עוד בלייפסטייל ובריאות
 >  > 

הלוואי עלינו

השפע, הגיוון והקוסמופוליטיות הופכים את רובע שונברג שבברלין לאחד האזורים הוורודים בעולם. יניב הלפרין הבין שלתל אביב יש הרבה מה ללמוד

גרמניה, וברלין בפרט, זכורה בהיסטוריה כמקום חשוך, אולי החשוך ביותר עלי אדמות. לא מזמן ציינו 70 שנה לפתיחת מלחמת העולם השנייה, שבמסגרתה הוציאו הנאצים מברלין את דוקטרינת השנאה והתוכניות השטניות שלהם - בין היתר נגד יהודים והומואים - אל הפועל.

ברלין של היום שונה לגמרי. במקום העיר האפורה והחשוכה של אז, הוורסיה הנוכחית של בירת גרמניה היא הרבה יותר ורודה, קוסמופוליטית ומקבלת. וכמו כל עיר סובלנית - יש בה גם רובע לגייז. ליתר דיוק, לא אחד, אלא ארבעה.

המרכזי שבהם הוא רובע שונברג, שממוקם לא רחוק מהרבה מקומות מרכזיים בברלין. כמו הקסטרו בסן פרנסיסקו, המארה בפריס או הרבעים הוורודים של ערים אחרות, שונברג מלא בחנויות, מסעדות, ברים, מקומות סקס ואפילו אינטרנט קפה לגייז. תחנת הרכבת התחתית הסואנת והאוטובוסים שעוברים שם בתדירות גבוהה עושים את הנגישות למקום קלה מאוד. גם אם אתם נוחתים שם, כפי שקרה לי, ישר אחרי שנחתתם בשדה התעופה.

הייתי שם באחד מסופי השבוע האחרונים, וגיליתי רובע מאוד שונה, מאוד מקבל, שבו הסטרייט הוא החריג. מקום שהקסים אותי מהרגע הראשון - בפתיחות שלו ובטבעיות שבה מתקבל בו, לפחות ברמה הנגלית לעין, כל אחד. בין אם הוא דב, אזרח זר או יפיוף גרמני בלונדיני, חובב עור, בגדי צבא או אוחצ'ה מ-ה-מ-מ-ת. הכתבה הזאת היא לא מדריך תיירים, ולא מתיימרת להיות (ולו בשל העובדה שלא הספקתי לבקר בכל המקומות ברובע), אבל היא מאפשרת לי לחלוק אתכם קצת את הקסם.

כבר בכניסה למוץ שטראסה - הרחוב המרכזי בשונברג - מקדם את פני הבאים עמוד עטוף בצבעי דגל הגאווה, ובראשו משולש ורוד. אין ליד המונומנט הזה דברי הסבר. כך או כך, לי הוא מסמל את הניצחון שלנו על הנאצים, והסמל שהם הדביקו לדש בגדיהם של עמיתינו לפני שכלאו אותם, או הוציאו אותם להורג.מול העמוד הזה ניצבת לה החנות הגאה ברונו'ז. מדובר בחנות גדולת מימדים ששייכת לברונו גמונדר - איש עסקים גרמני, בעל הוצאה שבמסגרתה רואים אור, בין היתר, מגזין הפורנו Porn Up והמדריך הגאה הבין לאומי ספרטקוס.מי שמוביל את הקונים לחנות הוא דב סיסי חמוד, עטוף בדגל שלנו. כשנכנסים, ניתן לראות שם מאות רבות של סרטי וספרי פורנו לגייז, סרטים וספרים גאים באופן כללי, חולצות, ספרי קומיקס (בגרמנית) ומרצ'נדייז גאים. וכמובן, גם ספרטקוס.יש בשונברג מספר חנויות גאות נוספות. כמה מהן, כמובן, מוקדשות לסקס, אבל יש גם חנות שמוקדשת לבגדי צבא (בתמונה), חנויות אופנה וכאמור - גם אינטרנט קפה לגייז.אם עולים קצת במוץ שטראסה, לכיוון רחוב מרטין לותר, מגיעים להאפן ולתומ'ז בר - שני ברים גאים שנחשבים למוסדות בשכונה. ההאפן הוא משהו כמו האוויטה של ברלין. או לפחות מזכיר אותו במידת מה. הוא אמנם יותר קטן ממנו, ואין שם ערבי אירוויזיון או דראג, אבל האווירה וכמות ההומואים שעומדים בחוץ בהחלט מזכירים את הבר ברחוב יבנה. וגם עברית שומעים שם, לפעמים.בהאפן אמנם אין חדר חושך, אבל ברוב הברים הגאים בשונברג יש. אחד מהם הוא תומ'ז בר, ששוכן בק טו בק להאפן. בכלל, האווירה שם סקסית למדי. סרטי פורנו מוקרנים על הקירות, והרבה חתיכים - מגרמניה ומשאר העולם - פוקדים את המקום.מי שאוהב את הבילוי שלו מתוק ועסיסי, או מחפש מקום שבו אפשר גם לשבת ולדבר, יכול ללכת לאחת מהמסעדות הגאות שהרובע מציע - תחום שאין בארץ, וחבל. בין הטובות שבהן נמצאת More. המקום מעוצב לעילא (עם מסכים שמוקרנים עליהם שוב ושוב תמונות של מפלי מים, ומשום מה - גם ציורים נוצריים), הצוות מקצועי מאוד והאוכל פשוט טעים. מומלץ.בגלל המקומות הללו, ועוד אחרים שיש בשונברג, לא פלא שאלפים רבים של הומואים, לסביות, בי וטרנס נוהרים כדי לבקר ברובע הזה ממקומות שונים בעולם, ושאלפים רבים אחרים משתקעים בו. 

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...