' אמר, כי האירוע האחרון הוא המשך ישיר למתקפות הקודמות.ולרצח שהיה לפני כחודש וחצי בבית האגודה בתל אביב. "זו הוכחה נוספת שאל לנו לנוח על זרי הדפנה, ויש לכולנו עוד דרך אורכה לשינוי שעל חברה רווית להט"בופוביה כשלנו לעבור", אמר.

"אני מקווה שרשויות כמו העירייה, מערכת החינוך והמשטרה יטפלו במלוא הרצינות בגילויי להט"בופוביה ובפשעי שנאה". הוא הבטיח, כי המקרים הללו "לא יפחידו אותנו ולא ירפו את ידינו. הם רק מחזקים את הנחישות שלנו".

בתוך כך, אתר הפורום החיפאי הותקף בסוף השבוע על ידי האקרים תומכי פלסטין. הם הצביו באתר תמונה של ילד עטוי בצעיף של החמאס ואוחז בדגל פלסטין, עם כיתובים בערבית.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...