עוד בחדשות ודעות
 >  > 

מהפכה חברתית מהכורסה בסלון

אורי שרון מציע דרך פשוטה ואפקטיבית, שבעזרתה כולנו יכולים לשנות ולהשפיע בקלות

מפעם לפעם מזדמן לי לדון עם חברים או לקרוא כתבה על פגיעה או חוסר שוויון בזכויות גייז וקבוצות מיעוט נוספות. כולנו מכירים את הדוגמאות: נישואים אזרחיים לזוגות חד מיניים, זכויות אימוץ של הורים חד מיניים, אפליה במקומות עבודה, ועוד דוגמאות רבות.

השאלה המרחפת בדרך כלל מעל שיחות או כתבות כאלה היא: "מה אפשר לעשות?" כולנו כבר מבינים היום שזכויות לא ניתנות במתנה, ושצריך להיאבק עליהן. כמובן, שרובנו לא מוכנים לעשות את המאמץ הדרוש בעצמנו. לכמה מאיתנו באמת יש כוח לצאת להפגנות, להופיע לדיונים בכנסת, לכתוב מכתבים או להרים טלפונים לראשי ארגונים וועדות? אבל אנחנו בהחלט מוכנים שאחרים יעשו את העבודה עבורנו. ובכן, אני רוצה להציע כאן דרך פשוטה, קלה ויעילה, שלדעתי יכולה להביא למהפך אמיתי במערכת הפוליטית ובזכויות האדם בארץ.

כבר מזמן עלה הרעיון שחברת כנסת גאה או חבר מועצת עירייה גיי, מוצהרים כמובן, יוכלו לקדם את מטרות הקהילה מתוך המערכת. מיכל עדן הייתה הראשונה (למיטב ידיעתי) שפרצה מחסום זה כשנבחרה למועצת עיריית תל אביב-יפו מטעם סיעת מרצ.

חברי הקהילה נוטים לפסול את הרעיון של חבר כנסת גאה, מתוך הטענה שאף אחד לא יצביע למפלגה רק מפני שיש ברשימה שלה מועמד או מועמדת גאה. אני מסכים אתם לחלוטין. באופן אישי, לא הייתי מצביע לסיעת האיחוד הלאומי, שרחוקה מאוד מדעותיי הפוליטיות, גם אם ארבעת המקומות הראשונים בה היו מאויישים על ידי לסבית, הומו, ביסקסואל וטרנסג'נדר.

הפתרון הוא אחר ביכולתנו לדאוג שבכל אחת מהמפלגות שמייצגות אותנו מבחינה פוליטית יהיה מועמד גאה. לא תאמינו עד כמה זה קל. נציגי המפלגות למועצות המקומיות ולכנסת נבחרים בבחירות פנימיות (פריימריז) בין חברי המפלגה. שינוי, מרצ, וכנראה עוד מפלגה אחת או שתיים, מתכוונות להציג גם מועמדים גאים בין רשימות המתמודדים. אנחנו רק צריכים לדאוג להיות חברי מפלגה ביום הפקודה, ולהצביע עבור מועמדים שמייצגים אותנו בתוך המפלגה שלנו יותר טוב ממועמדים אחרים.

זה לא משנה באיזו מפלגה אנחנו תומכים פוליטית. מי שתומך בליכוד, שיעשה את המהפך הזה בתוך הליכוד. מי שתומך בעבודה, שיעשה זאת שם. כנ"ל בשינוי ובמרצ.

מספר החברים בכל מפלגה כזאת  אינו עולה בדרך כלל על אלפים בודדים. מספר החברים בכל עיר גדולה אינו עולה בדרך כלל על אלף-אלפיים. אפילו מאה גייז שיתפקדו לכל מפלגה בכל אחת מהערים הגדולות: ת"א, ירושלים, חיפה, ואחרות, יכולים להביא למהפכה של ממש. בבחירות פנימיות כאלה, לכל קול יש הרבה יותר משקל.

הבחירות הקרובות לכנסת ולמועצות המקומיות ייערכו לפי התכנון בנובמבר 2003. פריימריז צפויים להתחיל להיערך לקראת סוף 2002, בתוך כחצי שנה. תארו לכם בכנסת הבאה חברת כנסת לסבית מטעם מרצ, וחבר כנסת הומו מטעם שינוי. תארו לכם טרנסג'נדר במועצת עיריית תל אביב. תארו לעצמכם שני הומואים יושבים בין כל החרדים במועצת עיריית ירושלים. זה לא מדע בדיוני, זה יכול לקרות לנו כבר בשנה הבאה.

אבל זה תלוי בנו. כל מה שאנחנו צריכים לעשות זה להצטרף כחברים לתנועה שממילא אנחנו תומכים בה. זה דורש רק למלא טופס, בכתב או באינטרנט, ולשלוח אותו. לחלק מאיתנו (נוער ופנסיונרים) זה לא יעלה אגורה, לאחרים זה יעלה מאה ועשרים שקלים, ואף טיפת זיעה אחת. לעניות דעתי, זה מחיר מציאה עבור מהפכה חברתית אמיתית בישראל.

לדוגמא:
טופס הצטרפות לשינוי באינטרנט 
טופס הצטרפות למרצ באינטרנט 
אני בטוח שאתם יכולים למצוא לינקים למפלגות נוספות בעצמכם...

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...