עוד בחדשות ודעות
 >  > 

הערב בת"א: הפגנת מחאה נגד הומופוביה

האירוע יחל בשעה 17:00 בצומת הרחובות שד' רוטשילד ונחמני בתל אביב, בסמוך לבית האגודה - שם נרצחו אמש ליז טרובישי (16) וניר כץ (26)

המחאה של הקהילה נגד הפיגוע הרצחני האגודה, שהחלה אמש (ש'), תימשך גם במהלך השבוע. היום ב-17:00 מתכוונים חברים בקהילה להתאסף בצומת הרחובות שד' רוטשילד ונחמני בתל אביב, בסמוך למקום שבו אירע המקרה, ולהפגין נגד ההומופוביה. בנוסף, אמורות להתקיים משמרות מחאה במרכז הכרמל בחיפה, בקריית הממשלה בבאר שבע ובכיכר ציון בירושלים, אם כי יש להתעדכן לפרטים נוספים עם המארגנים. ביום ג' ב-20:00 תוכננה להתקיים עצרת בכיכר רבין בתל אביב, אך היא צפויה להידחות לסוף השבוע.

בנוסף, הודיעו המרכז הגאה והבית הפתוח, כי יעמידו שירותי תמיכה וייעוץ לרשות הקהילה. בהודעת המרכז צוין, כי צוותו, יחד עם עובדים סוציאליים ומתנדבים בקו הסיוע של האגודה, "יש עם מי לדבר", יענו לשיחות במשך כל הלילה. מספר הטלפון הוא: 03-5252896 או 03-6205591 (האגודה). כמו כן, בימים הקרובים יפעל המרכז הגאה מ-14:00 בצהריים ועד 21:00 בערב ויהיה פתוח לכל בן נוער שחש צורך בתמיכה. מתנדבים המעוניינים לעזור ולתמוך מוזמנים לפנות לדודו במייל: dudu@gaycenter.org.il.

"צוות מטפלים גיי-פרינדלי" מציע יעוץ, טיפול ותמיכה לנפגעי פשע השנאה, לבני משפחותיהם, לחברים, למעגלים הקרובים והרחוקים - בכל רחבי הארץ. כל הפונים והפונות מוזמנים להתקשר ל-03-7326883, או לבקר באתר הצוות ולפנות דרך הפורום או המייל.

מהבית הפתוח נמסר, כי "הלילה (מוצ"ש) נמצא צוות הארגון במרכז הקהילתי (של הבית הפתוח), ומזמין את כל מי שרוצה לבוא, לדבר, לחלוק חיבוק ותמיכה הדדית - להגיע למקום. צוות הבית הפתוח כולל את העובד הסוציאלי וצוות הנוער של הבית". לדבריהם, "אנו נמצאים בקשר רציף עם המשטרה, והבית הפתוח הינו מאובטח ובטוח". בארגון הוסיפו, כי "בימים הקרובים נעדכן בהמשך הפעולות בנושא".
 
גם מסניף האגודה בבאר שבע נמסר על היערכות מיוחדת בעקבות האירוע. גם שם מתכוונים לפתוח את הסניף במשך כל הלילה, לטובת כל מי שרוצה לבוא, לדבר ולשתף בצער.

פורום הייעוץ ב-GoGay עובר למתכונת של 24/7, ומעניק מענה לפונים בשיתוף פעולה עם "יש עם מי לדבר". במקביל, נפתח פורום דיונים מיוחד בעקבות הרצח בתל-אביב והתגובות אליו בקהילה.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...