עוד בתרבות ובידור
 >  > 

הקולנוע הגאה מתגייס נגד הומופוביה

בפגישת חירום שהתקיימה בסינמטק ת"א, החליטה קבוצת קולנוענים גאים להירתם לפרוייקט הסברה חדש של קהילת הלהט"ב

האירוע הרצחני בבית האגודה בתל-אביב, בו נרצחו ליז טרובישי וניר כץ ז"ל, עורר שורה של התארגנויות בקהילה הגאה. אם עד כה רוכזו עיקר פעילויות ההסברה בידי גופים רשמיים שונים, כעת מתגבשות קבוצות שונות, של אנשי מקצוע מתחומי עיסוק מגוונים, לצורך קידום המאבק בהומופוביה והגברת הנראות של קהילת הלהט"ב. בין היתר, התקיימו בשבוע האחרון פגישות של עיתונאים גאים לצורך הקמת תא פעילות להט"בי, אנשי תקשורת ופעילים קהילתיים שונים היוזמים הקמתו של ארגון גאה ארצי חדש ועוד. בעוד שקבוצות אלה הן, בשלב זה, בגדר רעיון עקרוני למיזם - קבוצה אחרת כבר נפגשה וגיבשה קו פעולה מעשי. 

מדובר במספר אנשי קולנוע גאים, ובהם הבמאים איל גולדברג, אביטל ברק, ניצן גלעדי, יאיר הוכנר, תומר וולקוב, אלעד זכאי, יריב מוזר, יאיר קרד, נמרוד רינות, רפאל רפאלי, ועידן שגיב-ריכטר, הסופר והתסריטאי אילן שיינפלד, התסריטאית רינת שניידובר, המפיקה קלאודיה (קלה) לוין, הצלם עמנואל טורטי, הבמאית והעורכת ענת סלומון ואחרים. הקבוצה החליטה לצלם ולערוך סרטוני הסברה קצרים, באורך של 30 שניות עד 2 דקות, במגוון רחב של נושאים ובפנייה למגזרים שונים בציבור הישראלי. מטרת הסרטים, לדברי הצוות, היא לקרוא ל"אהבה, לשוויון זכויות ולמניעת הומופוביה".

הסרטים יופקו בהתנדבות ויועמדו לרשות הציבור, כדי שאפשר יהיה להקרינם ברשתות השידור המרכזיות ולהפיץ אותם באתרים שונים ברשת. בנוסף, היוצרים ישחררו את הסרטים לשימוש מערכת החינוך, גופי הסברה וארגונים קהילתיים שונים - למטרות הסברה, הוראה וחינוך. משרד הפרסום פוגל-אוגילבי ילווה את המיזם ויסייע בפרסומו והפצתו.

יאיר הוכנר, שיזם את ההתארגנות, אמר "בכל העולם יש קמפיינים כאלה כבר המון שנים. לאור האירועים האחרונים נראה לנו שהגיע הזמן לעשות קמפיין כזה גם בארץ, אנחנו זקוקים לזה באופן נואש ומה שקרה לאחרונה רק מוכיח את זה. כשמסתכלים בטוקבקים בתגובות של ה"עמח"ה מבינים שיש צורך בקמפיין ידידותי לשאר החברה, כדי לפתוח להם את העיניים".

"זהו קמפיין ראשון מסוגו בארץ", אומר עידן שגיב-ריכטר, שותפו של הוכנר לחזון, "וזוהי הסיבה להירתמות חסרת התקדים של מיטב היוצרים והיוצרות מהקהילה. אנו מאמינים כי בכוחו של הקולנוע לשנות את פני החברה ומנסים להעביר, באמצעים אומנותיים, מסר חזק וברור: אם ישראל רוצה להיות כשאר המדינות המתקדמות, עליה להכיר בקהילה הלהט"בית מכל המגזרים, באופן מלא. עליה לשנות את החקיקה הקיימת ולצאת מגדרה באכיפת האלימות, ההסתה אשר מתחילה בכנסת ונגמרת ברחוב, ההצקות בבתי הספר והאפליה במקומות העבודה. עליה לאפשר את קיומם של מקומות בטוחים לאלו מאיתנו שזהותם המינית או המגדרית שונה, בכל מקום, לא רק במרכז העיר תל אביב. לבני הנוער ולהוריהם אנו שולחים מסר חיובי: היו מי שאתם, אהבו את עצמכם ויאהבו אתכם חזרה, ככה כמו שאתם".

#רצחבאגודה#

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...