עוד בחדשות ודעות
 >  > 

נסים זאב: "יכול להיות שהרוצח הוא הומו"

תגובות קשות במערכת הפוליטית בעקבות הרצח באגודה. נסים זאב: "אני לא בטוח שהרצח הוא על רקע הומופובי". שר החינוך: "הרוצח - תואם טליבאן"

הרצח שאירע אמש (שבת) באגודה גרר תגובות זעזוע וגינוי מכל קצוות המערכת הפוליטית. חברי כנסת רבים מיהרו להוקיע את האירוע, ובהם גם חברי הסיעות הדתיות, הידועים בהתבטאויותיהם נגד חברי הקהילה. גם ח"כ נסים זאב, שהתבטא פעמים רבות בעבר נגד הקהילה, גינה את האירוע ואמר כי הוא מזועזע ממנו. יחד עם זאת, הוא הוסיף בדבריו ל-ynet: "אני לא בטוח שהרצח נעשה בגלל העניין של ההשתייכות של האוכלוסיה הזו. יכול להיות שמי שירה גם שייך לאותה אוכלוסיה".

בהודעה שהוציאה סיעת ש"ס, נאמר כי היא מגנה כל אלימות, וכי על המשטרה למצוא את המפגע ולמצות עמו את הדין. 

שר החינוך, גדעון סער, וח"כ שלי יחימוביץ' השתתפו במצעד שהתקיים לאחר האירוע ממקום הרצח ועד למרכז הגאה בתל אביב. סער אף אמר כי הרוצח הוא "תואם טליבאן" והוסיף: "תפיסותיו מאיימות על החברה הישראלית כחברה חופשית".

יושב ראש מרצ, ח"כ חיים אורון, אמר בתגובה לרצח: "האלימות, הקנאה והיעדר הרובלנות בחברה הישראלית הגיעו לשלב מייאש ורצחני. על החברה הישראלית להבין שהיא בדרך לתהומות ועל השיח הציבורי להתנקות לאלתר מיסודות של שיסוי והסתה".

ח"כ דב חנין: "הרצח - תשעה באב נוסף"
בטקס שנערך במרכז הגאה לאחר המצעד, אמר ח"כ ניצן הורוביץ: "באנו להתאבל על שלושת ההרוגים. זו הפגיעה הכי קשה שהייתה בקהילה אי פעם."

"הקהילה ספגה מכה קשה, אך תשיב מלחמה למי שמנסה לאיים עליה ופוגע בה". הוא ציין, כי "רבנים ואישי ציבור מסיתים כל השנים נגד הקהילה".

ח"כ דב חנין אמר: "יומיים אחרי תשעה באב, אנחנו מציינים תשעה באב נוסף. בלב העיר החופשית בישראל, התבצע פיגוע נורא. באנו לכאוב יחד, אבל גם כדי לתרגם את הכאב לנחישות. אנחנו נמצאים במאבק על נפש החברה הישראלית".

סגן ראש עיריית תל אביב, אסף זמיר, כינה את האירוע "טבח" ואמר: "פשע השנאה המתועב ביותר בהיסטוריה של ישראל". "תהא אשר תהא סיבת הרצח, עיריית תל אביב עומדת מאחורי הקהילה ומחזקת אותה בשעה קשה זו", הוא הוסיף.

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...