עוד בתרבות ובידור
 >  > 

טאץ' עליז לשף שיעז

גם בעונה החדשה ממשיך ריאליטי הבישול "טופ שף" לקרוץ לקהילה הגאה, ועל הדרך מלמד את הסטרייטים שיעור מאלף בסוגיות להט"ביות חשובות

לפי אחד הסיפורים הרווחים בתעשיית הטלוויזיה האמריקנית, לפני מספר שנים התכנסו קברניטי רשת "בראבו" לישיבה סוערת במיוחד שלאחריה קיבלו את ההחלטה לשלב כמה שיותר הומואים ולסביות, וגם קצת בי וטרנס, בתוכניות הטלוויזיה שלהם. בין אם מדובר באגדה אורבנית או בהחלטה שיווקית מתוכחמת, אי אפשר להתעלם מהייצוג הנרחב של להט"בים בתוכנית הדגל של הרשת, ומהאופן שבו השפיעה ההחלטה על תדמיתה של הרשת, מיצובה והכנסותיה.

מחקר שפורסם לפני כשנה וחצי בדק את הרגלי הצפייה של להט"בים אמריקנים, וגילה שוב ושוב ש"בראבו" משחקת תפקיד מרכזי בצריכת התקשורת של משתתפי המחקר. למעשה, הרשת דורגה במקום הראשון בקרב צופים להט"בים, והוכתרה כרשת המוכרת ביותר על ידי גייז. מחקר אחר, שבדק את המאפיינים הדמוגרפיים של צופי ערוץ "בראבו", גילה שמתוך כלל הצופים, קהל הצופים הלהט"בים הוא השני בגודלו אחרי קהל הצופים בגילאי 18-30. בסקרי רייטינג ודעת קהל הצליחה הרשת לעקוף בקלות אפילו את הערוץ הלהט"בי LOGO, בקרב הקהל הגאה, גם מבחינת זמן הצפייה וגם מבחינת ציון התוכן שנתנו הצופים לתוכניות השונות.

מבט על ריאליטי הבישול "טופ שף", על עונותיו השונות, מאפשר לשפוך אור על התהליך שעברה "בראבו" בשנים האחרונות. הסדרה המצליחה חזרה לאחרונה לעונה שישית, שבה 17 שפים ובשלנים יתחרו על המקום הראשון: פרס של 100 אלף דולר להקמת מסעדה, שער במגזין אוכל פופולרי ועוד. פאדמה לאקשימי מנחה את התוכנית, וחבר השופטים מונה בין היתר את טום קוליצ'יו, גייל סימונס ממגזין "Food & Wine" ומבקר המסעדות טובי יאנג. 

ורוד מהרגע הראשון
כבר בעונה הראשונה והנסיונית למדי, כללה "טופ שף" התייחסויות לקהילה הגאה, כמו המשימה לבשל ארוחה לחתונה של זוג גברים. הטבעיות שבה הוצגו הדברים, כ-none issue מוחלט (כפי שצריך להיות), המשיכה והתחזקה בשאר העונות, וב"בראבו" חיפשו באופן אקטיבי מתמודדים להט"בים, באמצעות פרסום במגזינים ואתרי אינטרנט הפונים לקהילה הגאה ודרך קשרים מקצועיים וחברתיים שונים. המאמצים נשאו פרי, ובכל אחת מהעונות שובצו מתמודדים להט"בים, עם סיפורי חיים שונים. בעונה הרביעית התמודדו זוג לסביות, ובעונה השלישית השף האנג הואין, ביסקסואל ממוצא ויאטנמי, אף זכה במקום הראשון בתחרות.

במרוצת הדרך הרמיזות הפכו יותר ויותר מובחנות, ונושאים קוויריים חלחלו לריאליטי הבישול. העונה החמישית כבר נפתחת בהקמת "נבחרת הגאווה" - קואליציה עליזה שהקימו שלושה מהמתמודדים - ג'יימי לורן, פטריק דאנלי וריצ'רד סוויני. דאנלי אמנם הודח מיד, אך הנבחרת הוורודה המשיכה לתפוס תאוצה ואף זכתה להיענות משעשעת מצד רשת הכבלים, שמכרה חולצות מיוחדות לקהל המעריצים הגאה.

בעונה החדשה שתי משתתפות לסביות ומשתתף הומו אחד. זהותם המינית של השלושה עולה כבר בפרק הראשון, ומעריצי התוכנית הגאים הציפו את הפורומים השונים ברשת בקריאה להקים מחדש את "נבחרת הגאווה" ולהפוך אותה למסורת. נוכחותם הטלוויזיונית של שלושה להט"בים בריאליטי פופולרי כל כך, העלה על הפרק שוב את השאלות הישנות והטובות על ייצוגי גייז בטלוויזיה ובמדיה ואין ספק שהשלושה - פראטי מיסטרי, אשלי מארימן ואש פאלק - זכו לזמן מסך יקר וחשוב "בזכות" זהותם המינית.

פראטי מיסטרי, לסבית בת 33 מסן-פרנסיסקו, עובדת כשף של מסעדת "בון-אפטיט" במשרדים הראשיים של גוגל. היא למדה בבית ספר המפורסם "קורדון-בלו" בלונדון, ומגיעה לתוכנית עם ידע מקצועי וקפדנות רבה. המתמודדת הלסבית השניה בתחרות היא אשלי מארימן, בת 32 המגיעה מהעיירה Center Sandwich בניו-המפשיר שבחוף המזרחי. יש לה צחוק כובש ומשעשע, ניסיון מקצועי במסעדות יוקרה והכשרה מקצועית מהמכון הקולינרי של ניו-יורק. היא אמרה שהיא אוהבת לבשל אוכל בריא, ומתכוונת להציג בתוכנית מנות קלות, בריאות וטעימות. 

מתמודד אחר הוא אש פאלק, המגיע לתוכנית עם ניסיון אך ללא הכשרה מקצועית. הוא בן 29, והעביר את השנים האחרונות כסו-שף בכמה מסעדות קטנות. עם זאת, נראה שהוא יצירתי במיוחד ומביא גישה מרעננת ויוצאת דופן - שבהחלט עשויה להרשים את השופטים. 

עקב תקלה טכנית לא ניתן להציג את המשך הכתבה. עמכם הסליחה.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...