עוד בתרבות ובידור
 >  > 

ערוץ 8 יקדיש ערב שידורים מיוחד לקהילה

שלושה סרטי מקור - "המבריא", "את שאהבה נפשי" ו"ירושלים גאה להציג" - ישודרו החל בשעה 22:25 "כדי לחזק את הפלורליזם, הסובלנות וחופש הביטוי בישראל"

"בעקבות האירועים האחרונים, אנו חשים שיש מקום לחזק את הפלורליזם, הסובלנות וחופש הביטוי בישראל, כערוץ ששם לו דגש להביא לצופיו את הקולות, הצבעים ואת האנשים המעניינים והאחרים המרכיבים את התרבות שלנו" - כך נכתב בהודעה מטעם ערוץ 8, על רקע ערב הזדהות מיוחד, שיערוך הערוץ מחר (ה') החל בשעה 22:25.

"המבריא", סרטו של אייל גולדברג, ישודר בשעה 22:25. הסרט מציג את מסעו של אייל גולדברג בדרך להגדרה עצמית שלו כאמן ובדרך לחשיפת זהותו המינית. הדרמה נעה בין בית המלון המיתולוגי של משפחתו במטולה, "המבריא", לחייו המקבילים. הבמאי חושף את מערכת היחסים הטעונה רגשית עם משפחתו בדרכו לחשיפת מיניותו.

מיד לאחר מכן ישודר הסרט "את שאהבה נפשי", שזכה בשורת פרסים, שבהם פרס אופיר לסרט הטוב ביותר, והשתתף בפסטיבלים רבים בעולם. הבמאית, אילאיל אלכסנדר, מביאה את סיפור חייהן של שלוש נשים לסביות ודתיות בתוך קהילה שמרנית ומסוגרת. הסרט מציג את הלבטים והמאבקים הפנימיים המתחוללים בהן ואת המצב הבלתי אפשרי שבו הן לכודות: הן המשך הסתרת סודן הן גילויו יגבו מהן מחיר בלתי נמנע.

הסרט השלישי והאחרון לערב השידורים הוא "ירושלים גאה להציג", סרטו של ניצן גלעדי. הסרט שודר בעבר גם בערוץ 2 ("קשת") והשתתף אף הוא במספר פסטיבלים בארץ ובחו"ל.

 הסרט המלא

הסרט מציג את ההכנות למצעד הגאווה הבינלאומי הראשון בהיסטוריה של ירושלים. האירוע המתוכנן חולל סערה בעיר, שמאז ומתמיד הייתה מלאת סתירות ומאבקים: דת ושמרנות לצד חיי לילה תוססים ומתירניים; סמל נצחי של קדושה עבור העולם ומקום שאין דומה לו בזכות תושביו.

הסרט עוקב אחר המאבק לקיום המצעד באמצעות סיפוריהן של הדמויות המעורבות השונות, ואחר המהלכים הפוליטיים, הממשמשים ובאים של מדינת ישראל (התנתקות, מלחמת לבנון), המתנגשים גם הם עם התוכניות לקיום המצעד.

עם שידורו, עורר הסרט ביקורת על התנהלותם של ראשי "הבית הפתוח", בכל הקשור לתגובה האלימה ולשינוי אופיו של אירוע הגאווה בבירה, נוכח האיומים והמחאות האלימות.

#רצחבאגודה#

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...