עוד בחדשות ודעות
 >  > 

"אין בעצרת ביטוי למגזר הערבי"

עיסאם מחול (חד"ש) ביקש לנאום בעצרת בכיכר רבין - וסורב. לדבריו, "המארגנים סותמים לנו את הפה". יניב ויצמן: "יהיה נאום של הומו ערבי"

מספר מגזרים התרעמו בימים האחרונים על כך שלטענתם, לא נותנים להם ביטוי בעצרת המחאה שתתקיים הערב (ש') בכיכר רבין בתל אביב, בעקבות הרצח באגודה. כך התלוננו פעילים קווירים וטרנסג'נדרים (בסופו של דבר, נורה גרינברג תישא נאום בעצרת), וכך התלונן היום ח"כ לשעבר עיסאם מח'ול (חד"ש). לטענתו, אם לאישי ציבור יהודים, כמו: נשיא המדינה, שר החינוך ושרת התרבות נותנים לדבר בעצרת - צריך לעשות זאת גם לנציג ציבור מהמגזר הערבי.

מח'ול סיפר, כי יצר קשר עם מארגני העצרת בבקשה לתת לו את רשות הדיבור. לדבריו, המארגנים "תחקרו" אותו בשאלות מה הוא רוצה לומר, וזה הסביר להם, כי ברצונו לנאום למען הדמוקרטיה וזכויות המיעוטים השונים. "אמרתי להם שהמסר העיקרי שלי הוא הבעת זעזוע מהפשע ההומופובי, שצריך לראות בזה כאיום על הדמוקרטיה כולה ולהגיד שהיא בלתי ניתנת לחלוקה. כאשר יש הסתה נגד ציבור מסוים - בין אם מיעוט לאומי, הקהילה הגאה או כל קבוצה אחרת - זה לא נעצר שם. אם זה נעשה במקרה אחד - זה ייעשה בכל המקרים, והתפקיד להגן על הדמוקרטיה הוא של כולם. אי אפשר להגן עליה בצורה סלקטיבית, כשזה נוגע רק למאן דהו".

"חשבתי שאני מעביר מסר כאיש ציבור ערבי, כאשר הציבור הערבי לא עוסק בנושא הזה", הוסיף, "וגם כמנהיג ציבור שהיה נתון לניסיון התנקשות בחייו על רקע לאומי (כשהיה ח"כ, הוטמנו ברכבו של מח'ול פצצות - י"ה)".

הוא טען, כי "מארגני ההפגנה עוזרים לטשטש את הגבולות ומונעים את ההזדמנות לאחד את כל אלה שהדמוקרטיה היא אוויר לנשימה בשבילם. מי שבקונצנזוס לא בדיוק מבין מה זה לשמור על הזכות הדמוקרטית של אלה שנפגעים מהלך הרוח הכללי בארץ". לדבריו, "המארגנים מנסים להיות קתולים יותר מהאפיפיור, וזה יפגע במאבק הצודק של הקהילה הלהט"בית. הם בעצם הופכים להיות הממסד של המאבק הזה, בדיוק באותה צורה שבה הממסד הכללי פועל. הוא לא נותן חופש ביטוי לכולם".

"כאשר הנואמים על הבמה הם לא רק נציגי הקהילה אלא גם נשיא המדינה ואנשי ציבור אחרים, צריך לתת גם לאיש ציבור ערבי לדבר", הוסיף.

מח'ול אמר את הדברים על אף שידע שבעצרת עומד לנאום ערבי תושב יפו. מדובר בסמי זיבאק - הומו תושב יפו, שהינו דמות מוכרת בקהילה ומנחה בטלוויזיה. יניב ויצמן, ממארגני העצרת, אמר בתגובה, כי "אני מעדיף שיעלה ערבי הומו ויגיד מילים אמיצות. בעיניי, יש לזה ערך אדיר מול הציבור הערבי". ויצמן שלל את טענתו של מח'ול כאילו מנסים לסתום למגזר הערבי את הפה. "עם כל הכבוד, ההתעסקות התקשורתית סביב האם מח'ול ינאם או לא מייצרת אצלי תחושה מאוד לא נעימה כאילו שהוא לרוצה לקצור רווחים פוליטיים, בלי כל קשר לקהילה הגאה", אמר.

"בתור מארגן העצרת", הבטיח ויצמן, "אני אומר שיהיה בה ביטוי לכל המגזרים - ערבים, טרנסג'נדרים, דתיים". הוא הוסיף, כי "עכשיו זה הזמן לבוא לתמוך ולהתאחד, ולא להתעסק במי מדבר ומתי".

#רצחבאגודה#

כל הזכויות שמורות 1999-2017 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...