עוד בחדשות ודעות
 >  > 

"הרצח עודד יציאה מהארון"

ח"כ עפו אגבריה (חד"ש) קרא במפגש בבית האגודה להגברת החינוך לסובלנות בבתיה"ס היהודיים והערביים ואמר "נטייה מינית אינה גורעת מזכותו של אדם להיות אדם שווה"

ח"כ ד"ר עפו אגבריה (חד"ש) נפגש השבוע עם נציגי ארגונים להט"בים וביקר בבית האגודה, שבו נרצחו ניר כץ וליז טרובישי ז"ל ונפצעו 12. מדובר במפגש יוצא דופן, שכן זו הפעם השנייה בלבד שבה ח"כ ערבי נפגש עם נציגים מהקהילה. אגבריה קרא במפגש ל-"הגברת הקידום לסובלנות בבתי הספר היהודיים והערביים".

"קיים קושי ביחס של הציבור הערבי ללהט"בים, אבל אני לא מפחד מהתמודדות", אמר אגבריה במפגש. "נטייה מינית אינה גורעת מזכותו של אדם להיות אדם שווה ערך לכל דבר, כשם שזהותו הלאומית או העדתית אינה גורעת".

לדבריו, הכתבות לגבי הרצח באגודה הייתה על הקיר. הוא הוסיף, כי "זאת הייתה נקודה שבה אנשים רבים אמרו: אנחנו שווים, אנחנו לא צריכים להתחבא". הוא התרעם על היחס של ש"ס ומפלגות הימין לקהילה, והביע את התנגדותו לחוק ברית הזוגיות, שלא כולל בני זוג מאותו המין.

אור שי, רכז פורום אדום-ורוד, אמר כי יש שותפות יהודית-ערבית בנושא הלהט"בי בשני מישורים מקבילים: "מצד אחד, יש שיתוף פעולה בין מתנגדי מצעד הגאווה משני העמים, שבדרך כלל שונאים אלה את אלה, אך מוכנים לשתף פעולה נגד הקהילה הגאה. מצד שני, יש שותפות בין יהודים וערבים התומכים בזכויות הקהילה ונאבקים למען חברה ללא כל דיכוי או אפליה". שי הוסיף, כי "השאלה מי מבין השתיים תנצח תלויה רק בבחירה שלנו, כקהילה וכיחידים, להיאבק על הרחבת המרחב הדמוקרטי".

במפגש השתתפו נציגים מהפורום, כמו גם אנשי הארגונים הלהט"בים הפלסטינים אלקאווס ואסוואת. בסיור באגודה השתתפו נציגי הארגון, בהם שאול גנון, מנהל הברנוער.

#רצחבאגודה#

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...