עוד בחדשות ודעות
 >  > 

פרסום ראשון: נהג אגד הוריד נוסע "כי הוא עליז"

"עליי לא עולים, אני לא עליז. זה שאתה עליז זאת בעיה שלך. עכשיו תרד לי מהאוטובוס" - במילים אלה סירב נהג "אגד" להעלות נוסע בירושלים. אגד: נבדוק בצורה מקיפה

פרסום ראשון: א', סטודנט צעיר מתל אביב הלומד בירושלים, הגיע השבוע לתחנה המרכזית בבירה וביקש לעלות לקו 74. כשהגיע הקו, סירב הנהג לאפשר לו לעלות. "שאלתי אותו אם אני יכול לעלות עליו או שאני צריך לעלות על קו אחר, סיפר א', "הוא השיב לי: עליי לא עולים, אני לא עליז. זה שאתה עליז זאת בעיה שלך. עכשיו תרד לי מהאוטובוס.'"

"אמרתי לו שאני לא מבין מה הבעיה, אני רק רוצה לדעת על איזה קו אני צריך לעלות. הוא אמר לי: 'לך תעלה על עליזים מתל אביב ותרד מהאוטובוס".א' ירד מהאטובוס, לא לפני שאמר לנהג: "אם יש לך משהו נגד עליזים - זאת בעיה שלך, ואני לא אשתוק על זה". לדבריו, הנהג המשיך להעיר הערות הומופוביות, אולם הנוסעים שהיו על האוטובוס ובתחנה לא הביעו את דעתם בתגובה למתרחש - "ישבה מישהי צמוד לנהג, היא הסתכלה עליו והייתה בשוק. אנשים שהיו בתחנה הסתכלו אליי במבט של: מה עשית לו? מה הוא עשה לך?"

א' סיפר, כי לאחר האירוע הוא היה בעצמו בהלם, ורצה לחזור לתל אביב. "אבל אז נזכרתי שירושלים היא הבירה גם שלי", אמר. עוד באותו היום פנה א' ל"אגד" באמצעות אתר האינטרנט של החברה. בתגובה שהעביר לו ירון בן אהרון, מנהל פניות הציבור של אגד בירושלים, נכתב: "הננו מודים לך על פנייתך ומצרים על המתואר בה. ברצוננו להדגיש, כי אגד שמה דגש על מתן שירות איכותי ללקוחותיה, ונהגינו מונחים להתייחס בכבוד והגינות כלפי כל לקוח".

בן אהרון טען כי הנהג יוזמן לבירור בפני הממונה על המשמעת באגד, וכי נסיבות האירוע תיבדקנה במטרה כי המקרה לא יחזור על עצמו. עוד הוא הבטיח כי החברה תעדכן את א' בתוצאות התהליך בתוך כחודש, אולם ל-"GoGay" נודע כי הוחלט לזרז את הטיפול בנושא.

דובר אגד, רון רטנר, אמר בתגובה: "המקרה המדובר הועבר על ידי המלין למחלקת פניות הציבור של אגד בירושלים, וזו החלה בודקת את האירוע בצורה נמרצת ומקיפה. חשוב לי לציין, כי באגד נוסעים מדי יום כמיליון נוסעים הזוכים לשירות ויחס הולם ללא קשר לזהותם, דתם, מינם או גזעם. אם אכן נאמרו הדברים כפי שמתוארים על ידי המלין, אנו רואים מקרה זה כקיצוני וחמור, והנהג נשוא הפנייה יטופל באופן המשמעתי החמור ביותר וללא משוא פנים. כמו כן, אני מתנצל בפני המלין אם הדברים אכן נאמרו ומבטיח, כי תוך פרק זמן סביר אעביר לידיעתו את ממצאי הטיפול באירוע הקיצוני הנ"ל".

נתקלתם במקרה להט"בפוביה? פנו אל GoGay באמצעות האימייל הוורוד

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...