עוד בחדשות ודעות
 >  > 

"האגודה התרשלה בשמירה על הנוער"

עימות חריף בין "שישה צבעים" לאגודה, על רקע מכתב אנונימי שבו הואשמה האגודה ב"הפקרות ורשלנות". באגודה זועמים: "זה מעשה נבלה"

יו"ר הוועד המנהל של אגודת הלהט"ב, מייק המל, שלח מכתב חריף שבו הוא תוקף ביקורות שלפיהן "האגודה התרשלה בכך שלא דאגה לשמירה ראויה על בני הנוער". המל התייחס בדבריו למכתב המופץ בימים האחרונים בין פעילים בקהילה ופורסם באתר האינטרנט של ארגון "שישה צבעים", על רקע האירוע הרצחני במפגש נוער בבית האגודה בתל אביב.

בין היתר, נכתב במכתב החתום בשם הפרטי "רוני": "האגודה לא הגנה על בני הנוער שבאו, הם הרשו לבני נוער להתקבץ תחת חסותם, בלי שום שמירה, בלי שום הגנה, כאילו אנחנו בשוויץ, כאילו אין הומופוביה, כאילו אין פרס בישראל על מי שירצח הומואים, זו חוסר תשומת לב לביטחון הנערים והנערות שהיו שם, לזה קוראים הפקרות ורשלנות!". 

הדברים החמורים ומועד פרסומם, הובילו לביקורת קשה על האגודה, אך גם על בחירתו של ארגון שישה צבעים לפרסם את הדברים. המל כתב: "מכתב זה מופץ על ידי 'ששה צבעים' ומתואר כמכתב שהתקבל אצלהם באמצעות אתר האינטרנט שלהם. יתכן שהדבר נכון, יתכן שלא, אולם ההחלטה להפיץ בתפוצה רחבה מכתב שכזה, בשבוע בו אנו קוברים את מתינו, מבקרים את פצועינו בבתי החולים, תומכים בכל ומנסים מתוך ההלם להתארגן כקהילה, להעלות האשמות מבלי שנבדקו, מבלי שאיש בתקשורת או במשטרה בכלל העלה את הטענות הוא מעשה שלא יעשה, מעשה נבלה. אין מילים אחרות לתאר זאת."

"כאשר אירגוני הקהילה עסוקים במתן תמיכה, בארגון העצרת, בסבבים בין בתי החולים. כאשר האגודה, האגודה שביתה היה לזירת רצח, כאשר שלוליות הדם עדיין חקוקות בזיכרוננו, מוצא לנכון "ארגון" שכנראה אין ברצונו, ואין ביכולתו לעשות דבר מה חיובי, להתפלש בביבים של הביצה הקהילתית. זאת התנהלות בזויה, חסרת אחריות, חסרת בושה. מבחינתי הוציא ארגון זה את עצמו מכלל הארגונים הקהילתיים. אני קורא ומבקש מכולם, ארגונים, פעילים עצמאים וכל אדם שהקהילה יקרה לליבו, שחושב שגם בתוך הביצה הקהילתית יש גבולות שאסור לעבור להביע את שאט הנפש מההתנהגות הבזויה והנבזית. האגודה לא תעבור על כך לסדר היום!"

באתר האינטרנט של "שישה צבעים" פרסמו את מכתבו של המל, יחד עם תגובתם החריפה לא פחות לדברים. "היום בשעות הבוקר שלח מייק המל, יו"ר האגודה מכתב בו תקף את שישה צבעים ואת החלטה לתת במה לדיעות שונות ולתמוך בחופש הביטוי, גם במחיר של השמעת קולות שבדרך כלל אינם נשמעים בקהילה ושלא תמיד נעים לשמוע", כתב אביהו שאלתיאל בשם הארגון.

"כאשר הגיע המכתב למייל האישי שלי, התלבטתי האם לפרסם אותו", הוא ממשיך, "בכל זאת, הוא יוצא כנגד הרבה ארגונים (ובכללם שישה צבעים, שאני גאה להיות חלק ממנה) שמורכבים מאנשים שנותנים הרבה לקהילה."

"לאחר כמה רגעי מחשבה, הגעתי למסקנה שדווקא 'מה קורה', ששואפת להיות ערוץ פתוח לקהילה ההומו-לס-בי-טרנס, היא הבמה הראויה לפרסום הכתבה. אין זה תפקידי לצנזר כתבות אשר אינן עוברות על החוק, אין זה תפקידי למתן את קול האנשים שאותו אני כל כך רוצה להביא ולהשמיע".

בסיכום דבריו אומר שאלתיאל: "המכתב שנשלח היום ע"י מייק המל, יו"ר האגודה, מביע כעס מוגזם וחסר פרופורציות ומשפריץ לכל עבר בדיוק את אותם דברים שהוא טוען שאנו מנסים להפיץ - תככים קהילתיים ושנאה עצמית."

"זוהי הזמנה פתוחה לחברי האגודה, לחברי הועד וגם ליו"ר האגודה לחדול ממסעות הצלב בשם הצנזורה ולהתחיל במסע הדברות אמיתי. זאת מתוך הבנה שהדברות היא גם לדעת לקבל ביקורת, גם לדעת לקבל דברים בפרופורציות וגם לדעת להשמיע ולהשיב בדרכי נעם".

כל הזכויות שמורות 1999-2017 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...